Įpusėjo Prancūzijos futbolo pirmenybės © Eurofootball.lt
Savaitgalį sužaidus Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybių 19-ojo turo mačus pasibaigė pirmasis čempionato turas. Toliau čempionatas bus pratęstas po nedidelės pertraukos.

Pirmąją pirmenybių dalį pirmoje pozicijoje baigė septintojo iš eilės čempionų titulo siekiantis "Lyon" klubas. Šiame ture daugkartiniai Prancūzijos čempionai susitiko su kiek netikėtai visą pirmąjį ratą klubui atitrukti neleidusia "Nancy" ekipa, kuri dar kartą patvirtino, jog sėkmingas žaidimas nėra atsitiktinumas - mačas baigėsi lygiosiomis 1-1. Įdomu tai, jog abu mačo įvarčiai buvo plenyti per paskutiniasias 10 mačo minučių. Pirmieji į priekį 80-ąją minutę išsiveržė "Lyon" futbolininkai, kai įvartį perlnė Milanas Barošas, tačiau jų persvara truko neilgai, nes jau 87-ąją minutę Francisas Malonga pelnė įvartį ir išlygyno rezultatą.

Penkių iš eilės pergalių serija pirmąjį ratą visų nuostabai baigė naujokas "Caen" klubas, namuose 2-0 nugalėjęs "Strasbourg" vienuolikę ir pakilęs į 4-ąją turnyrinės lentelės vietą. Įvarčius nugalėtojams šiose rungtynėse pelnė Juanas Eluchansas ir Cedricas Hengbartas.

Kalėdinę dovanėlę savo gerbėjams padovanojo ir vis sėkmingiau pastaruoju metu žaidžiantis "Marseille" klubas, šiame ture namuose minimalia persvara 1-0 įveikęs "Le Mans" klubą ir pakilęs į 11-ąją turnyrinės lentelės vietą. Vienintelį rungtynių įvartį 14-ąją mačo minutę pelnė "Marseille" atakų lyderis Mamadou Niangas.

19-ojo turo rezultatai:

"%c00254" 1 - 1 "%c00055"
80` [0 - 1] Milan Baroš
87` [1 - 1] Francis Malonga

"%c00206" 2 - 0 "%c00034"
41` [1 - 0] Juan Eluchans
79` [2 - 0] Cedric Hengbart (iš 11m.)

84` Gregory Paisley ("Strasbourg") pašalintas iš aikštės

"%c00071" 1 - 0 "%c00098"
14` [1 - 0] Mamadou Niang

"%c00025" 1 - 0 "%c00036"
67` [1 - 0] Sammy Traore

"%c00293" 2 - 0 "%c00096"
57` [1 - 0] Rafik Saifi
90` [2 - 0] Nicolas Marin

"%c00090" 1 - 0 "%c00306"
43` [1 - 0] David Hellebuyck

16` Yecine Bezzaz ("Valenciennes") pašalintas iš aikštės

"%c00065" 0 - 1 "%c00064"
85` [0 - 1] Jussie