J. Kloppo puikiam startui "Premier" lygoje padeda ir kitų grandų problemos (straipsnis)

Kai Jurgenas Kloppas prisijungė prie „Liverpool“ ekipos, visi suprato, jog tam, kad vokietis atneštų į klubą gerus rezultatus prireiks laiko. Komandos sudėtis neprilygsta pajėgiausių Anglijos klubų turimoms žaidėjų pasirinkimo galimybėmis, o ekipai vadovaujant Brendanui Rodgersui, „raudonieji“ užėmė dešimtą vietą po aštuonių „Premier“ lygos turų.

Nė vienas Pasaulio treneris per savaitę laiko negali kardinaliai pakeisti komandos žaidimo. Kloppas savo karjeros „Premier“ lygoje pradžioje pergalės neiškovojo pirmose dvejose rungtynėse, kai buvo sužaista lygiosiomis, o žmonės į „Liverpool“ žiūrėjo, kaip į kitų metų projektą, kuriam šį sezoną nebus lemta pademonstruoti gerų rezultatų. Bet trenerio naudojama „gegenpressing“ taktika ir gebėjimai motyvuoti žaidėjus, rezultatus pradėjo atnešti daug greičiau nei visi tikėjosi.

Pasikeitęs žaidimo stilius gražiausiai atsispindėjo tryliktojo turo dvikovoje prieš tuo metu lygoje pirmavusius „Manchester City“ futbolininkus. Iškovoję įtikinamą pergalę 4:1 prieš vieną stipriausių „Premier“ lygos klubų, „Liverpool“ sužadino gerbėjų norus rezultatų siekti jau dabar, o kitas komandas į juos privertė žiūrėti, kaip į rimtus kandidatus pakovoti bent jau dėl vietos kitų metų Čempionų lygoje.

Pergalės prieš „Newcastle United“ atveju „Liverpool“ taškais susilygintų su penktoje vietoje žengiančiais „Tottenham Hotspur“ futbolininkais ir nuo pirmaujančios „Leicester City“ ekipos juos skirtų šeši taškai. Tais pačiais šešiais taškais „raudonieji“ nuo pirmą vietą užimančios komandos atsiliko ir prieš trenerių pokyčius, tad gali kilti neteisingų minčių, jog „Liverpool“ treniruojant Kloppui niekuo nepagerino savo situacijos ir nepriartėjo prie pirmaujančių klubų. Tai, kad vokiečio auklėtiniai sugeba palaikyti pirmaujančių komandų tempą jau yra savaime gera žinia šios ekipos gerbėjams, o pažiūrėjus į situaciją tarp „Anfield“ stadiono šeimininkų ir kitų Anglijos grandų, galima pamatyti, jog „Liverpool“ per šį laikotarpį netgi lenkė kai kuriuos iš šių klubų. Visgi, tenka pripažinti, kad prie to smarkiai prisideda pajėgiausius „Premier“ lygos klubus kamuojančios problemos.

„Manchester City“ per pastaruosius metus tapo per daug priklausomi nuo Sergio Aguero ir Davido Silvos. Kai aikštėje buvo abu šie futbolininkai, „miestiečių“ rezultatas „Premier“ lygoje yra idealus – 6 pergalės iš tiek pat galimų. Žaidžiant be Silvos klubas iškovojo vos vieną pergalę ir tris sykius patyrę nesėkmę, kai aikštėje nebuvo abiejų žaidėjų buvo iškovotos dvi pergalės ir patirti du pralaimėjimai, o vienintelėse rungtynėse „Premier“ lygoje šiemet, kai į aikštę iš šio dueto nežengė tik Aguero, buvo patirtas pralaimėjimas „Stoke City“ ekipai. Tokio aukšto lygio klubas, su daugybe gerų žaidėjų, neturėtų taip smarkiai priklausyti nuo dviejų futbolininkų.

„Arsenal“ futbolininkus, kaip ir beveik kiekvieną sezoną, kamuoja pagrindinių žaidėjų traumos. Klubas savo gretose nevisada gali surasti tos pačios kokybės futbolininkų, kurie galėtų tinkamai pakeisti susižeidusius žaidėjus, tad netekę savo lyderių jie dažnai įkrenta į žaidybinę duobę. Tokia duobė pasitaikė visai neseniai, kai per tris turus žaidžiant prieš „Tottenham“, „West Brom“ ir „Norwich“ klubus buvo iškovoti vos du taškai. Nors „kanonieriai“ šiuo metu lenkia visus, išskyrus „Leicester City“ futbolininkus, jie turėjo galimybę atsiplėšti nuo pagrindinių varžovų „Premier“ lygoje, o neišnaudoję šios situacijos, Londono ekipa gali itin gailėtis sezono pabaigoje. Galbūt tokių duobių būtų galima išvengti įsigijus naujų žaidėjų ir tokiu būdu padidinus rotaciją, bet šią vasarą Arsenas Wengeras „Arsenal“ sudėtį sustiprino tik vartininku Petru Čechu.

„Manchester United“ kenčia nuo savo itin nerezultatyvaus žaidimo. Nors jie ir yra mažiausiai įvarčių „Premier“ lygoje praleidusi ekipa, tačiau jų klube akivaizdžiai trūksta aukščiausios klasės puolėjo. Didžiausiam „United“ vasaros pirkiniui Anthony Martialiui dar tik dvidešimt metų, o išvis klube su juo tėra du puolėjai. Kitas puolimo grandyje žaidžiantis futbolininkas, Wayne`as Rooney, yra tas žaidėjas, kuris šį sezoną „raudonųjų velnių“ gretose susilaukia daugiausiai kritikos, tad darosi akivaizdu, jog klubui reikia puolėjo, kuris savo geriausią žaidimą demonstruotų jau dabar. Šį sezoną Martialis ir Rooney kartu pelnė vos 5 įvarčius, o tai yra tik ketvirtadalis visų komandų įvarčių. Prastesnį įvarčių santykį savo klube turi tik „Chelsea“ puolėjai, bet šiemetiniai jų rezultatai įrodo, kad tai tikrai nėra tas pavyzdys, kuris turėtų būti sektinas.

„Tottenham Hotspur“ yra ekipa, kuri gali lygiai kovoti su visais varžovais. Tačiau komandai dažnai pritrūksta patirties ir tas lygus žaidimas per dažnai pavirsta lygiosiomis. Nors šį sezoną jie pralaimėjo tik pirmajame „Premier“ lygos ture, jie net aštuonis susitikimus baigė lygiosiomis , o visi nelaimėjus rungtynių prarasti taškai neleidžia jiems pakilti aukščiau penktosios vietos. Ekipa yra sudaryta iš jaunų ir talentingų žaidėjų, o vienintelis būdas pagerinti šią situaciją yra suteikti tiems futbolininkams laiko bei galimybių daryti klaidas. Galbūt šį sezoną tai dar neatneš medalių ar titulų, bet jei bus išlaikyti visi pagrindiniai žaidėjai, ateityje ši komanda gali tapti viena iš rimčiausių jėgų galbūt net ir visoje Europoje.

Apie dabartinių „Premier“ lygos nugalėtojų – „Chelsea“ futbolininkų problemas jau daug kalbėta. Šį savaitgalį patirtas pralaimėjimas „Bournemouth“ klubui tik dar kartą verčia pagalvoti apie tai, jog šį sezoną situaciją pagerinti tiek, kad klubas sugrįžtų į kovą dėl medalių, bent jau Jose Mourinho tikrai nesugebės. Kadangi į ekipą nėra ir turbūt nebus priimtas joks kitas treneris, realiausia, jog šis sezonas „Chelsea“ komandai jau dabar yra palaidotas. Juolab, kad šiuo metu rinkoje tokių trenerių, kokių norėtų Abramovičius tiesiog nėra, o strategai, iš kurių dabar gali rinktis „aristokratų“ savininkas, tikrai negarantuoja geresnių rezultatų.

Jei „Liverpool“ iškovos pergalę sekmadienį prieš „Newcastle United“ ekipą, Kloppas per septynis turus bus surinkęs tiek pat taškų, kiek „Arsenal“ komanda, vienu daugiau nei „Manchester United“ ir „Totenham Hotspur“ klubai, trimis daugiau nei „Manchester City“ ir septyniais daugiau nei skęstantis „Chelsea“ laivas. Ar tokie rezultatai tenkina Jurgeną Kloppą?

„Kartais aš norėčiau pakeisti savo asmenybę, tačiau aš negaliu pamiršti to su***to pralaimėjimo prieš „Crystal Palace“. Jei mes būtume laimėję šį susitikimą, sakyčiau, jog rezultatai yra geri“, - po įspūdingos pergalės 6:1 lygos taurės varžybose prieš „Southampton“ kalbėjo vokietis.

 Toks trenerio nusiteikimas buvo tai, kas daugybę metų vedė į priekį Dortmundo „Borussia“ ekipą, o dabar pamažu tampa tuo faktoriumi, kuris stumia į pergales ir „Liverpool“ žaidėjus. Atsižvelgus į tai, jog prie komandos Kloppas prisijungė sezonui jau prasidėjus bei neturėjo laiko pasikviesti naujokų, ar bent supažindinti esamus futbolininkus su jo žaidimo filosifija per pasiruošimo sezonui laikotarpį, ateitis „Liverpool“ gerbėjus turėtų nuteikti optimistiškai. Kokias naujoves vokietis žada įvesti toliau, kad dar labiau pagerintų komandos žaidimą?

„Mes turime žaisti futbolą. Žodyje „žaisti“ yra pasakyta viskas, ko tam reikia.“

Panašu, kad Jurgenas Kloppas prie „Liverpool“ prisijungė pačiu laiku. Šis charizmatiškas treneris yra tai, ko trūko tiek „Liverpool“ ekipai, tiek pačiai „Premier“ lygai. Po vokiečio prisijungimo prie Anglijos futbolo, „Premier“ lyga, panašu, jog įgavo dar vieną stiprų klubą su treneriu, kurį stebėti visada įdomu.

Tautvydas Sakalauskas

Straipsnio įvertinimas: 1 0
 • Eik tu sau

  Antraste tokia lyg nepelnytai Klopp renka tiek tasku ir yra tokioje vitoje Liverpool,koks skirtumas kas kaip renka ???? Kokio klubo fanas esi autoriau???Gal MU,kad taip zeidzia jog Liverpool arteja prie CL zonos ????

  Nuo kada 11 taškų per 7 rungtynes galima pavadint dideliu taškų rinkimu? 😀

  • 0
 • Supporter

  Geda, visai anglijos PL

  • +1
 • :D

  tai norit pasakyt kad nors ir visi top klubai losia apgailetinai bet vistiek turi pliusa pries liverpooli kuris savo geriausia zaidima demonstruoja cia tipo yra gerai buti 7 vietoj lygoj 😀D

  • -4
 • Shurikenas

  Straipsnio pavadinimas galėjo būt ir toks, kad Leicester City būvimui pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje padeda ir grandų problemos.

  • +4
 • ynwa

  Dipsi ir vaidoshiau velniai jus du teveliu istvirkinti. Neduok dieve priciupsiu nors viena is jusu klounai.Tokiu pyzdabolu ant svieto su tokiom sudinom ciulpynem is kuriu tryda teka jau senai nemaciau.Per kuprines jau esat uzsitarnave manau zertvytes...

  • -2
 • Eik tu sau

  Antraste tokia lyg nepelnytai Klopp renka tiek tasku ir yra tokioje vitoje Liverpool,koks skirtumas kas kaip renka ???? Kokio klubo fanas esi autoriau???Gal MU,kad taip zeidzia jog Liverpool arteja prie CL zonos ????

  Nuo kada 11 taškų per 7 rungtynes galima pavadint dideliu taškų rinkimu? 😀

  • 0
 • Supporter

  Geda, visai anglijos PL

  • +1
 • :D

  tai norit pasakyt kad nors ir visi top klubai losia apgailetinai bet vistiek turi pliusa pries liverpooli kuris savo geriausia zaidima demonstruoja cia tipo yra gerai buti 7 vietoj lygoj 😀D

  • -4
 • Shurikenas

  Straipsnio pavadinimas galėjo būt ir toks, kad Leicester City būvimui pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje padeda ir grandų problemos.

  • +4
 • ynwa

  Dipsi ir vaidoshiau velniai jus du teveliu istvirkinti. Neduok dieve priciupsiu nors viena is jusu klounai.Tokiu pyzdabolu ant svieto su tokiom sudinom ciulpynem is kuriu tryda teka jau senai nemaciau.Per kuprines jau esat uzsitarnave manau zertvytes...

  • -2
 • fc bayern laimukas

  be galo zaviuosi situ treneriu,niekad nenuleidzia ranku,tikras kovotojas bei tikras komandos draugas

  • +13
 • meme

  Liverpool'io sirgaliai eidami i rungtynes gali ne vien tik i zaidejus pamirkcioti akutes, bet ir i pati Kloppa 😃)

  • +10
 • Antraste tokia lyg nepelnytai Klopp renka tiek tasku ir yra tokioje vitoje Liverpool,koks skirtumas kas kaip renka ???? Kokio klubo fanas esi autoriau???Gal MU,kad taip zeidzia jog Liverpool arteja prie CL zonos ????

  • +16
 • Vaidoshius

  Kaip minėjau, vien kai pamačiau pirmąją jo press konferenciją Neverpoolyje, net pats pradėjau tikėti, kad su tokia malkom perpildyta komanda Neverpoolis gali laimėti titulą 😀 Jo kalbos užburia, sugeba įtikinti malkas, kad ir jos kažką gali ir rezultatai matomi. Kol kas tai gali būti naujo trenerio sindromas, kai pasikeitus treneriui komandos rezultatai pagerėja, pažiūrėsim kas bus dar po 10-15 rungtynių ar pavyks išlaikyti tokius rezultatus. O straipsnis šiukšlės vertas, ne Vertėjo nevykėliškumo ar ManUre nuobodumo dėka Neverpoolis laimi vienas rungtynes po kitų.

  • -5
 • Asirgitawe

  Na pirmoje sezono pusėje Liverpool turėjo 5 išvykas su top klubais(Arsenal, Totte, MU, Man City, Chelsea). tikrai nesitikėjau, net ir atvykus Klopp City, Chelsea bus įtikinamai nugalėtos. Taip pat atvykus Klopp, tikėjausi, jog tokie Rodgers numylėtiniai kaip J. Allen bei Lovren bus pasodinti ir gale sezono bus parduoti. Tačiau net ir šiuos žaidėjus motyvavo taip, kad žaidžia tiesiog kokybišką futbolą. Taip pat šį sezoną prigesęs Ibe buvo vėl pastatytas ant kojų, Rodgers pirkiniai Firminho ir Origi pagaliau iššovė. Taip pat suteiktas šansas jaunimui kaip Randall bei Smith. Taip pat Klopp biškį paspaudė Sturridge sakydamas, kad jam reikia atskirti skausmą nuo tikro skausmo. Žodžiu Jurgen Klopp tiesiog sustygavo komandą taip, jog kiekvienu žaidėju aikštėje galima pasitikėti ir tikėtis iš jo 100% atsidavimo. Ir tą padarė su Rodgers suburta komanda.

  • +15

Kitos naujienos