Italų varžovai finale - prancūzai © Eurofootball.lt
Lietuvoje tikrai išvysime pasaulio futbolo čempionus. Tai paaiškėjo trečiadienį, kai antrajame pusfinalyje Prancūziją minimaliu rezultatu 1-0 palaužė Portugaliją ir pateko į finalą, kur sekmadienį susikaus su Italijos komanda. Abi stipriausios šio turnyro ekipos yra būsimos mūsų šalies rinktinės varžovės Europos čempionato atrankos varžybose.

Miuncheno Allianz Arena, 66 tūkst. žiūrovų
Teisėjas - Horacio Elizondo (Urugvajus)
Portugalija 0 - 1 Prancūzija
33' [0 - 1] Zinedine Zidane (11m.)

Portugalija

A.Ricardo; L.Miguel (63' P.Ferreira), F.Meira, R.Carvalho, Nuno Valente; F.Costinha (74' H.Postiga), N.Maniche, A.Deco, C.Ronaldo, L.Figo; P.Pauleta (68' S.Simao).

Prancūzija

F.Barthez; W.Sagnol, L.Thuram, W.Gallas, E.Abidal; F.Ribery (72' S.Govou), P.Vieira, Z.Zidane, C.Makelele, F.Malouda (69' S.Wiltord); T.Henry (85' L.Saha)

***

Rungtynes abi komandos pradėjo be ilgesnės žvalgybos tad nenuostabu, jog jau pirmąją minutę progą pasižymėti turėjo prancūzas Florentas Malouda, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų. Dar po kelių akimirkų pavojingu išpuoliu atsakė portugalai - pažeme iš 18 metrų Deco smūgiuotą kamuolį pagavo patyręs vartininkas Fabienas Barthezas.

Sužaidus beveik 10 minučių dar vieną pavojingą smūgį iš toli atliko panašių situacijų specialistas Maniche`as, tačiau ir šį sykį portugalas buvo kiek netikslus ir kamuolys praskriejo virš vartų.

Vėliau žaidimas kiek aprimo. Daug ne pirmos jaunystės futbolininkų turinti Prancūzijos rinktinė sumažino tempą ir perėmė iniciatyvą, bet progų sukurti, nepaisant kelių reidų į baudos aikštelę, ilgą laiką jiems nesisekė. Visgi 33 minutę jų pastangos davė vaisių - Thierry Henry sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, prasimetė kamuolį pro gynėją Ricardo Carvalho ir šiam neliko nieko kito kaip tik prancūzą pargriauti. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo vienas geriausių pastarojo dešimtmečio planetos saugų Z.Zidanas.

Per pirmajame kėlinyje likusį laiką daugiau pavojingų progų sukurta nebuvo, o visas portugalų pastangas 'uždirbti' 11 metrų baudinį į varžovų vartus ignoravo teisėjas.

Nepaisant rezultato, antrosios mačo dalies pradžioje kur kas aktyviau atrodė prancūzai. Iš pradžių pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė T.Henry, tačiau jo smūgį iš kairiojo atakos krašto vargais negalais atmušė vartininkas Ricardo. Dar po kelių akimirkų tas pats Ricardo dar kartą turėjo pademonstruoti visą savo meistriškumą, nukreipdamas iš toli stipriai Francko Ribery smūgiuotą kamuolį už galinės linijos.

Tuo tarpu vienišas Portugalijos rinktinės puolėjas Pauleta varžovų vartams grasino retai, o pirmąją progą ir vienintelę geresnę pasižymėti turėjo tik 53 minutę, kai baudos aikštelėje sugebėjo išvengti varžovo gynybos, bet smūgiavo šalia vartų.

Rezultatas nesikeitė, o žaidimas ilgam tarsi sustojo. Pirmaujantys prancūzai nerodė didelių pastangų puldami varžovų vartus, o Portugalijos rinktinė, nors ir stengėsi pasinaudoti kiekviena proga griūti baudos aikštelėje, ne tik neišprašė 11 metrų baudinio, bet ir nesukūrė nei vienos tikros progos įvarčiui pelnyti.

Bene realiausios galimybės išlyginti rezultatą autoriumi galima vadinti prancūzų vartininką F.Barthezą - 77 minutę patyręs futbolininkas nesėkmingai - tiesiai prieš save - atmušė anglų aistruolių nušvilpto Cristiano Ronaldo smūgį, tačiau prie atšokusio kamuolio suskubęs Luišas Figo galva smūgiavo virš vartų.

Per likusį laiką aistros veržėsi per kraštus, tačiau portugalai taip ir nesugebėjo rimčiau pagrasinti taip pat vangiai antrajame kėlinyje atakavusiems, tačiau, ko gero, pelnytai pergalę iškovojusiems Prancūzijos futbolininkams.