"Inter" dar labiau atitrūko nuo "Roma" © Eurofootball.lt
Šeštadienį Italijos čempionate buvo sužaistos trejos 27 turo rungtynės. Pergales iškovojo abu Milano klubai, tuo tarpu „Roma“ prarado taškus žaisdama su čempionato autsaidere.

Čempionato lyderis „Inter“ svečiuose po atkaklios kovos rezultatu 2-1 įveikė pastaruoju metu sunkiai taškus renkantį „Livorno“ klubą ir ši pergalė leido Milano klubui atitolti nuo artimiausiojo persekiotojo iki 16 taškų.

Visgi Italijos čempionams rungtynės prasidėjo nesėkmingai. 27 minutę ekipos gynėjas Marco Materazzi pargriovė varžovą Cristiano Lucarelli ir teisėjas paskyrė baudos smūgį į svečių vartus. Jo mušti atsistojo nugriautasis puolėjas ir jo stiprus ir taiklus smūgis skriejo tiesiai į varžovų vartų „devyniukę“.

Tačiau praėjus vos aštuonerioms minutėms persvara rungtynėse buvo atstatyta. Fabio Grosso pasiuntė kamuolį link Zlatano Ibrahimovičiaus, o šis vidine kairiosios kojos dalimi puikiai perdavė kamuolį už jo stovėjusiam Julio Cruzui, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į vartus iš artimo atstumo.

Puikų perdavimą atlikęs švedas antrajame kėlinyje nulėmė ekipos pergalę. Žaidėjas 66 minutę atsistojo mušti baudos smūgio ir jo smūgiuotas kamuolys, prilietęs varžovą Rahmaną Reaei, įskriejo į Marco Amelios saugomus vartus.

Rungtynių pabaigą „Inter“ turėjo žaisti dešimtyje ir be vyriausiojo trenerio. 82 minutę Maiconas gavo geltona kortelę už pražangą prieš varžovą, tačiau brazilas pernelyg pasikarščiavo diskutuodamas su teisėju ir netrukus prieš save išvydo antrają geltoną kortelę ir turėjo palikti aikštę. Po kiek laiko už kalbas su teisėjais iš aikštės buvo išvytas ir „Inter“ strategas Roberto Mancini.

„Inter“ klubui į priekį dar labiau atitrūkti leido „Roma“, kuri svečiuose nesugebėjo palaužti absoliutaus lygos autsaiderio „Ascoli“. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1-1.

Sostinės ekipa netgi buvo atsidūrusi besivejančių vaidmenyje, kadangi pirmieji šiose rungtynėse įvarčiu džiaugėsi „Ascoli“ komandos nariai. 32 minutę Simone Pesce skersuotą kamuolį Paolo Foglio permetė į baudos aikštelės vidurį ir kamuolys, atšokęs nuo „Roma“ gynėjo, atsidūrė pas Andreą Sonciną, kuris nedvejodamas pelnė įvartį.

„Roma“ nuo pralaimėjimo išsigelbėjo tik rungtynių pabaigoje. Likus keturioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, „Ascoli“ vartininkas Dimitrios Eleftheropoulos atmušė Davido Pizarro smūgiuotą kamuolį, tačiau nieko negalėjo padaryti prieš pakartotinį Christiano Wilhelmssono smūgį.

Tuo tarpu dėl vietos kitų metų Čempionų lygoje kovojantis „Milan“ taip pat buvo atsidūręs besivejančių vaidmenyje, tačiau sugebėjo namų rungtynėse palaužti dėl išlikimo lygoje kovojantį „Chievo“ klubą rezultatu 3-1.

Veronos klubas į priekį išsiveržė dėka komiško įvarčio. 17 minutę Daniele Bonera, mėgindamas apsaugoti kamuolį nuo varžovo Sergio Pellissier, susidūrė su savo komandos vartininku Dida ir tuo pasinaudojęs S.Pellissier atsidūrė vienas prieš tuščius vartus ir išvedė savo komandą į priekį.

Visgi „Milan“ ėmė spausti varžovus ir 33 minutę išlygino rezultatą. „Chievo“ gynėjas Lorenzo Squizzi atmušė Kaka smūgiuotą kamuolį, tačiau kamuolys atšoko pas kitą šeimininkų žaidėją Alberto Gilardino ir šis įveikė varžovų vartininką.

Į priekį Milano klubą išvedė pirmasis ekipos gynėjo Massimo Oddo įvartis šiame klube. Buvęs „Lazio“ žaidėjas gavo perdavimą iš A.Gilardino ir smūgiu į tolimajį vartų kampą pelnė įvartį, taip apversdamas rungtynes aukštyn kojomis. Rungtynėse skaičiuojant paskutines akimirkas, „Milan“ sugebėjo užsitivrtinti pergalę. Clarence`as Seedorfas puikiu baudos smūgiu pelnė trečiajį savo ekipos įvartį.

Šeštadienio rungtynių rezultatai:

„%c00213“ 1 – 2 ”%c00037”
27` [1 – 0] Cristiano Lucarelli
35` [1 – 1] Julio Ricardo Cruz
66` [1 – 2] Zlatan Ibrahimovic

82` iš aikštės išvarytas Maicon (“Inter”)

“%c00262” 1 – 1 “%c00028”
31` [1 – 0] Andrea Soncin
85` [1 – 1] Christian Wilhelmsson

“%c00062” 3 – 1 “%c00068”
17` [0 – 1] Sergio Pellissier
33` [1 – 1] Alberto Gilardino
55` [2 – 1] Massimo Oddo
90` [3 – 1] Clarence Seedorf

Riccardo Zampagna („Atalanta“) – 7.

Pastaba: dėl korupcijos skandalo iš "Fiorentina" atimta 15, iš "Reggina" - 11, iš "Milan" - 8, iš "Lazio" - 3 taškai. Dėl finansinių priežasčių iš "Siena" atimtas 1 taškas.