"Interas" prieš "Kauną" atsilaikė tik kėlinį (foto) © Eurofootball.lt
Trečiadienį A lygoje prasidėjo III rato kovos. Pirmose 19 turo rungtynėse "Kaunas" Vilniuje sutriuškino Visagino "Interą", nors pirmajame kėlinyje čempionai sulaukė atkaklaus autsaiderių pasipriešinimo.

88‘ [6 – 1] Mindaugas Grigalevičius

"Kaunas": M.Stonys; N.Manchkhava, M.Bagužis, N.Radžius, P.Mendy; G.Barevičius (46‘ A.Kšanavičius), G.Kvaratskhelia, R.Ledesma, M.Činikas (46‘ E.Pehlič); M.Grigalevičius, R.Beniušis (69‘ A.Rimkevičius).

"Interas": P.Dubrovskij; M.Stanaitis, E.Tučinskij, R.Slepakovas, D.Gordej; J.Moroz, V.Macianskis, P.Krasnovskis (64‘ A.Buinickij), A.Novikovas; A.Jeršovas, D.Matulevičius (76‘ M.Papšys)

"Intero" komandai šiose varžybose vadovavo treneris Algis Biliūnas, o pagrindinio stratego Ivano Švabovičiaus net nebuvo ant atsarginių suolelio. Rungtynių formaliu šeimininku buvo kauniečiai, tačiau mačas vyko Visagino klubo namais iki šiol šį sezoną buvusiame Vilniaus "Žalgirio" stadione.

Rungtynės, kaip ir reikėjo tikėtis, prasidėjo kauniečių atakomis. Ypač aktyvus kairiajame krašte buvo saugas Givi Kvaratskhelia. Nepaisant šalies čempionų presingo, pirmąją pavojingesnę progą jie sukūrė tik įpusėjus kėliniui – 17 min. į baudos aikštelę įsiveržusio Mindaugo Grigalevičiaus smūgį į kampinį vargais negalais nukreipė "Intero" vartininkas Piotras Dubrovskis.

Dar po poros minučių Ričardas Beniušis galva pataikė į virpstą. Netrukus Pascalio Mendy iš dešinio krašto muštas kamuolys pralėkė visai greta varžovų vartų virpsto.

[imgck]http://www.eurofootball.lt/img/news/interas-fbk/interas-fbk.jpg[comment]"Intero" puolėjas A.Jeršovas galva smūgiuoja virš vartų. D.Ragausko nuotr.[/comment]Kėlinio viduryje atsigavo ir Visagino futbolininkai. 23 min. po kampinio pavojingai galva virš vartų mušė Artūras Jeršovas. Netrukus tas pats futbolininkas, būdamas laisvas, iš dešiniojo krašto nepataikė į vartus.

26 min. kauniečių atakų lyderis Ričardas Beniušis apsisukdamas smūgiavo į vartus iš baudos aikštelės, tačiau jo bandymą neutralizavo vartininkas. 28 min. R.Beniušis susitvarkė su dviem gynėjais, tačiau kamuoliui kelią į vartus paskutinę akimirką vėl pastojo P.Dubrovskis.

30 min. šalies čempionų pastangas pagaliau vainikavo įvartis. Po baudos smūgio kairiajame krašte niekieno netrukdomas atsidūręs Givi Kvaratskhelia galva nukreipė kamuolį į vartus.

Netrukus gruzinas neišnaudojo puikios progos padidinti skirtumą, kai atsidūrė vienas prieš P.Dubrovskį, tačiau galva vos iš kelių metrų mušė virš vartų.

Tačiau kėlinio pabaigoje "Interas" už atsipalaidavimą nubaudė "Kauną". 43 min. po kampinio kauniečių baudos aikštelėje kamuolys atšoko į dešinį kraštą ir ten pirmas prie jo suskubęs gynėjas Rolandas Slepakovas netrukdomas puikiu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą – 1-1. [imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/interas-fbk/interas-fbk2.jpg[comment]D.Matulevičius įsiveržė į kauniečių baudos aikštelę. D.Ragausko nuotr.[/comment]

Vis dėlto užgimusi intriga buvo panaikinta jau po pertraukos. Iš pradžių Rafaelis Ledesma sužaidė "sienelę" su Edinu Pehličiumi ir pats technišku smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Dar po dešimties minučių 17-ąjį savo įvartį pirmenybėse įmušė Ričardas Beniušis, klastingai permesdamas kamuolį per išbėgusį iš vartų P.Dubrovskį.

Kauniečių atakos tęsėsi toliau ir 78 min. tiksliu smūgiu iš dešiniojo krašto į tolimąjį vartų kampą ketvirtąjį įvartį pasiekė Artūras Rimkevičius, prieš tai pakeitęs R.Beniušį. Dar po trijų minučių po kampinio pirmas prie kamuolio suskubo čempionų gynėjas Nerijus Radžius ir "įgrūdo" jį į viršutinį Visagino komandos vartų kampą.

"Interas" dar galėjo sušvelninti skirtumą, tačiau dešiniuoju kraštu į baudos aikštelę įsiveržęs A.Jeršovas pristigo technikos, smūgiavo per silpnai ir kamuolys tapo lengvu kauniečių vartininko Modesto Stonio grobiu.

Galutinį tašką šiose varžybose padėjo Mindaugas Grigalevičius, nuginklavęs P.Dubrovskį smūgiu iš toli. Šalies čempionai iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 6-1 ir įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.