"Inter" sutriuškino "Roma" ekipą ir toliau pirmauja Italijos čempionate © Eurofootball.lt
Italijos čempionate sekmadienį sužaistos septynerios VII turo rungtynės.

Įspūdingą pergalę iškovojo ir pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje išsaugojo Milano "Inter" klubas, varžovų aikštėje net 4-0 sutriuškinęs šalies vicečempionę "Roma" ekipą.

Rungtynės prasidėjo gana aktyviai ir jau penktąją minutę "Roma" gynėjas John'as Arne Riise turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau jo smūgį atrėmė ,,Inter” vartų sargas Julio Cesaras. Neįmuši tu, įmuša tau. Ši nerašyta futbolo taisyklė dar kartą pasitvirtino, mat po kelių akimirkų kitoje aikštės pusėje išvengęs nuošalės spąstų kamuolį per išbėgusį vartininką Doni iš už baudos aikštelės ribų permetė švedas Zlatanas Ibrahimovičius.

22 minutę jaunasis "Inter" saugas iš Portugalijos portugalas Ricardo Quaresma pavojingai smūgiavo iš toli, tačiau šįkart Doni žaidė patikimai.

35 minutę puikią progą pasižymėti turėjo "Roma" puolėjas Mirko Vuciničius, pabandęs laimę iš toli, bet "Inter" vartus patikimai apgynė Cesaras.

Antrojo kėlinio pradžioje Jose Mourinho auklėtiniai per keletą minučių nokautavo išlyginamąjį įvartį bandžiusius pasiekti varžovus - 47 minutę, po tolimo Sulley Muntari perdavimo, antrąjį savo įvartį pelnė Ibrahimovičius. Pabėgęs nuo gynėjų, puolėjas nepaliko vilčių Doni ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Netrukus po to puikią progą turėjo "Roma" gynėjas Cicinho, bet jo bandymą atrėmė vartininkas, o 54 minutę po kampinio kamuolys atšoko tiesiai "Inter" saugui Dejanui Stankovičiui po kojomis, kuris pelnė įspūdingą įvartį nuo virpsto iš 18 metrų.

Dar nespėjusią atsigauti "Roma" vienuolikę 56 minutę nubaudė netikėtai startinėje sudėtyje pasirodęs puolėjas iš Nigerijos Victoras Obinna, tolimu bei gražiu smūgiu ketvirtą kartą privertęs Doni traukti kamuolį iš vartų tinklo.

Visos šeimininkų pastangos pasiekti bent garbės įvartį buvo bevaisės ir Milano ekipa šventė įspūdingą pergalę.

Su 16 taškų ,,Inter” vienuolikė yra pirmoje turnyrinėje lentelės vietoje, tuo tarpu ,,Roma” su 7 taškais kol kas tik 14-a.

Pastaruoju metu puikiai rungtyniaujanti ,,Milan” ekipa iškovojo penktąją pergalę iš eilės visuose turnyruose, namuose 3-0 nepalikdama vilčių ,,Sampdoria” komandai.

55 minutę Clarence'o Seedorfo spirtas kamuolys baudos aikštelėje atsimušė į ,,Sampdoria” gynėjo Stefano Lucchini ranką. Žaidėjas buvo išvarytas iš aikštės, o baudinį gražiu smūgiu, po kurio kamuolys atsimušė į virpstą ir įskriejo į tinklą, realizavo pastaruoju metu vis geresnę sportinę formą demonstruojantis brazilas Ronaldinho.

70 minutę po keleto tikslių perdavimų tas pats Ronaldinho atsidūrė vienas prieš vartų sargą Lucą Castellazzi ir pelnė antrąjį savo įvartį.

Galiausiai 90 minutę tašką šiose rungtynėse padėjo komandos senbuvis Fillipo Inzaghi, apsivaręs vartininką ir pasiuntęs kamuolį į tuščius vartus.

"Sampdoria" komandos saugas Marius Stankevičius aikštėje pasirodė 60 minutę, pakeisdamas Marco Padalino, tačiau niekuo pernelyg nepasižymėjo.

Po šios pergalės ,,Milan“ su 13 taškų užima 4 vietą.

Tik lygiosiomis 2-2 su "Lecce" tenkintis turėjo tarp lyderių žengianti "Udinese" vienuolikė.

Šeimininkai, iki tol praktiškai nesukūrę progų, netikėtai į priekį įsiveržė 32 minutę, kai po vaikiškos gynėjo Andrea Codos, mėginusio perduoti kamuolį vartininkui Samirui Handanovičiui, klaidos be vargo įvartį į tuščius vartus įmušė Simone'as Tiribocchi.

Negana to, tuoj po didžiosios pertraukos "Lecce" dar kartą pasinaudojo "Udinese" ekipos sutrikimu ir padvigubino skirtumą - po kampinio į vartus mušė Guillermo Giacomazzi, o kamuolys į tinklą įskriejo nuo atsimušęs į gynėją Maurizio Domizzi.

Nepaisant to, Udinės klubas nesutriko ir greitai sušvelnino skirtumą - po Antonio Floro Floreso perdavimo pasižymėjo tik prieš keletą akimirkų aikštėje po keitimo pasirodęs jaunas čilietis Alexis Sanchezas.

71 minutę ilgai atakavusi "Udinese" išlygino skirtumą, kai baudos smūgiu įvartį pelnė Gaetano D'Agostino. Prieš pat finalinį teisėjo švilpuką svečiams pergalę galėjo išplėšti Gokhanas Inleras, bet šveicarui iš arti nepavyko pataikyti į vartus.

Rungtynių rezultatai:

"AS Roma" 0 - 4 Milano "Inter"
5' [0 - 1] Zlatan Ibrahimovic
47' [0 - 2] Zlatan Ibrahimovic
54' [0 - 3] Dejan Stankovic
56' [0 - 4] Nsofor Victor Obinna

"AC Milan" 3 - 0 Genujos "Sampdoria"
55' [1 - 0] Ronaldinho (iš 11 m. baudinio)
70' |[2 - 0] Ronaldinho
90' [3 - 0] Fillipo Inzaghi

"Bologna" 3 - 1 Romos "Lazio"
5' [1 - 0] Sergio Volpi
12' [2 - 0] Marco Di Vaio
26' [3 - 0] Marco Di Vaio
59' [3 - 1]Tommaso Rocchi

"Catania" 2 - 0 "Palermo"
69' [1 - 0] Jorge Martinez
87' [2 - 0] Giuseppe Mascara (iš 11 m. baudinio)

Veronos "Chievo" 1 - 1 Bergamo "Atalanta"
45' [1 - 0] Andrea Mantovani
62' [1 - 1] Ferreira Pinto

"Genoa" 1 - 0 "Siena"
20' [1 - 0] Giuseppe Biava

"Lecce" 2 - 2 "Udinese"
32' [1 - 0] Simone Tiribocchi
52' [2 - 0] Maurizio Domizzi (į savus vartus)
58' [2 - 1] Alexis Sanchez
71' [2 - 2] Gaetano D'Agostino

"Torino" 0 - 1 "Cagliari"
85' [0 - 1] Robert Acquafresca