Į LFF futsal taurės finalą žengė „Aleksotas“ ir „Vytis“ © JumpStory nuotr.

Penktadienį Prienuose prasidėjusiame Lietuvos futbolo federacijos futsal taurės finalo ketverte pergales iškovojo ir į finalą pateko abi Kauno komandos „Aleksotas“ ir „Vytis“.

Pirmajame pusfinalyje „Aleksoto“ salės futbolininkai 4:1 nugalėjo Vilniaus VDA komandą. Nugalėtojams po du įvarčius pelnė Jaunius Juozaitis ir Paulius Giedraitis, pralaimėjusių gretose pasižymėjo Marius Linkevičius.

Rungtynes abi komandos pradėjo labai atsargiai, ilgą laiką progų nebuvo sukurta nei prie vienų, nei prie kitų vartų, o vienintelis pavojingesnis epizodas pirmajame kėlinyje virto gražiu J. Juozaičio įvarčiu.

Po pertraukos komandos demonstravo žymiai atviresnį futbolą, o tai lėmė ir gerokai padidėjusį klaidų skaičių. Net du kartus VDA gynėjai suklydo lygioje vietoje. Tuo pasinaudojęs P. Giedraitis atsidūrė vienas prieš vilniečių vartininką bei užtikrintai pelnė antrąjį ir trečiąjį dvikovos įvarčius.

Artėjant dvikovai į pabaigą, iniciatyvą į savo rankas perėmė VDA. Likus žaisti 3 minutes 18 sekundžių, po nuostabaus Pauliaus Sakalio perdavimo M. Linkevičius sumažino komandos deficitą. VDA ir toliau metėsi į ataką, tačiau klaida gynyboje iš jų atėmė bet kokias galimybes pakovoti dėl sėkmingesnės baigties. J. Juozaitis atstatė trijų įvarčių persvarą, kuri išliko iki pat rungtynių pabaigos.

Kitose rungtynėse taurės savininkas „Kauno Vytis“ 5:1 nugalėjo FA „Šiauliai“ futbolininkus. Du įvarčius nugalėtojams pelnė legionierius iš Ukrainos Andrėjus Solodovas, po vieną Albertas Voskunovičius, Justinas Zagurskas ir Lukas Tatarūnas. Pralaimėjusiems vienintelį įvartį įmušė Rokas Lekiatas.

Šiose rungtynėse „Vytis“ žaidė ne stipriausios sudėties. Komandai padėti negalėjo traumuoti Ernestas Macenis ir Deividas Reimaris bei klubo sankcijų sulaukęs Vladimiras Derendiajevas. Sunku pasakyti, ar šios netektys lėmė gana sunkų „Vyčio“ žaidimą pirmajame kėlinyje, tačiau faktas, kad „Šiauliai“ tituluotiems varžovams iki pertraukos absoliučiai nenusileido. Šiauliečių nesutrikdė ir ankstyvas (2 min.) Alberto Voskunovičiaus pelnytas įvartis.

Patys „Šiaulių“ futbolininkai savo aktyviu žaidimu išmušė varžovus iš vėžių. Jie sukūrė net kelis pavojingus epizodus, iš kurių vienas virto R. Lekiato įvarčiu.

Po pertraukos vaizdas kardinaliai pasikeitė. Ypač aktyvus kėlinio pradžioje buvo A. Solodovas, kuris pasinaudojęs varžovų klaida darkart išvedė „Vytį“ į priekį. Vos po kelių minučių fantastišku smūgiu pasižymėjo 25-ąjį gimtadienį šventęs J. Zagurskas. Kaip vėliau „Vyčio“ kapitonas prisipažino, šis įvartis buvo skirtas neseniai jo gimusiam sūnui.

Rungtynių lūžis įvyko 34-ą minutę, kai už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas šiaulietis Donatas Strockis. Likę mažumoje Saulės miesto atstovai po 35 sekundžių jau turėjo trijų įvarčių deficitą. Tuomet, patikėjęs, kad rungtynės jau laimėtos, „Vyčio“ vyriausiasis treneris Kirilas Krasij į aikštę metė mažiau žaidybinio laiko gaunančius auklėtinius. Netrukus debiutavo L. Tatarūnas, kuriam prireikė vos kelių minučių, kad jis savo debiutą pažymėtų įvarčiu.

Į finalą patekusios „Aleksoto“ ir „Vyčio“ komandos santykius aiškinsis sekmadienį 15:30 val. Tuomet ir paaiškės, ar „Vytis“ apgins titulą, ar „Aleksotas“ taps pirmąja komanda istorijoje, kuri per vienus kalendorinius metus laimėjo ir futsal, ir paplūdimio taures. Tiesioginė rungtynių transliacija per SPORT1 televiziją.