Iš UEFA taurės turnyro pasitraukė čempionai © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį sužaistos likusios šešerios atsakomosios UEFA taurės turnyro aštuntfinalio rungtynės.

Iš tolesnės kovos pasitraukė čempiono titulą gynęs Sankt Peterburgo "Zenit" klubas - Dicko Advocaato auklėtiniams nepakako namie iškovotos minimalios pergalės 1-0 prieš "Udinese", mat Italijoje prieš savaitę buvo pralaimėta 0-2.

Šeimininkai didžiąją mačo dalį turėjo teritorinį pranašumą, tačiau svečiai nuolatos pavojingai kontratakavo. "Zenit" viltys prasimušti į kitą etapą atgimė 34 minutę, kai pasinaudojęs sumaištimi baudos aikštelėje po kampinio galva įvartį pelnė saugas Anatolijus Tymoščiukas.

Po didžiosios pertraukos vaizdas nepasikeitė - Sankt Peterburgo vienuolikė desperatiškai siekė pelnyti antrąjį įvartį, tačiau nei Danny, nei Viktoras Fayzulinas savų progų neišnaudojo. Kitoje aikštės pusėje aktyvumu išsiskyrė Fabio Quagliarella, ir nors jam pasižymėti nepavyko, "Udinese" atsilaikė bei pirmą kartą klubo istorijoje pasiekė turnyro ketvirtfinalį.

Sezonas Europoje baigėsi ir Maskvos CSKA ekipai, kuriai atstovauja Lietuvos rinktinės gynėjas Deividas Šemberas. Sostinės komanda išvykoje nusileido Donetsko "Shakhtar" 0-2, nors namie buvo laimėję 1-0.

Pirmajame kėlinyje progų turėjo abi vienuolikės, bet arčiau tikslo buvo šeimininkai - iš pradžių Aleksandro Gladki smūgį atrėmė puikiai sužaidęs vartininkas Igoris Akinfeevas, o dar kiek vėliau tikslumo pritrūko Luizui Adriano.

Po pertraukos įvartį pelnė CSKA puolėjas Vagneris Love, tačiau teisėjas užfiksavo abejotiną brazilo pražangą ir rezultatas išliko nepakitęs. Tuo netrukus pasinaudojo "Shakhtar" - 54 minutę Fernandinho įsiveržė į baudos aikštelę, kur jį pargriovė saugas Pavelas Mamaevas. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį pats Fernandinho ir išnaudojo - 1-0.

Donetsko ekipa nesiliovė atakuoti - vienas prieš Akinfeevą iššoko, bet pasiųsti kamuolio į tinklą nesugebėjo Luizas Adriano, o Gladki pataikė į virpstą.

Visgi 70 minutę šios pastangos davė vaisių - iš arti pasižymėjo Luizas Adriano.

Suprasdami kritišką padėtį, CSKA futbolininkai artėjant dvikovos pabaigai ėmė atakuoti varžovų vartus, tačiau ištaisyti padėties Zico auklėtiniams nepavyko - tolyn žengė "Shakhtar".

Charkovo "Metalist" 3 - 2 Kijevo "Dinamo"
(pirmosios rungtynės 0-1, bendras rezultatas 3-3)
29' [1 - 0] Valentin Slyusar
56' [2 - 0] Jaja
68' [2 - 1] Goran Sablic
70' [3 - 1] Walter Anibal Acevedo
79' [3 - 2] Milos Ninkovic

Donetsko "Shakhtar" 2 - 0 Maskvos CSKA
(pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 2-1)
54' [1 - 0] Fernandinho
70' [2 - 0] Luiz Adriano

Deividas Šemberas (CSKA) žaidė visas 90 minučių

Sankt Peterburgo "Zenit" 1 - 0 "Udinese"
(pirmos rungtynės 0-2, bendras rezultatas 1-2)
34' [1 - 0] Anatoli Tymoschuk

Stambulo "Galatasaray" 2 - 3 "Hamburg"
(pirmos rungtynės 1-1, bendras rezultatas 3-4)
42' [1 - 0] Harry Kewell (iš 11 metrų baudinio)
48' [2 - 0] Milan Baros
57' [2 - 1] Jonathan Pitroipa
60' [2 - 2] Jose Paolo Guerrero
90' [2 - 3] Ivica Olic

"Aalborg" 2 - 0 "Man City"
(pirmos rungtynės 0-2, bendras rezultatas 2-2, 11 metrų baudinių serija 3-4)
84' [1 - 0] Luton Shelton
90' [2 - 0] Michael Jacobsen (iš 11 metrų baudinio)

"Braga" 0 - 1 "PSG"
(pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 0-2)
81' [0 - 1] Guillaume Hoarau