Istorijos pabaiga: "Ajax" įspūdingu stiliumi eliminavo tris metus Europoje karaliavusį "Real"

Antradienį UEFA Čempionų lygoje įvyko pirmos dvejos atsakomosios aštuntfinalio rungtynės. Vienoje iš dvikovų neapsieita be didžiausios šio sezono sensacijos.

"Santiago Bernabeu" stadione pirmoje dvikovoje pergalę pasiekęs Madrido "Real" priėmė Amsterdamo "Ajax" komandą. "Baltųjų" sirgaliai išvydo tai, ko nematė pastaruosius devynerius metus – jų komanda baigė pasirodymą Čempionų lygoje jau aštuntfinalio etape.

Nuo pat rungtynių pradžių "Real" ekipą už klaidas baudęs "Ajax" pasiekė įspūdingą pergalę rezultatu 4:1 ir sensacingai žengė į ketvirtfinalį.

Madrido ekipai rungtynės prasidėjo gana sklandžiai – šeimininkai spaudė varžovus ir jau pačioje mačo pradžioje sudrebino vartų konstrukcij§, tačiau po aktyvių penkių minučių viskas pakrypo pačia blogiausia linkme.

7-ąją minutę po Toni Krooso klaidos Dušanas Tadičius atliko perdavimą Hakimui Ziyechui, kuris savo puikiu smūgiu nutildė "Santiago Bernabeu" tribūnas. Ties tuo "Real" problemos nesibaigė – 18-ąją minutę svečiai iš Amstedamo įgijo dviejų įvarčių pranašumą, kai po įspūdingo D. Tadičiaus epizodo pasižymėjo į baudos aikštelę įkirtęs Davidas Neresas.

"Real" situacija tapo itin komplikuota, tačiau ne katastrofiška – jiems reikėjo vieno įvarčio, kad komandos bent jau žygiuotų į pratęsimą. Visgi Santiago Solari susidūrė ne tik su problemomis gynyboje – pirmajame kėlinyje traumas patyrė abu krašto puolėjai: Lucas Vazquezas ir Vinicius Junioras. Jų pasirodymas buvo baigtas, tačiau į aiktę žengę kiti du patyrę žaidėjai – Bale'as ir Asensio.

Antrąjį kėlinį "Real" vėl pradėjo agresyviu spaudimu ir turėjo keletą pavojingų momentų, tačiau rungtynių scenarijaus nepasikeitė – 62-ąją minutę vėl buvo pasinaudota varžovų klaida ir tikra mačo žvaigžde tapęs D. Tadičius įspūdingu smūgiu visiškai pasiuntė į nokdauną šeimininkus.

Po šio įvarčio buvo pasitelkta VAR peržiūra, mat buvo sprendžiama ar prieš įvartį kamuolys nebuvo kirtęs šoninės linijos. Epizodas buvo itin slidus – peržiūra truko daugiau nei keturias minutes. Visgi sprendimas buvo palankus svečiams – 3:0.

Madrido ekipa ginklų nesudėjo net ir po trečio įvarčio – 70-ąją minutę viltį įžiebė tikslus Marco Asensio smūgis. Iki mačo dar buvo likusios žaisti bent 20 minučių, todėl "Real" dar turėjo užtektinai laiko įmušti du įvarčius.

Visgi įsižiebusi viltis buvo greitai užgesinta – 72-ąją minutę Lasse Schone iš aštraus kampo standartinės situacijos metu paleido tikrą raketą į Thibaut Courtois ginamus vartus, kuris net ir būdamas aukščiausiu žmogumi aikštėje nesugebėjo pasiekti klastinga trajektorija skriejusio kamuolio.

Po šio įvarčio užgeso tiek "Real" žaidėjų, tiek ir fanų viltys – komandos susitikimą užbaigė rezultatu 1:4, kuris nulėmė istorinį "Ajax" patekimą į kitą etapą.

Madrido klubui šis vakaras tapo tikra sezono tragedija – per šešias dienas jie praktiškai užbaigė kovą visuose trijuose turnyruose. "Real" komanda, paskutinius devynerius metus Čempionų lygoje pasiekusi bent pusfinalį, užbaigė savo istorinį pasirodymą turnyre – jei jame triumfavo paskutinius trejus metus.

Kitose rungtynėse buvo apsieita be siurprizų – Londono "Tottenham" dar kartą įveikė Dortmundo "Borussia" ir kartu su "Ajax" iškovojo pirmuosius ketvirtfinalio bilietus.

Vienintelį ir pergalingą rungtynių įvartį antrojo kėlinio pradžioje įmušė Harry Kane'as.

"Real Madrid" 1 - 4 "Ajax"
(Pirmas mačas: 2-1, galutinis rezultatas: 3-5)
7' [0 - 1] H. Ziyech
18' [0 - 2] D. Neres
62' [0 - 3] D. Tadič
70' [1 - 3] M. Asensio
72' [1 - 4] L. Schone
90+3' Nacho ("Real") pašalintas iš aikštės

"Borussia" 0 - 1 "Tottenham"
(Pirmas mačas: 0-3, galutinis rezultatas: 0-4)
49' [0 - 1] H. Kane