Jaunimas neišlaikė persvaros prieš estus

Baltijos jaunimo taurės pirmose rungtynėse Lietuvos U-21 rinktinė Klaipėdoje sužaidė lygiosiomis su Estijos bendraamžiais. Lietuviai pirmavo po Donato Šėgždos įvarčio antrojo kėlinio pradžioje, tačiau likus vienuolikai minučių iki pabaigos estai rezultatą išlygino.

Lietuvos komanda prieš rungtynes neteko pagrindinio vartininko - išvakarėse traumą patyrė Edvinas Gertmonas. Į vartus stojo Deividas Mikelionis, o į rezervą iškviestas Evanas Aleksandrowas Ridley.

Pirmajame kėlinyje netrūko žaidybinio broko ir komandos retai surengdavo aštresnes atakas. 10 min. po perdavimo iš krašto Eligijus Jankauskas smūgiavo šalia vartų. 20 min. po pavojingo estų perdavimo iš krašto niekas nepasiekė kamuolio.

Prieš pat pertrauką kamuoliui atšokus baudos aikštelėje šansą turėjo Donatas Šėgžda, bet jo smūgį atrėmė vartininkas.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai išsiveržė į priekį. Danielis Romanovskis perėmė kamuolį aikštės viduryje, spurtavo į priekį ir tiksliu perdavimu išvedė Donatą Šėgždą, kuris vienas prieš vieną sužaidė tiksliai - 1:0.

Visgi lietuviai neapdairiai sužaidė gynyboje 79 min. ir leido rezultatą išlyginti. Po Tristano Koskoro perdavimo iš krašto Markas Roosnuppas vienu lietimu mušė stipriai ir tiksliai.

Netrukus lietuviai uždirbo baudos smūgį prie baudos aikštelės, bet D. Šėgždos spirtas kamuolys skriejo virš vartų. Dvikovos pabaigoje lietuviai kontratakoje išbėgo trise prieš tris gynėjus, bet Simono Stankevičiaus smūgis buvo netikslus.

Sekmadienį Klaipėdoje rungtyniaus vyrų rinktinės, o jaunimo komanda antras rungtynes Baltijos taurėje žais antradienį Latvijoje.

U-21 Lietuva - Estija 1:1 (0:0)
Klaipėdos stadiono dirbtinės dangos aikštė, 362 žiūrovai
Teisėjas - Aleksandrs Golubevs (Latvija).
Įvarčiai: 57 min. Donatas Šėgžda (Lietuva); 79 min. Mark Oliver Roosnupp (Estija).

Lietuva U-21: Deividas Mikelionis, Justinas Januševskij, Julius Aleksandravičius (80 min. Arnas Paškevičius), Lukas Artimavičius, Lukas Pangonis (46 min. Aldas Korsakas), Sigitas Urbys, Justas Lasickas (80 min. Titas Vitukynas), Daniel Romanovskij, Eligijus Jankauskas (71 min. Klaudijus Upstas), Simonas Stankevičius, Rokas Krušnauskas (36 min. Donatas Šėgžda). Atsargoje: Evan Aleksandrow Ridley, Rimvydas Sadauskas, Klaidas Janonis, Karolis Gvildys, Tomas Bučma.