"Inter" vėl laimėjo Milano derbį © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijoje vyko 28 „Serie A“ turo rungtynės. Milano miesto derbį laimėjo „Inter“ ekipa, „Lazio“ pakilo į trečiają vietą. Kiti klubai, kovojantys dėl vietos Čempionų lygoje, nesugebėjo išplėšti pergalių, tuo tarpu autsaideris „Ascoli“ pelnė netikėtą pergalę.

Milane vyko 266-asis šio miesto derbis tarp „Inter“ ir „Milan“ ekipų. Pergalę rezultatu 2-1 šventė čempionato lyderis „Inter“ nepaisant to, kad buvęs šios ekipos žaidėjas Ronaldo buvo išvedęs „Milan“ į priekį.

„Inter“ šiose rungtynėse turėjo verstis be Adriano, Patricko Vieira, Maicono bei Estebano Cambiasso, jų varžovų gretose trūko Kakhos Kaladze, Marco Borriello, Alessandro Nestos bei Serginho. Šios ekipos kapitonui Paolo Maldini tai buvo jau 600-osios rungtynės „Serie A“ čempionate.

Rungtynių pradžioje Ronaldo buvo pargriautas ir teisėjas paskyrė baudos smūgį į „Inter“ vartus. Andrea Pirlo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia Julio Cesaro saugomų vartų virpsto. Netrukus „Inter“ patyrė pirmuosius nuostolius – traumą gavo ekipos gynėjas Fabio Grosso ir jį aikštėje pakeitė Maxwellas.

„Milan“ nenustojo grasinti varžovų vartams ir atakos smaigalyje kelis kartus atsidūrusiems Ronaldo, Andrea Pirlo bei Kaka įmušti sutrukdė tik paskutinę akimirką vietoje atsidurdavę „Inter“ gynėjai bei patikimas „juodai-mėlynųjų“ vartininko J.Cesaro žaidimas.

30 minutę Zlatanas Ibrahimovičius įsiveržė į varžovų baudos aikštelę ir po kontakto su Daniele Bonera nugriuvo. Švedas reikalavo 11 metrų baudinio, tačiau teisėjas parodė jam geltoną kortelę už vaidybą. Netrukus Ronaldo pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau teisėjas neįskaitė įvarčio dėl nuošalės.

Kėliniui baigiantis „Inter“ žaidėjai pradėjo aktyviau pulti ir dvi puikias progas įmušti turėjo Hernanas Crespo, tačiau argentiniečiui pritrūko sėkmės. Visgi į priekį šiose rungtynėse pirmieji išsiveržė „Milan“ futbolininkai. Ronaldo gavo perdavimą iš Gennaro Gattuso ir, pergudravęs varžovą Maxwellą, smūgiu kairiąja koja pasiuntė kamuolį į „Inter“ vartus.

Pasibaigus pirmąjam kėliniui iš rikiuotės iškrito dar vienas „Inter“ žaidėjas – Olivieris Dacourtas. Jį aikštėje pakeitė Walteris Samuelis.

Antrojo kėlinio pradžioje „Milan“ turėjo puikią galimybę įmušti antrajį įvartį. G.Gattuso gavo kamuolį baudos aikštelėje ir būdamas vienas prieš vartininką, pasiuntė kamuolį šiek tiek šalia virpsto.

„Inter“ treneris Roberto Mancini padarė paskutinį savo leistiną keitimą, į aikštę vietoj Hernano Crespo įleisdamas Julio Cruzą ir šis keitimas pasiteisino iš karto. Vos po 15 sekundžių Zlatanas Ibrahimovičius prasiveržė į baudos aikštelę dešiniają puse ir perdavė kamuolį J.Cruzui, kuriam beliko šį pasiųsti į tuščius vartus.

Netrukus J.Cruzas vos neįmušė vieno įspudingiausių įvarčių šiame sezone. Z.Ibrahimovičius pergudravo varžovą Massimo Ambrosini ir skersavo kamuolį link vartų. Kamuolys pasiekė J.Cruza, tačiau šis neturėjo laiko apsisukti ir stovėdamas nugara į vartus, smūgiavo kulnu virš skersinio.

„Milan“ treneris Carlo Ancelotti sustiprino savo ekipos puolimą, į aikštę įleisdamas Alberto Gilardino, tačiau į priekį išsiveržė „Inter“ ekipa. 75 minutę J.Cruzas pasinaudojo varžovo Mareko Jankulovskio paslydimu ant žolės ir perdavė kamuolį laisvam baudos aikštelėje sotvėjusiam Z.Ibrahimovičiui, kuris žemu smūgiu nuginklavo „Milan“ vartininką Dida.

„Milan“ rungtynių pabaigoje bandė spausti varžovus ir išlyginti rezultatą, tačiau klubui nieko pavojingo sukurti nepavyko ir ekipa turėjo pripažinti varžovų pranašumą jau antrą kartą šiame sezone.

„Lazio“ klubas itin permainingose ir įtemptose rungtynėse svečiuose rezultatu 3-2 palaužė „Reggina“ ekipą ir pakilo į trečia turnyrinės lentelės vietą.

Pirmieji įvartį rungtynėse pelnė „Reggina“ žaidėjai. 26 minutę Giovanni Tedesco paleido stiprų smūgi iš 20 metrų ir kamuolys įskriejo į viršutinį „Lazio“ vartų kampą. Visgi pirmajam kėliniui einant į pabaigą, „Lazio“ sugebėjo išlyginti rezultatą. Tommaso Rocchi prasiveržė dešiniąja puse ir perdavė kamuolį komandos draugui Christianui Manfredini, kuris išlygino rezultatą.

Po mažiau negu minutės rungtynės apsivertė aukštyn kojomis – pasinaudojės „Reggina“ gynėjų aplaidumu, Goranas Pandevas išvedė „Lazio“ į priekį. 65 minutę „Reggina“ saugas Pasquale Foggia, kuris priklauso „Lazio“ klubui, išlygino rezultatą. Žaidėjas galingu smūgiu nukreipė Giovanni Tedesco skersuotą kamuolį į savo savininkų vartus.

Visgi „Lazio“ likus dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos sugebėjo išlyginti rezultatą. Stephenas Makinwa prasiveržė pro dešiniają varžovų baudos aikštelės pusę ir paleido nesustabdomą smūgį į artimajį viršutinį kampą.

Dėl vietos Čempionų lygoje kovojančių komandų susitikime užfiksuotos lygiosios. „Palermo“ namuose sužaidė 1-1 su „Fiorentina“ ekipa.

Į priekį pirmajame kėlinyje sugebėjo išsiveržti „Fiorentina“ futbolininkai, tačiau įvartis buvo įmuštas abejotinomis aplinkybėmis. „Palermo“ saugas Roberto Guana turėjo kamuolį, tačiau staiga pajutęs šlaunies skausmus nukrito ant žemės. Tuo pasinaudojęs „Fiorentina“ puolėjas Adrianas Mutu perėmė kamuolį ir, prasiveržęs pro du varžovus, išvedė svečius į priekį. „Palermo“ žaidėjai protestavo prieš Adriano Mutu nesportišką elgesį, tačiau teisėjas tiesiog parodė nepasitenkinimą reiškiančiam Davidui Di Michele geltoną kortelę.

70 minutę „Palermo“ liko dešimtyje po to, kai raudoną kortelę už šiurkščią pražangą prieš varžovą gavo Cristianas Zaccardo. Tačiau tai, matyt, tik dar labiau motyvavo šeimininkus išlyginti rezultatą ir po minutės Sicilijos klubui tai pavyko padaryti. Savo debiutinėse „Serie A“ rungtynėse žaidęs Edisonas Cavani puikiu smūgiu iš baudos aikštelės krašto pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

„Empoli“ ekipa pirmavo 2-0 ir turėjo kiekybinę persvara, tačiau iššvaistė pranašumą ir namuose sužaidė lygiosiomis 2-2 su „Livorno“ ekipa.

