II turas: Staigmenas pateikė "Šilutė" ir "Vilnius" (Papildyta) © Eurofootball.lt
Lietuvos "A lygos" pirmenybėse šeštadienį sužaistos antrojo turo varžybos. Netikėtas pergales pasiekė "Vilniaus" ir "Šilutės" klubai, namuose įveikę atitinkamai "Kauną" ir Klaipėdos "Atlantą", taigi taškų nepraradusiais išlieka tik "Vėtros" ir "Ekrano" ekipos.

Didžiausia staigmena užfiksuota Vilniuje "Žalgirio" stadione vykusiose rungtynėse kur vietos "Vilnius" sugebėjo atsigauti po fiasko pirmajame ture ir nugalėjo šalies čempionų titulą ginantį FBK "Kauną".

Svečiai pradėjo mačą aktyviau ir arti įvarčio buvo kai G.Barevičiaus iš krašto smūgiuotas kamuolys atšoko nuo virpsto. Nepaisant teritorinės kauniečių persvaros į priekį 38 minutę išsiveržė "Vilnius" - vartininkas E.Kurskis baudos aikštelėje pargriovė N.Astrauską ir M.Panka realizavo 11 metrų baudinį.

Įpusėjus antrajam kėliniui po R.Beniušio perdavimo šimtaprocentės progos išlyginti rezultatą neišnaudojo A.Velička, iš maždaug šešių metrų atstumo smūgiavęs šalia virpsto. Tačiau "Kauno" žaidimas strigo ir "Vilnius" nuolat ėmė grasinti varžovams kontratakomis, tiesa joms vis pritrūkdavo tikslumo.

Lemiamą šturmą "Kaunas" surengė tik prasidėjus pridėtiniam laikui, kai pro šalį skriejo A.Rimkevičiaus ir T.Tamošausko smūgiai, o paskutinėmis akimirkomis "Vilnius" šiaip taip apsigynė nuo dviejų bandymų įmušti galva. Taigi galutinis mačo rezultatas galėtų būti laikomas sensacija, ypač todėl, kad praėjusį sezoną "Kaunas" pralaimėjo tik tris kartus, o "Vilnius" apskritai lygoje užėmė paskutinę vietą.

Kitose Vilniuje žaistose rungtynėse sostinės derbyje susitiko "Vėtra" ir "Žalgiris", ir pergalę rezultatu 2-0 šventė aikštės šeimininkai, kurie į priekį išsiveržė jau pirmąją minutę, kai kamuolį į vartus smūgiu iš toli pasiuntė nigerietis I.A.Douglasas, o antrajame kėlinyje sužaidus aštuonias minutės rezultatą suklaidinęs du gynėjus padvigubino A.Kochanauskas. Tai buvo antroji "Vėtros" pergalė iš eilės, tuo tarpu "Žalgiris" patyrė pirmąją nesėkmę.

Itin nesėkmingai pamario derbis susiklostė Klaipėdos "Atlantui" - vieną stipriausių praėjusio sezono komandų netikėtai sutriuškino "Šilutė". Visas rungtynes "Atlantas" žaidė labai blankiai, vilčių nepateisino legionierius iš lenkijos M.Piochas. Po gražios kombinacijos aikštės viduryje, vienas prieš vartininką iššoko M.Grigalevičius ir gražiu smugiu pelnė įvartį. Vos prasidėjus antram kėliniui po "Atlanto" gynejo R.Maciulevičiaus klaidos G.Juška pelnė pirmajį savo įvartį šiose rungtynėse. Neužilgo tas pats G.Juška pelnė ir trečią įvartį. Rungtynių pabaigoje "Atlantas" dar galėjo sušvelninti rezultatą, kai baudos aikštelėje buvo pargriautas R.Žvingilas, tačiau D.Žernys nerealizavo 11 m. baudinio.

Čempionato lyderiu tapo Panevėžio "Ekranas" namuose A.Kučio ir M.Gardzijausko įvarčiu dėka nugalėjęs Marijampolės "Sūduvą". Kitose rungtynėse taip pat dviejų įvarčių persvara pergalę lygos debiutantų dvikovoje šventė "Šiauliai", įveikę "Nevėžį", nes du šios komandos žaidėjai pasiuntė kamuolį į savo vartus. (Papildyta) Šiose rungtynėse šiauliečiai žaidė be abiejų pagrindinių puolėjų Deniso Vasilkovo ir Gintaro Siciūno, kurie patyrė traumas. Tačiau ir be abiejų puolimo lyderių "Šiauliai" iškovojo pergalę 2-0, o pirmojo kėlinio pabaigoje už žaidimą rankomis už baudos aikštelės ribų raudoną kortelę gavo "Nevėžio" vartininkas Marius Poškus, už šią kortelę turėsiantis praleisti kėdainiečių rungtynes su Vilniau "Žalgiriu" šį antradienį. Vietoj jo į "Nevėžio" vartus stojo devyniolikmetis Tautvydas Jazokas, sėkmingai gynęs vartus nuo "Šiaulių" išpuolių.

