Italai eliminavo Čekiją © Eurofootball.lt
Baigėsi E grupės varžybos. Italijos rinktinė rezultatu 2-0 įveikė Čekijos rinktinę ir eliminavusi ją iš varžybų E grupėje užėmė pirmąją vietą bei iškovojo kelialapį į aštuntfinalį, kur susitiks su antrąją poziciją F grupėje užėmusia ekipa.

Hamburgo AOL Arena, 50000 žiūrovų
Teisėjas - Benito Archundia Tellez (Meksika)
Čekija 0 - 2 Italija
26` [0 – 1] Marco Materazzi
87` [0 – 2] Filippo Inzaghi

45' Jan Polak (Čekija) pašalintas iš aikštės

Čekija: Cech, Grygera, Kovac, Rozehnal, Jankulovski, Plasil, Polak, Nedved, Poborsky (46` J.Stajner), Rosicky, Baros (64` D.Jarolim).

Italija: Buffon, Zambrotta, Cannavaro, Nesta (17` M.Materazzi), Grosso, Camoranesi (73` S.Barone), Pirlo, Perrotta, Gattuso, Totti, Gilardino (60` F.Inzaghi).

Čekai rungtynes pradėjo geriau. Abi komandos apsikeitė nepavojingomis atakomis. 8-ąją minutę po Pavelo Nedvedo perdavimo iš aštraus smūgiavo Milanas Barošas, tačiau jo bandymai užtikrintai užblokavo Italijos vartininkas Gianluigi Buffonas. Po trijų minučių savo laimę išbandė ir pats P.Nedvedas, tačiau jo smūgį sugavo G.Buffonas.

17-ąją minutę susižeidė vienas Italijos gynybos ramsčių Alessandro Nesta. Žaidėją pakeitė kitas gynėjas Marco Materazzi.

Komandos apsikeitė pavojingais išpuoliais, tačiau pirmieji 26-ąją minutę įmušė italai - po Francesco Totti pakelto kampinio aukštai iššokęs M.Materazzi tiksliu smūgiu galva nepaliko jokių šansų Petrui Čechui.

Praleidę įvartį, čekai jau nebeturėjo kur trauktis. Ypač žinant tai, kad 22-ąją minutę Gana išsiveržė į priekį prieš JAV rinktinę. 31-ąją minutę, po Nedvedo perdavimo smūgiavo Karelas Poborsky, tačiau jo bandymą lengvai sugavo vartininkas.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje už pražangą prieš F.Totti antrąją geltoną kortelę prieš save išvydo čekas Janas Polakas. Žaidėjui teko palikti aištę, o Čekija atsidūrė itin sudėtingoje situacijoje - jiems reikėjo dešimtyje po pertraukos įmušti du įvarčius arba tikėtis JAV pagalbos mače prieš Ganą.

Antrojo kėlinio pradžioje smūgiais iš toli P.Čecho vartus atakavo F.Totti, tačiau jo bandymai padvigubinti rezultatą buvo nesėkmingi. 50-ąją minutę, po gretos italų atakos galimybę pasižymėti turėjo Simone Perrotta, tačiau jo smūgį atrėmė P.Čechas. Dar po penkių minučių progą įmušti turėjo ir Fabio Cannavaro, tačiau jo smūgiuotas kamuolys po to paties F.Totti perdavimo lėkė virš vartų.

Kėlinio viduryje aikštėje pasirodė Fillipo Inzaghi. Kaip paaiškėjo vėliau, M.Lippi dar kartą atspėjo su keitimu. Italai toliau laikė žaidimo vadžias savo rankose. 63-ąją minutę galimybę po kampinio pasižymėti turėjo Mauro Camoranesi, tačiau galva jis mušė pro šalį. 68 minutę suklydus čekų gynėjams puikią progą turėjo Filipo Inzaghi, tačiau ir jo smūgis skriejo šalia vartų.

Po minutės pavojinga ataka atsakė Čekija, bet Pavelo Nedvedo stiprų smūgį atrėmė G.Buffonas. Čekai metė visas pajėgas į puolimą ir kontratakoje gynėjams pavykus sustabdyti Andrea Pirlo driblingą dar vieną progą pasižymėti gavo F.Inzaghi, tačiau puolėjas iš kelių metrų galva nepataikė į vartus.

Vis tik "trečias kartas nemelavo" ir 86-ąją minutę F.Inzaghi išvengė nuošalės ir vienas nubėgęs link čekų vartų suklaidino P.Čechą ir pasiuntęs kamuolį į vartus užtvirtino italų pergalę. Čekija patyrė nesėkmę ir turės važiuoti namo po grupės varžybų.