Ispanijos Super Taurę dramatiškoje kovoje iškovojo "Sevilla" © Eurofootball.lt
Sekmadienio naktį Ispanijos sostinės Madrido „Real“ klubo „Santiago Bernabeu“ stadione įvyko atsakomosios Super Taurės finalo varžybos. Pirmosiose varžybose pergalę minimaliu rezultatu iškovojusi „Sevilla“ ir šį kartą parodė aukščiausią klasę rezultatu 5-3 nugalėję „Primera“ lygos čempionus.

„%c00003“ 3 – 5 „%c00107“
(bendras rezultatas po dviejų rungtynių 3-6)

90‘ Pepe („Real“) pašalintas iš aikštės

Sausakimšame „Santiago Bernabeu“ stadione susirinkę sirgaliai palaikyti savo numylėtinių Madrido „Real“ futbolininkų turėjo nusivilti, kadangi jau 16-ąją minutę būtent Berndo Schutesrio auklėtiniai pirmieji praleido įvartį. Po Christiano Poulseno perdavimo iš dešinio krašto kamuolį į vartus nukreipė brazilų saugas Renato.

Bet jau po septynių minučių „Real“ fanai išvydo fantastiško grožio įvartį, kurį įmušė iš Roterdamo „Feyenoord“ įsigytas saugas Roystonas Drenthe. Olandijos jaunimo (U-21) rinktinės narys tolimu ir galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į skersinį, ir kamuolys atsimušęs nuo jo įkrito į vartus.

Rungtynėms įsibėgėjant „Real“ galėjo išsiveržti į priekį, bet Ispanijos 'auksinis berniukas' Raulis pramušė greta vartų. Vis dėlto 28-ąją minutę „Sevilla“ pavyko dar kartą išsiveržti į priekį, kai po Duda perdavimo antrą kartą Ikerą Casillasą smūgiu galva nuginklavo Renato.

Situacija Madrido futbolininkams tapo kritiška, kai 37-ąją minutę arbitras užfiksavo, kad gynėjas Pepe savo baudos aikštelėje sužaidė ranka ir paskyrė 11 metrų baudinį, kurį nestipriu smūgiu į dešinįjį apatinį vartų kampą nukreipė Malio rinktinės puolėjas Fredericas Kanoute.

Bet prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą „Real“ ekipos viltis atgaivino Italijos nacionalinės rinktinės kapitonas, gynėjas Fabio Cannavaro, kuris po naujoko Wesley Sneijderio perdavimo link tolimojo virpsto atsidūrė laisvas ir pasiuntė kamuolį į priešingą viršutinį vartų kampą.

Antrajame kėlinyje „Real“ nemažino apsukų, ir rezultatyviausias Copa America turnyro žaidėjas Robinho, bei Raulis mušė pro šalį. Spaudimas davė vaisių 78-ąją minutę, kai po Guti perdavimo smūgiu galva jokių šansų „Sevilla“ vartų sargui Andresui Palopui nepaliko jaunojo „Real“ žvaigždė gynėjas Sergio Ramosas.

Už tat prabėgus dar trims minutėms „Real“ vėl buvo priversti vytis varžovus, kadangi pasinaudojęs vartininko I.Casillaso ir gynėjo Pepe nesusipratimu kamuolį į tuščius vartus nukreipė F.Kanoute.

„Real“ artėjant mačui prie pabaigos galutinai susikomplikavo savo padėtį, kai už antrąją geltoną kortelę aikštę buvo priverstas palikti Pepe. Per likusį trumpą varžybų laiką „Sevilla“ komandai pavyko pasinaudoti kiekybine persvara. 90-ąją minutę vinį į „Real“ karstą „įkalė“ šiame mače „hat-tricku“ pasižymėjęs puolėjas F.Kanoute.

Per paskutiniuosius 15 mėnesių Juande Ramoso vadovaujamai „Sevilla“ ekipai pavyko du kartus iškovoti UEFA Taurės auksą, triumfuoti Ispanijos Karaliaus Taurės („Copa del Rey“) turnyre bei Ispanijos Super Taurės varžybose.

Jau ateinantį savaitgalį prasidės naujasis 2007-2008 metų Ispanijos „Primera“ lygos čempionato sezonas. Šeštadienį pirmajame ture čempionų titulą ginantis „Real“ Madrido derbyje surems ginklus su „Atletico“, o sekmadienį „Getafe“ turės galimybę atsirevanšuoti savo skriaudikams Karaliaus Taurėje „Sevilla“ futbolininkams.