Italija - Danija: rungtynių apžvalga © Eurofootball.lt
C grupės bei viena iš čempionato favoritų Italijos rinktinė Alfonso Henriques stadione 19:00 žais prieš Danijos komandą. Skirtingus futbolo stilius turinčios ekipos bandys startuoti čempionate kaip įmanoma geriau uždirbant tris taškus.

Šios rinktinės tarpusavyje oficialiuose mačuose nėra sužaidusios lygiosiomis - abi komandos nugalėjo po tris kartus, tačiau jeigu skaitysime ir draugiškas rungtynes, tai italai laimėjo septynis kartus iš paskutinių dešimties žaistų.

Italijos rinktinės treneris Giovanni Trapattoni jau paskelbė savo startinę sudėtį - vienintelis puolėjas bus Vieris. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad italai demonstruos klasikinį gynybinį futbolą, kuris dažnai yra priskiriams prie jų žaidimo stiliaus. Pagal 4-2-3-1 sistemą Vieriui puolime iš kairės padės Del Piero, iš centro Totti, o dešinėje bus Camoranesi.

Tokia sistema italams buvo sėkminga atrankos varžybose, tačiau daug kas kritikuoja trenerį dėl žaidėjų pasirinkimo, nes ant suolelio palikti puikų sezoną turėjęs saugas Fiore, jaunasis puolėjas Cassano. Vietoj jų žaidžia žaidėjai šiemet buvę tik savo paties šešėliais - minėti Del Piero su Camoranesiu. Trapattonis taip pat ignoruoja Italijos čempionų "Milan" saugus Pirlo ir Gattuso, tačiau savo pasirinkimą aiškina tuo, kad puikiai susižaidžia C.Zanetti ir Perrotta. Gynybos linijos kraštuose žais Panuccis ir Zambrotta, o centre Nesta su Cannavaro. Vartuose be abejo stovės Buffonas.

Tuo tarpu nors Danijos rinktinėje ir nėra tiek žvaigždžių, ji yra pajėgi pateikti siurprizą. Tačiau tam, pasak trenerio Martino Olseno, jo auklėtiniai turi žaisti puikiai nuo pat pirmos minutės. Paklaustas apie danų pranašumus, Olseno manymu jiems gali padėti sunkus darbas ir komandinis žaidimas. Tiesa du žaidėjai šiandien savo komandai negalės padėti - Gronkjaeras dar vis neatvyko į Portugaliją dėl savo motinos mirties, o Gravesenas yra suspenduotas.

Manoma, kad Olsenas naudos tą pačią taktiką kaip ir italai - atakos smaigalyje turėtų būti Sandas, šalia jo žais Tomassonas, o iš kraštų atakuos Rommedahlis su Jorgensenu. Gynybinių saugų pozicijas užims D.Jensenas ir Poulsenas, gynyboje stovės N.Jensenas, Henriksenas, Laursenas bei Helvegas, o vartus saugos Sorensenas.

Numanomos startinės sudėtys:

Italija: Buffon; Zambrotta, Nesta, Cannavaro, Panucci; Perrotta, Zanetti; Del Piero, Camoranesi, Totti; Vieri.

Danija: Sorensen; N. Jensen, Henriksen, Laursen, Helveg; D. Jensen, Poulsen, Rommedahl; Jorgensen, Tomasson; Sand.