Į ketvirtfinalį žengė "Chelsea", "Milan" ir "Lyon" © Eurofootball.lt
Antradienį UEFA Čempionų lygoje sužaistos trejos atsakomosios rungtynės, kurias laimėjo aikštės šeimininkai, iškovoję teisę išlikti turnyre ir dalyvauti ketvirtfinalyje. Nepakartojamą futbolo vakarą pergales šventė "Milan", "Chelsea" ir "Lyon" klubai, įveikę atitinkamai "Man Utd", "Barcelona" ir "Werder" ekipas. Tuo tarpu atidėtas susitikimas tarp "Inter" ir "Porto" bus žaidžiamas už savaitės.

Italijos čempionas "Milan" namų "San Siro" stadione antrą kartą iš eilės po H.Crespo įvarčio antrajame kėlinyje rezultatu 1-0 laimėjo prieš "Man Utd" ir užtikrintai užsitikrino vietą ketvirtfinalyje, kuriame dalyvaus jau trečius metus iš eilės.

Įvarčių fiestą pamatė Lijono "Gerland" stadione susirinkę žiūrovai - nors "Lyon" jau turėjo trijų įvarčių pranašumą iš pirmųjų rungtynių su "Werder", jau per pirmąsias 30 minučių Prancūzijos čempionai įmušė tris kartus ir pagal bendrą rezultatą jau pirmavo 6-0.

Nors vokiečiai du kartus sugebėjo sušvelninti skirtumą, "Lyon" antrajame kėlinyje įmušė dar keturis kartus ir nugalėjo neįprastu rezultatu 7-2. Tris kartus prancūzų ekipos gretose pasižymėjo S.Wiltordas.

Tikras futbolo spektaklis vyko Londone, kur "Chelsea" bandė panaikinti vieno įvarčio deficitą atsivežtą iš rungtynių prieš "Barcelona". Šeimininkai išsiveržė į priekį jau 8 minutę, kai E.Gudjohnsenas pasiuntė kamuolį į vartus po kontratakos, ir dar po 9 minučių "Chelsea" jau pirmavo rezultatu 2-0 po F.Lampardo įvarčio.

Tačiau tai dar buvo ne visos "Barcos" problemos, nes 19 minutę D.Duffas išbėgo vienas prieš vartininką V.Valdesą ir įmušė trečiąjį savo komandos įvartį, bei, kaip tada atrodė, galutinai palaidojo svečių šansus. Vis dėlto Ispanijos čempionato lyderiai parodė charakterį ir kėliniui įpusėjus Ronaldinho įmuštas 11 metrų baudinis atgaivino "Barcelona" ekipos viltis.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus septynioms minutėms viskas apsivertė aukštyn kojomis - geriausias pasaulio žaidėjas Ronaldinho parodė dėl ko jis yra tokiu tituluojamas, ir iš baudos aikštelės prieigų puikiu smūgiu permetė kamuolį per vieną patikimiausių Europos vartininkų P.Cechą.

Prieš pat pertrauką J.Cole'as dar pataikė į skersinį, tačiau rezultatas, kuriuo jau buvo patenkinti svečiai, nepasikeitė, ir komandos išėjo ilsėtis švieslentėje degant skaičiams 3 ir 2.

Antrajame kėlinyje žaidimas buvo panašus kaip ir pirmajame, nes "Barca" daugiau kontroliavo kamuolį, o "Chelsea" stengėsi pavojingai užpulti greitomis kontratakomis. Londono komandą ne kartą gelbėjo nepriekaištingai žaidęs vartininkas P.Cechas - iš pradžių jam pavyko atmušti Iniestos smūgį į virpstą, o netrukus čekas ypač įspūdingai ant vartų linijos sugavo C.Puyolio galva smūgiuotą kamuolį.

Visgi kai jau viskas krypo link to, kad "Barcelona" nugalės šioje poroje, "Chelsea" 76 minutę uždirbo kampinį ir, kaip jau įprasta šiame sezone, galva įvartį įmušė komandos kapitonas J.Terry. Šeimininkai atsilaikė likusį laiką ir šventė puikią pergalę prieš vieną galingiausių Europos komandų.

Antradienio aštuntfinalių rezultatai
(Paryškintos komandos patenka į ketvirtfinalį)

"%c00062" 1 - 0 "%c00040"
(Pirmos 1-0, bendras 2-0)
62' [1 - 0] Hernan Crespo

"%c00042" 4 - 2 "%c00006"
(Pirmos 1-2, bendras 5-4)
8' [1 - 0] Eidur Gudjohnsen
17' [2 - 0] Frank Lampard
19' [3 - 0] Damien Duff
27' [3 - 1] Ronaldinho (11m.)
38' [3 - 2] Ronaldinho
76' [4 - 2] John Terry

"%c00055" 7 - 2 "%c00016"
(Pirmos 3-0, bendras 10-2)
9' [1 - 0] Sylvain Wiltord
17' [2 - 0] Mickael Essien
30' [3 - 0] Mickael Essien
32' [3 - 1] Johan Micoud
55' [4 - 1] Sylvain Wiltord
58' [4 - 2] Valerien Ismael (11m.)
61' [5 - 2] Florent Malouda
64' [6 - 2] Sylvain Wiltord
80' [7 - 2] Jeremy Berthold (11m.)