I.Pankratjevas: "Greitas įvartis padėjo komandai įsivažiuoti" (žaidėjų komentarai)

Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treneris ir žaidėjai po užtikrintos pergalės pirmose Europos čempionato atrankos rungtynėse San Marine teigė, kad pelnytas greitas įvartis palengvino užduotį, o svarbiausia tai, jog iškovoti trys taškai.

Deivydas Matulevičius pasižymėjo 5-ąją rungtynių minutę, o Arvydas Novikovas rezultatą padvigubino 36-ąją. Po pertraukos rezultatas 2:0 nepakito.

Lietuvos rinktinės komentarai po rungtynių:

Vyr. treneris Igoris Pankratjevas:
"Džiaugiuosi pergale ir trimis taškais. Atrankos ciklo pradžioje rezultatas buvo svarbiausias dalykas. Greitas įvartis padėjo komandai įsivažiuoti. Pirmajame kėlinyje kontroliavome žaidimo eigą, įmušėme du įvarčius, galėjome įmušti dar.

Tik antrajame kėlinyje žaidimas nepavyko taip, kaip norėjosi. Galbūt per daug atsipalaidavome, galbūt varžovai pradėjo geriau žaisti. Bet jie tiesiog nebeturėjo ko prarasti, todėl tikėjomės, kad bus sunkiau. Per pertrauką kaip tik sakėme komandai, kad turime neatsipalaiduoti ir išlaikyti susikaupimą.

Tai tik ciklo pradžia, todėl apie vietas kalbėti anksti. Šiandien iškovojome pergalę, spalio mėnesį laukia rungtynės namuose su Estija ir Slovėnija. Žingsnis po žingsnio eisime į priekį."

Saugas Arvydas Novikovas:
"Visada malonu įmušti įvartį, man tai antrasis rinktinėje. Dėkui Georgui už perdavimą, bet ir man įmušti buvo nelengva. Gerai pavyko užbaigti ataką. Svarbiausia tai, kad komanda turi tris taškus.  Turėjome įmušti greitą įvartį. Neįmušus pirmajame kėlinyje būtų buvę žymiai sunkiau.

Manau, kad sužaidėme gerai, palaikėme kamuolį. Neleidome varžovams mušti į vartus, jie realios progos nesusikūrė. Mes turėjome dar daugiau progų, šiandien pavyko įmušti dukart.

Gera pradžia - pusė darbo. Prieš tokias komandas kaip San Marinas turime imtis taškus, jei norime kovoti dėl trečios vietos."

Puolėjas Deivydas Matulevičius:
"Galėjau įmušti ir daugiau įvarčių, tačiau džiugu kad įmušiau ir komanda pasiekė pergalę. Gavau labai gerą perdavimą iš Mindaugo Kalono. Puolėjas turi tokius perdavimus „uždaryti". Pavyko ir įmušiau.

Žinoma, žaidžiant su tokiomis komandomis svarbiausia pasiekti greitą įvartį. Tada jau rezultatas mūsų pusėje, nebėra spaudimo ir galime lengviau atsikvėpti. Kadangi žiūrėjome ankstesnių San Marino rungtynių vaizdo įrašus  tikėjomės panašaus jų žaidimo - tankios ir gausios gynybos."

Saugas Mindaugas Kalonas:
"Rungtynių planą įvykdėme - pasiekėme greitą įvartį. Tas buvo labai svarbu, nes kuo tuoliau, tuo būtų buvę sunkiau. Greitas įvartis palengvino žaidimą.

Tačiau antrajame kėlinyje išsimušėme iš ritmo, pradėjome skubėti ir kėlinys nepavyko taip, kaip pirmasis.  Laikydami kamuolį turėjome susikurti progų atakoms, tačiau po pertraukos nepavyko įgyvendinti trenerio nurodymų. Vis dėlto svarbiausia po pirmų rungtynių turėti tris taškus."

Gynėjas Vaidas Slavickas:
"Didelio jaudulio nebuvo. Svarbu pasiekta pergalė, ko čia ir susirinkome. Treneriai prieš rungtynes akcentavo žaisti ramiai, tačiau kibiai, neperdegti, neperskubėti. Tas pradžioje pavyko, pelnėme du įvarčius ir tas nuėmė įtampą.

Per pertrauką treneriai prašė išlaikyti tempą, užbaigti rungtynes taip pat. Jautėsi, kad esame geresnė komanda, varžovams nesisekė palaikyti kamuolį."