Po rungtynių "Šiaulių" treneris Vytas Jančiauskas nebuvo itin patenkintas komandos pasirodymu: "Visas rungtynes turėjome didelę persvarą. Daug techninio broko futbolininkų žaidime trukdė persvarą paversti įvarčiais. Neišnaudojome daug progų. Nežinau, kas atsitiko su žaidėjais - jų veiksmuose daug nelogiškų sprendimų. Galbūt tai galima paaiškintinti dideliu noru įmušti, todėl futbolininkai, kai reikėdavo sužaisti "sienele", varydavosi kamuolį, kai reikėjo varytis - atiduodavo nelogiškus perdavimus."

"Turėjome laimėti daug didesniu skirtumu. "Nevėžis" žaidė kovingai, tačiau jiems dar sunku rungtyniauti, nes komanda buvo sukomplektuota tik prieš pat sezoną," - reziumavo buvęs "Vėtros" strategas.

II turo statistika

"Vėtros" stadionas, 650 žiūrovų
"%c00123" 2 - 0 "%c00032"
1' [1 - 0] Izrael Awenayeri Douglas
53' [2 - 0] Andrius Kochanauskas

"Vėtra": Merkelis; Žudys, Raliukonis, Steško, Lukoševičius; Kochanauskas (67' Šernas), Rinkus, Preikšaitis, Butrimavičius, Vaneikis (76' Steško); Douglas (86' Vėževičius);
"Žalgiris": Malinauskas; Paknys, Gražiūnas, Jokšas, Mikuckis; Šilo (64' Choruži (80' Maksimovič), Petrenko, Lemežis (72' Stonkus), Bezykornovas; Morinas, Kaušpadas;

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 450 žiūrovų
"%c00140" 1 - 0 "%c00030"
38' [1 - 0] Mindaugas Panka (11m.)

"Vilnius": Kijewski; Artiomovas, Kazlauskas, Barbosa, Jagminas; Mininkovas (33' Sokolovas), Panka, Katsitadze (82' Lukša), Radavičius; Bakalag (59' Leonardo), Astrauskas;
"Kaunas": Kurskis; Sanajevas, Zelmikas, Pacevičius, Kunevičius; Barevičius (68' Poderis), Kvaratskhelia, Kšanavičius (43' Gedgaudas), Tomašauskas; Velička, Beniušis (57' Rimkevičius);

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas, 1800 žiūrovų
"%c00033" 2 - 0 "%c00125"
19' [1 - 0] Aurimas Kučys
85' [2 - 0] Mindaugas Gardzijauskas

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Banevičius, Paulauskas, Skroblas; Kučys (81' Rimavičius), Savėnas (87' Petrauskas), Tomkevičius, Gardzijauskas; Kavaliauskas, Lukšys (78' Saulėnas);
"Sūduva": Padimanskas; Grigas, Gvildys, Veikutis, Aleksa (46' Afanasenka); Adomaitis, Butkus (72' Braga), Uselis (56' Urbšys), Maciulevičius; Sagna, Radzinevičius;

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 946 žiūrovai
"%c00141" 3 - 0 "%c00124"
26' [1 - 0] Mindaugas Grigalevičius
52' [2 - 0] Gvidas Juška
75' [3 - 0] Gvidas Juška

"Šilutė": Stonys; Gaurilovas, Bagužis, Žaliūkas, Užkuraitis (89' Tarvydas); Česnulis (73' Andriekus), Sulimenko, Butkus, Mačiulis; Juška, Grigalevičius (81' Kaminskas);
"Atlantas": Valius; Tolis, Deveika (46' Maciulevičius), Šarūnas, Žukauskas; Bartkus, Žernys, Navikas (83' Žigutis), Pioch (46' Tautvydas); Trakys, Žvingilas;

Kauno "S.Dariaus ir S.Girėno" stadionas, 120 žiūrovų
"%c00231" 0 - 2 "%c00222"
9' [0 - 1] Modestas Petruševičius (į savo vartus)
18' [0 - 2] Akaki Khubutia (į savo vartus)

45' iš aikštės pašalintas "Nevėžio" vartininkas M.Poškus

"Nevėžis": Poškus; Khubutia, Petrusevičius, Stančius, Jurevičius (45' Jazokas); Juknevičius, Dorošenko, Kestenis (78' Sruogis), Činikas; Slepakovas (46' Rabikauskas), Stankevičius;
"Šiauliai": Žutautas; Tučinskij, Lunskis, Rukas, Juodeikis; Kavolis, Oriol (81' Balčiūnas), Krukovski (58' Daniličevas), Šidlauskas; Smilginas (54' Atigbiolaye), Butavičius;