Antrąsias rungtynes A grupėje sužaidė čempionato šeimininkų Vokietijos ir Lenkijos rinktinės. Kovingame ir gražiame susitikime pergalę per pridėtą rungtynių laiką išplėšė vokiečiai.

Antrajame kėlinyje iš aikštės pašalinus Lenkijos rinktinės saugą Radoslawą Sobolewski, vokiečiai beveik visą laiką kontroliavo kamuolį ir užgulė varžovų vartus. Sėkmės lydimi lenkai sugebėjo atsimušti nuo Vokietijos rinktinės atakų, tačiau pačioje rungtynių pabaigoje, šeimininkai po eilinės atakos pelnė įvartį ir iškovojo pergalę.

Dortmundo “Signal Iduna Park” stadionas, 65000 žiūrovų
Teisėjas: Luis Medina Cantalejo (Ispanija)
Vokietija 1 - 0 Lenkija
90+1' [1 – 0] Oliver Neuville

Vokietija: Lehmann; Friedrich (64' Odonkor), Mertesacker, Metzelder, Lahm; Schweinsteiger (76' Borowski), Ballack, Frings, Schneider; Podolski (71' Neuville), Klose.

Lenkija: Boruc; Bosacki, Baszczynski, Bak, Zewlakow (83' Dudka), Sobolewski; Krzynowek (77' Lewandowski), Jelen (90' Brozek), Radomski; Zurawski, Smolarek

Šiose rungtynėse taškus iškovoti siekė abi komandos. Lenkija norėdama išsaugoti viltis patekti į kitą čempionato etapą, turėjo bent jau nepralaimėti, o Vokietija stengėsi užsitikrinti vietą ketvirtfinalyje.

Rungtynės prasidėjo aktyviai, jau trečiąją minutę teisejui iš Ispanijos, Luisui Medinai Cantalejo, teko parodyti geltoną kortelę Jacekui Kryznowekui, už grubią pražangą prieš Berndą Schneiderį. Lenkai gynėsi aktyviai ir kietai, bei nebijojo prasižengti.

Vokietija neturėjo jokio noro atiduoti iniciatyvos varžovams. Michaelio Ballacko tikslus perdavimas išvedė Miroslavą Klosę į dėkingą poziciją, tačiau pastarasis nesugebėjo pasižymėti. 21-ają minutę vokiečiai turėjo išsiveržti į priekį, bet dar vienos puikios progos neišnaudojo Klose. Šį kartą jis nesugebėjo niekieno nedengiamas galva nukreipti kamuolio į vartus.

Lenkijos rinktinė žaidė daug geriau negu rungtynėse su Ekvadoru ir per pirmą pusvalandį surengė daugiau pavojingų atakų, negu per visas pirmąsias rungtynes. Vokietijos vartų sargo Jenso Lehmanno budrumą išbandė gerai pasirodęs Ireneuszas Jelenis. Vis gi ir Lehmannui šios rungtynes buvo daug sėkmingesnės nei pirmosios. Vartininkas atrėmė visas lenkų atakas.

Kėlinio pabaigoje pasižymėti galėjo jaunasis Lenkijoje gimęs Lukasas Podolski, bet po gražios vokiečių atakos, gavęs tikslų Philippo Lahmo perdavimą, vokiečių puolėjas nesugebėjo iš poros metrų pasiųsti kamuolio į vartus. Tai buvo pati geriausia šeimininkų proga pirmajame kėlinyje.

Antroje rungtynių pusėje iniciatyvą išlaikė vokiečiai, bet kėlinio pradžioje nieko labai pavojingo prie varžovų vartų sukurti nesugebėjo. Geltona kortele buvo nubaustas komandos kapitonas Michaelis Ballackas.

Įpusėjus antrajam kėliniui lenkus gelbėjo patikimai rungtynėse žaidęs, vartų sargas Arturas Borucas. Jis atrėmė Miroslavo Kloses bandymą pasižymėti. Lenkai laikėsi savo žaidimo stiliaus rodyto visas rungtynes ir pasitaikius progai bandė kontratakuoti ir pelnyti taip reikalingą įvartį. Tačiau jų planus sužlugdė gauta raudona kortelė.

Likus kiek daugiau nei 15-ai minučių iki rungtynių pabaigos, už pražangą prieš Miroslavą Klose antrąją geltoną kortelę gavo Lenkijos rinktinės saugas Sobolewski ir buvo pašalintas iš aikštės. Iki tol dar bandę atakuoti vokiečių vartus, lenkai atsitraukė į savo aikštės pusę, visiškai atiduodami iniciatyvą varžovams.

Vokiečiai vieną po kito rengė išpuolius prie varžovų vartų. Geros gynybos ir sėkmės lydimi Lenkijos rinktinės žaidėjai atsimušdavo, tačiau patiems suorganizuoti nei vienos atakos taip ir nepavyko. Ne kartą lenkus gelbėjo turbūt geriausias komandos žaidėjas šiose rungtynėse, vartininkas Arturas Borucas.

Paskutinėmis minutėmis, vienos atakos metu, vokiečiai turėjo net dvi puikias progas įmušti įvartį. Miroslavo Kloses galva smūgiuotą kamuolį tik akim galėjo palydėti Lenkijos rinktinės vartininkas, tačiau kamuolys atsimušė į virpstą. Pakartotinai smūgiuoti bandė Michaelis Ballackas, tačiau ir jam įmušti nepavyko – kamuolys pataikė į skersinį.

Kai jau atrodė, kad lenkams gali pavykti iškovoti vieną tašką šiose rungtynėse, Vokietijai pagaliau pavyko įveikti varžovų gynybą. Pasižymėjo po keitimo pasirodę žaidėjai. Davidas Odonkoras skersavo kamuolį iš dešiniojo krašto ir vienu lietimu Oliveris Neuville'is jį pasiuntė į Arturo Boruco ginamus vartus.

Atkakliose ir gražiose rungtynėse, Lenkija sugebėjo išsilaikyti beveik iki pat rungtynių galo, bet galų gale, vokiečiai palaužė pasiaukojančiai žaidusius savo kaimynus lenkus ir iškovojo sunkią bei pelnytą pergalę.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos