Ispanai sutriuškino ukrainiečius © Eurofootball.lt
Pasaulio čempionato debiutantės Ukrainos rinktinės „pirmasis blynas“ išėjo „prisvilęs“ - Rytų Europos komandai rezultatu 4-0 teko pripažinti įtikinamą Ispanijos rinktinės pranašumą. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Davidas Villa, vieną įmušė Fernando Torresas, vienas buvo įrašytas į Xabi Alonso sąskaitą, tuo tarpu ukrainiečiai susitikimą baigė dešimtyje.

Leipcigo Zentralstadion, 43000 žiūrovų
Teisėjas: Massimo Busacca (Šveicarija)
Ispanija 4 - 0 Ukraina
13' [1 - 0] Xabi Alonso
17' [2 - 0] David Villa
48' [3 - 0] David Villa (11m.)
81' [4 - 0] Fernando Torres

47' Vladislav Vashchuk (Ukraina) pašalintas iš aikštės

Ispanija: Casillas; Pernia, Puyol, Ramos, Ibanez; Xavi, Alonso (55' Albelda), Senna, Garcia (77' Fabregas); Villa (55' Raul), Torres.

Ukraina: Shovkovskiy; Nesmachniy, Yezerskiy, Rusol, Vashchuk; Tymoschuk, Gusev (45' Shelayev), Gusin (45' Vorobey), Rotan (63' Rebrov); Shevchenko, Voronin.

Pirmąsias dešimt minučių kamuolį daugiau kontroliavo ir aktyviau atakvo ispanai, tačiau sukurti ką nors pavojingo nesisekė. Tuo tarpu ukrainos futbolininkai per tą laiką spėjo „įsirašyti“ tris nuošales į savo sąskaitą.

Galiausiai 13 rungtynių minutę ispanai pakelė kampinį, po kurio kamuolį į vartus nukreipė Xabi Alonso. Rezultatu 1-0 į priekį isiveržė ispanai.

16 rungtynių minutę Andrejus Rusolas nugriovė Ispanijos rinktinės žaidėją baudos aikštelės prieeigose ir už tai buvo nubaustas geltona kortele. Šį baudos smūgį puikiai išnaudojo D.Villa, pelnydamas antrą įvartį į Aleksandro Šovkovskio ginamus vartus. Verta paminėti, kad kamuolys iš pradžių pataikė kortelę gavusiam Ukrainos gynėjui į galvą, tai ir suklaidino vartininką.

Pirmas pavojus ties ispanų vartais kilo tik 31-ąją minutę, kai Andrejus Gusinas įsiveržė į baudos aikštelę, bet patikimai sužaidė I.Casillasas, neleidęs kamuolio nukreipti į vartus.

Ukrainos žaidėjai dar kelis kartus atsidurė nuošalėje, o ispanai nė nemanė atsitraukti gintis ir surengė dar keletą pavojingų atakų. Po pirmojo kėlinio rezultatas 2-0 Ispanijos rinktinės naudai.

Antro kėlinio pradžioje Olegas Blokhinas pakeitė du žaidėjus ir sustiprino puolimą. Tačiau jau po poros minučių vaizdas aikštelėje Ukrainos rinktinės gerbėjams tapo dar baisesnis. Fernando Torresas gavęs kamuolį iš komandos draugo įsiveržė į baudos aikštelę, atsidurė vienas prieš vartininką, jam spėjo sukliudyti Vladislavas Vashchukas, bet, teisėjo nuomone, jis tai padarė ne be pražangos ir buvo pašalintas iš aikštės, tuo pačiu buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, kurį realizavo D.Villa. 3-0 Pasaulio čempionto debiutantė atsidurė ties bedugne.

Ispanai visvien nesiliauja atakavę. 52 rungtynių minutę progos pelnyti trečiąjį įvartį neišnaudojo D.Villa, vėliau pastarąjį pakeitęs Raulis. Ataką surengia ir Ukrainos futbolininkai, tačiau stipriai smūgiuotas Voronino kamuolys praskriejo greta virpsto.

73 rungtynių minutę po kelių gražių perdavimų sekė smūgis į Ispanijos rinktinės vartus, tačiau pasižymėti vėl nepasisekė. 81 minutę paskutinį „vinį“ į Ukrainos rinktinės „karstą“ po Puyolio perdavimo įkalė Fernando Torresas.

Pačioje rungtynių pabaigoje suklydo Ikeras Casillasas, taip suteikdamas paguodos įvartį įmušti Voroninui, tačiau puikiai sužaidę gynėjai išsaugojo vartus „sausus“ ir rungtynės baigėsi rezultatu 4-0.