Italijoje - dar viena buksuojančio "Juventus" klubo nesėkmė © Eurofootball.lt
Šeštadienį Italijos čempionate sužaistos dvejos VII turo rungtynės.

Antrąjį pralaimėjimą šį sezoną patyrė toli gražu ne patį geriausią žaidimą demonstruojantis ambicingas Turino "Juventus" klubas, išvykoje 1-2 turėjęs pripažinti "Napoli" pranašumą.

Nepaisant to, jog šiame mače Turino ekipa turėjo verstis be suspenduoto Momo Sissoko, o traumas gydosi Davidas Trezeguet, Vincenzo Iaquinta, Cristiano Zanetti, Mauro Camoranesi, Gianluigi Buffonas, Tiago Mendesas, Nicola Legrottaglie, Jonathanas Zebina bei Olofas Mellbergas, vyriausiasis treneris Claudio Ranieri turės atlaikyti dar vieną kritikos bangą bei kalbas apie galimą atleidimą iš darbo.

Rungtynių pradžioje puikios progos neišnaudojo "Napoli" saugas Marekas Hamsikas, nepataikęs į vartus iš kelių metrų, o kitoje aikštės pusėje pavojingą Christiano Poulseno smūgį po rikošeto nuo puolėjo Amauri atrėmė veteranas vartininkas Gennaro Iezzo.

Nors mačas buvo atviras ir abi vienuolikės turėjo progų, pirmasis įvartis krito tik po didžiosios pertraukos.

61 minutę į priekį išsiveržė "Juventus" ekipa, kai po Poulseno reido kairiuoju kraštu ir perdavimo į baudos aikštelę nestabdydamas kamuolio jį į vartų tinklą pasiuntė brazilas Amauri.

Tiesa, persvara svečiai džiaugėsi neilgai - po Ezequielio Lavezzi perdavimo stipriu smūgiu galva pusiausvyrą atstatė visiškai be priežiūros baudos aikštelėje paliktas Hamsikas.

Gandus apie trenerio Ranieri bei Turino ekipos puolėjo legendinio Alessandro Del Piero konfliktą tik dar labiau paskatins epizodas, kuomet akivaizdžiai tuo nepatenkintą italą treneris nusprendė pakeisti ir į aikštę išleisti Paolo De Ceglie.

Likus žaisti 10 minučių "Napoli" pelnė, kaip paaiškėjo vėliau, pergalingą įvartį - "Juventus" gynėjas Darekas Kneževičius susidūrė su komandos draugu saugu Hasanu Salihamidžičiu bandydami sustabdyti varžovų puolėją Denisą, o šia situacija pasinaudojęs Lavezzi ramiai pasiuntė kamuolį į Alexo Manningerio ginamus vartus - 2-1.

Per likusį laiką "Juventus" turėjo progą išplėšti bent tašką, tačiau Giorgio Chiellini smūgis galva buvo netikslus.

Be dviejų pagrindinių puolėjų - traumą besigydančio Adriano Mutu bei Alberto Gilardino, kuriam leista pailsėti prieš kitos savaitės Čempionų lygos mačą su Miuncheno "Bayern" - turėjusi verstis "Fiorentina" ekipa namie įtikinamai 3-0 įveikė "Reggina".

Abi komandos turėjo pusprogių mačo pradžioje, tačiau lemtingas momentas įvyko 38 minutę - "Fiorentina" saugas Mario Alberto Santana iššoko vienas prieš varžovų vartininką Andrea Campagnolo ir šiam teliko jį suklaidinusį varžovą pagriauti.

Teisėjas už paskutinės vilties pražangą pašalino vartų sargą iš aikštės, o jį pakeitusiam Christianui Puggioni tuoj pat teko traukti kamuolį iš savo vartų tinklo - 11 metrų baudinį realizavo Giampaolo Pazzini.

Nors antrojo kėlinio pradžioje "Reggina" surengė kelias pavojingas atakas, kurių viena baigėsi netiksliu Francesco Cozzos smūgiu galva iš 7 metrų, visas problemas savo komandos labui išsprendė 71 minutę aikštėje po keitimo pasirodęs Florencijos vienuolikės puolėjas Alberto Gilardino.

Išbuvęs aikštėje vos 4 minutes Italijos rinktinės futbolininkas, šį sezoną demonstruojantis puikią sportinę formą, išvengė nuošalės spąstų ir pasižymėjo po tikslaus Riccardo Montolivo perdavimo.

Ir tai dar nebuvo pabaiga - 81 minutę "Reggina" vartininkas Puggioni nesėkmingai bandė išmušti kamuolį toliau nuo savų vartų ir Gilardino teliko lengvu judesiu nukreipti jį į tuščių vartų tinklą.

"Fiorentina" 3 - 0 "Reggina"
40' [1 - 0] Giampaolo Pazzini
75' [2 - 0] Alberto Gilardino
81' [3 - 0] Alberto Gilardino

39' iš aikštės pašalintas Andrea Campagnolo ("Reggina")

"Napoli" 2 - 1 Turino "Juventus"
61' [0 - 1] Amauri
64' [1 - 1] Marek Hamsik
80' [2 - 1] Ezequiel Lavezzi