Įdomūs faktai apie anglus įveikusią Islandiją

Futbolo pasaulis nenustoja žavėtis Islandijos sukurtu stebuklu. Kauno gyventojų populiacija galinti pasigirti šalis Europos futbolo čempionato aštuntfinalyje 2:1 įveikė Angliją ir pateko tarp 8 geriausių Senojo žemyno komandų.

Pateikiame įdomius faktus, memus ir vaizdelius.

Anglijos rinktinę šiame čempionate sudarė tik Tėvynėje žaidžiantys futbolininkai. Tuo metu visi Islandijos futbolininkai rungtyniauja užsienio klubuose – Norvegijoje, Švedijoje, Rusijoje, Danijoje, Anglijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje.

Islandijos rinktinės žaidėjų vertė siekia 47 mln eurų. Anglijos rinktinės vertė – 477 mln eurų.

Islandijoje gyvena 330 tūkstančių, o Anglijos „Premier“ lygoje triumfavusiame Lesterio mieste – 320 tūkstančių gyventojų.

Islandijos rinktinės treneris Heimiras Hallgrimssonas duonai užsidirba taisydamas dantis.

Rinktinė turi du lygiaverčius vyriausiuosius trenerius. Tiesa, 67-erių Larsas Lagerbackas po šio čempionato iš šių pareigų pasitrauks.

32-ejų rinktinės vartininkas Hannesas Halldorssonas dirba vaizdo režisieriumi. Būtent jis 2012 m. buvo atsakingas už Islandijos pasirodymo perteikimą televizijos žiūrovams muzikiniame „Eurovizijos“ konkurse.

Gili islandų tradicija – sūnums suteikti tėvavardžio pavardę. Būtent dėl šios priežasties vyrų pavardžių galūnės baigiasi „sen“ arba son“.

Islandijoje šiuo metu užregistruota vos 21,500 futbolininkų.

Grupės mačą su vengrais stebėjo 98,6 proc Islandijos gyventojų.

Islandijos nacionalinio stadionas talpina 15 000 sirgalių.

„Premier“ lygoje yra žaidę 16 islandų.

Pusiau rimtai juokaujama, kad atmetus moteris, vaikus, senjorus ir viršsvorio turinčius islandus, rinktinę šiai šaliai tenka burti iš 22 000 kandidatų.

Grupės etape Islandiją Prancūzijos stadionuose palaikė 8 proc šalies gyventojų. Jeigu toks pats procentas sumanytų sekti paskui savo rinktinę Rusijoje ar Kinijoje, tai atitinkamai sudarytų milijoną ir 11 milijonų rusų bei kinų.

Islandija yra mažiausios populiacijos valstybė, kada nors patekusi į finalinius tokio stambumo turnyrus. Palyginimui, pasaulio čempionate žaidęs Trinidadas ir Tobagas turi 1,3 mln gyventojų.

Kovo 1-ąją Islandijoje švenčiama alaus diena. Nuo 1915 iki 1989 m. šis gėrimas šalyje buvo uždraustas.

Islandija yra vienintelė NATO narė, kuri neturi savo kariuomenės, oro pajėgų ar karinio laivyno.

1991 m. vasario 11-ąją Islandija tapo pirmąja, pripažinusia Lietuvos nepriklausomybę. Islandijos vardu pavadinta viena iš gatvių Vilniaus centre.

Islandija „Mis Visatos“ konkursą yra laimėjusi 4 kartus.

Nors Islandijoje vėsu visus metus, vietiniai gyventojai dėl to nė nemano atsisakyti ledų. Šis gardėsis yra vienas iš tautos pasididžiavimo simbolių. Būtinai jų paragaukite, kai viešėsite Islandijoje.

Islandų gyvenimo trukmės vidurkis – 82 metai. Tai yra 10 metų daugiau negu likusių pasauliečių vidutinė gyvenimo trukmė. Ilgaamžiškumas užkoduotas vikingų genuose, tačiau prie tvarios sveikatos prisideda ir mažylių grūdinimas. Tėveliai savo naujagimius migdo ne šiltame kambaryje, o balkone ar specialiai tam pritaikytame kieme.

Islandijoje žmonės nesigėdija savo nuogumo. Baseinuose ir kitose viešose vietose maudymosi kostiumėlis yra retenybė.

sportin.lt

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė