J.R.Riquelme traukiasi iš Argentinos rinktinės © Eurofootball.lt
"Villarreal" klubo ir Argentinos rinktinės saugas Juanas Romanas Riquelme netikėtai pareiškė apie savo pasitraukimą iš nacionalinės ekipos. Tokį sprendimą žaidėjas motyvavo šeimyninėmis priežastimis.

Elegantiškai žaidžiantis 28 metų vidurio saugas Riquelme pareiškė, kad visus nustebinusį sprendimą priemė dėl savo motinos, kurią kamuoja sveikatos problemos.

"Nuo Pasaulio čempionato mano motina du kartus buvo ligoninėje, ir mano atsakomybė yra ja pasirūpinti. Nuspręsti buvo nesunku. Šeima eina pirmiau futbolo. Man bus labai skaudu nebevilkėti Argentinos rinktinės marškinėlių, bet mano motinos sveikata yra svarbiau.", - sakė J.Riquelme, kuris neseniai dar žaidė nesėkmingose rungtynėse prieš Braziliją.

Žaidėjas teigė, jog nuogąstauja dėl to, kad kritika Argentinos rinktinei galėjo pabloginti jo motinai sveikaitą: "Buvo daug blogų kalbų ir nenoriu, kad mano motina kentėtų. Mano mama yra mano mama ir negaliu lyginti jos su Argentinos ekipos marškinėliais ar kuo nors kitu."

Ispanijos "Villarreal" klubui atstovaujantis J.R.Riquelme per devynerius metus rinktinėje sužaidė 37-is mačus. Saugo gerbėjai teigia, kad jis gali diktuoti žaidimo tempą ir puikiai pralaužti gynybos užtvaras savo preciziškai perdavimais, tačiau argentiniečio kritikai savo ruožtu tvirtina, kad jis kartais būna per daug pasyvus ir nepademonstruoja gero žaidimo svarbiausiais momentais.

Žaidėjas 1997 m. su jaunimo rinktine laimėjo Pasaulio čempionatą ir tais pačias metais buvo pakviestas į nacionalinę rinktinę, bet joje žaidė nedažnai iki tol, kol 2004-ųjų spalį prie komandos vairo stojo Jose Pekermanas.

Saugas nepateko į 2002 metų Pasaulio čempionate žaidusios Marcelo Bielsa treniruojamos rinktinės sudėtį, tačiau po ketverių metų buvo pagrindinis Jose Pekermano komandos variklis ir padėjo ekipai pasiekti ketvirtfinalį, kur tik po baudinių serijos buvo nusileista šeimininkei Vokietijai. Tiesa, įspūdingai grupės varžybose prieš Dramblio Kaulo Krantą bei Serbiją ir Juodkalniją žaidęs argentinietis varžybose prieš vokiečius kiek priblėso ir buvo pakeistas.

J.R.Riquelme pradėjo klubinę karjerą Buenos Airių "Boca Juniors" klube ir tapęs tikra žvaigžde savo šalyje 2002 metais perėjo į "Barcelona", tačiau ten nepritapo ir vėliau persikėlė į gerokai mažesnę Ispanijos ekipą "Villareal", kur vėl pradėjo demonstruoti puikų žaidimą.