Šeimininkai po pirmojo kėlinio pirmavo 2-0 dėka Francesco Pratali ir Sergio Almirono įvarčių. Negana to, „Livorno“ nuo 26 minutės žaidė dešimtyje, nes raudoną kortelę prieš save išvydo šios ekipos gynėjas Giovanni Pasquale. Visgi „Livorno“ nė nemanė pasiduoti ir 58 minutę Rahmanas Rezaei sušvelnino skirtumą, o baigiantis rungtynėms Cristiano Lucarelli antrose rungtynėse iš eilės įmušė įvartį baudos smūgiu, taip išlygindamas rezultatą.

„Torino“ iškovojo tris svarbius taškus, namuose 1-0 palaužęs krizėje atsidūrusį „Catania“ klubą. Šeimininkų pergalę lėmė puikus 77 minutę Alessandro Rosinos pelnytas įvartis. Italas gavo kamuolį aikštės viduryje ir, apsivaręs kelis gynėjus, pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

„Parma“ taip pat sugebėjo išplėšti lygiąsias rungtynių pabaigoje ir sužaidė 1-1 išvykoje su „Atalanta“ ekipa. Pastaroji pirmavo po 54 minutę Mario Defendi pelnyto įvarčio, tačiau 87 minutę „Parma“ gynėjas Ferdinandas Coly išgelbėjo savo komandą, pelnęs išlyginamajį įvartį.

Panašus scenarijus susiklostė ir rungtynėse tarp dėl išlikimo kovojančių komandų „Chievo“ ir „Messina“. Veronoje vykęs susitikimas baigėsi lygiosiomis 1-1.

Šeimininkai išsiveržė į priekį 73 minutę. Teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į „Messina“ vartus. Sergio Pellissier smūgis buvo atsaugotas svečių vartininko, tačiau prie kamuolio pirmasis atsidūrė „Chievo“ saugas Paolo Sammarco ir pasiuntė kamuolį į vartus. Visgi 87 minutę buvo paskirtas dar vienas 11 metrų baudinys, šįsyk kitoje aikštės pusėje. Jį sėkmingai realizavo „Messina“ atakų lyderis Christianas Rigano.

Paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje iki šio turo buvęs „Ascoli“ svečiuose netikėtai rezultatu 1-0 palaužė nesėkmingai pastaruoju metu žaidžiantį „Siena“ klubą. Svečiams pergalę atnešė taiklus Sašos Bjelanovičiaus smūgis, pelnytas 23 rungtynių minutę.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

“%c00037“ 2 – 1 „%c00062“
40` [0 – 1] Ronaldo
55` [1 – 1] Julio Ricardo Cruz
75` [2 – 1] Zlatan Ibrahimovic

„%c00081“ 2 – 3 „%c00019“
26` [1 – 0] Giacomo Tedesco
45` [1 – 1] Christian Jose Manfredini
45` [1 – 2] Goran Pandev
65` [2 – 2] Pasquale Foggia
79` [2 – 3] Stephen Ayodele Makinwa

„%c00200“ 1 – 1 „%c00143“
33` [0 – 1] Adrian Mutu
71` [1 – 1] Edison Cavani

70` iš aikštės išvarytas Cristian Zaccardo („Palermo“)

„%c00085“ 2 – 2 „%c00213“
28` [1 – 0] Francesco Pratali
45` [2 – 0] Sergio Almiron
58` [2 – 1] Rahman Rezaei
90` [2 – 2] Cristiano Lucarelli

26` iš aikštės išvarytas Giovanni Pasquale („Livorno“)

„%c00251“ 1 – 0 „%c00318“
77` [1 – 0] Alessandro Rosina

„%c00215“ 1 – 1 „%c00029“
52` [1 – 0] Mario Defendi
87` [1 – 1] Ferdinand Coly

„%c00068“ 1 – 1 „%c00214“
73` [1 – 0] Paolo Sammarco
87` [1 – 1] Christian Rigano

54` iš aikštės išvarytas Angelo Rea („Messina“)

„%c00080“ 0 – 1 „%c00262“
22` [0 – 1] Sasa Bjelanovic

„%c00028” 3 – 1 “%c00063”
33` [1 - 0] Francesco Totti (11m)
40` [2 - 0] Simone Perrotta
60` [3 - 0] Francesco Totti
69` [3 - 1] Gyan Asamoah