J. Zagurskas: „Pasaulio čempionatas mums padės susitvarkyti su scenos baime“ © lff.lt nuotr.

Kai Lietuvos salės futbolo rinktinė Pasaulio čempionato trečiose rungtynėse pralaimėjo Kosta Rikai, mūsų komandos kapitono Justino Zagursko akyse pasirodė ašaros. Nevilties ašaros, išdavusios kiek pastangų buvo įdėta į svajonę, kuri nebeišsipildys.

Laikas gydo žaizdas. Ypač tuomet, kai sau susikuri naujų svajonių. Tik šįsyk ne su rinktine, o su klubu. J.Zagursko atstovaujamas „Kauno Žalgiris“ neabejotinai ir šiemet bus pagrindinis favoritas laimėti Lietuvos čempionatą. O prieš jo pradžią dar laukia ir UEFA Čempionų lygos atranka.

„Jaučiuosi neblogai. Dabar su komanda turime pasiruošti Čempionų lygai. Aišku, tiems, kas žaidė pasaulio čempionate, fiziniu pasiruošimu neturi skųstis kuom iki šiol. Yra nematomų dalykų, kurių mes žaidėjai iš čempionato pasiėmėme milžinišką patirtį.

Jei anksčiau prieš rungtynes jausdavome didžiulį nerimą, jaudulį, tai ateityje šis pasaulio čempionatas mums padės susitvarkyti su scenos baime.

Ar šį jausmą įmanoma perkelti į klubinį futbolą?

Bus proga patikrinti. Netrukus Lietuvoje vyks Čempionų lygos rungtynės tiek su „Barcelona“, tiek su „Levante“. Atvažiuoja pasaulinio lygio žvaigždės ir komandos, todėl tie, kurie atstovavo rinktinei iš Kauno „Žalgirio“ akademijos, turėtų jaustis labiau savimi užtikrinti. O kalbant apie kitus žaidėjus, manau, kad jie dar labiau subrendo kaip salės futbolo žaidėjai, o tai atsilieps ir Lietuvos čempionate.

Kodėl „Žalgiris“ Čempionų lygoje šiemet turėtų pasirodyti geriau nei pastaraisiais metais?

Pradėkime nuo to, kad pernai buvo visai kita Čempionų lygos sistema, nebuvo keturių komandų turnyro, todėl viskas vyko paprasčiau. Laimėjome dvejas rungtynes ir papuolėme į elitinį etapą. Užpraėjusiais metais patekome į labai stiprią grupę, iš kurios trys komandos išėjo, o mums į pagrindinį etapą patekti nepavyko.

Šiemet turime visai kitą trenerį, turime kitus legionierius, treneriai analizuoja visas komandas, mes žaidėjai pasimokėme iš ankstesnių metų klaidų ir tikimės pereiti šį etapą.

Koks pirmas įspūdis lyginant naująją komandą su pernykšte ar dar ankstesnių metų?

Dar sunku pasakyti, nes tik pora savaičių esamu kartu. Kai kurie žaidėjai dar yra traumuoti, bet jie visi tikrai yra gero lygio. Komandoje turime tris ar net keturis žaidėjus, kurie yra žaidę aukščiausioje Brazilijos lygoje, o jų lyga tikrai stipri. Tas lygis treniruočių procese labai gerai pasimato.

Labai nedaug trūko, kad šiemet „Kauno Žalgiris“ neturėtų Čempionų lygos. Dar prisimenate kokio sunkumo finalinę seriją turėjote?

Brazilai to labai neakcentuoja, bet mes lietuviai, kurie dalyvavome tame finale, atsimename labai gerai. Reikia nepamiršti, kad pasaulio čempionato pasiruošimo metu mes daug laiko praleisdavome su tais žaidėjais, prieš kuriuos tame finale žaidėme. Tai juokelių netrūkdavo.

Mes lietuviai, kurie dalyvavome, labai tai vertiname, nes galima sakyti, kad teisę dalyvauti Čempionų lygoje išsikovojome per kraujus. Neabejotinai, buvo sunkiausias čempionatas. Gerai, kad pavyko išnešti sveiką kailį ir galime dalyvauti Čempionų lygoje.

Pagal tai, kaip A lygos komandos komplektuojasi, ar galime teigti, jog dėl čempiono titulo šiemet vėl nusimato Kauno „Žalgirio“ ir Jonavos „Vikingų“ lenktynės?

Kol kas sunku nuspėti. Faktas, kad Panevėžys (buvusi „Baltija“) grįžta į savo namų namų tvirtovę, o tai reiškia, kad čempionate turėsime dar vieną labai stiprią komandą. Kaip kitos komandos atrodys, sunku pasakyti, nes jokios informacijos nežinau.

Pavyzdžiui, „TurboTransfers“ visą laiką surenka visai neblogą sudėtį. Pažiūrėsim kaip bus ateinančiame sezone. Juk Vilniuje daug studentų ir buvusių žaidėjų. Galvoju, jie galėtų neblogai pasirodyti.

Ar Kauno „Žalgiriui“ dar yra svarbu kokios tos komandos, ar ruošdamiesi rungtynėms žiūrite tik į save?

Šiuo metu visas žvilgsnis yra į Čempionų lygą – akcentai yra dedami tam. Na, o čempionato metu tai taip, treniruočių metu ir po jų paanalizuojame varžovus. Kita vertus, labiau dėmesį skiriame sau.    

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos