Jaunimo rinktinės neprasimušė į "Amber Cup" turnyro finalą

Penktadienį Klaipėdos miesto dirbtinės dangos stadione Lietuvos jaunimo rinktinės žaidė lemiamas pogrupio rungtynes dėl patekimo į "Amber Cup" turnyro finalą. Du skirtingi rungtynių scenarijai pamalonino žiūrovus, tačiau abejose dvikovose Lietuvos komandoms pritrūko sėkmės.

Pasipriešino vyresniems varžovams

Lietuvos U-16 rinktinės futbolininkai B grupės rungtynėse kaip lygūs su lygiais kovojo su metais vyresniais Baltarusijos futbolininkais. Iki finalo jauniesiems mūsų vaikinams pritrūko septynių minučių, pergalę varžovams garantavo 73-ąją minutę pelnytas įvartis - 0:1

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo svečiai iš Baltarusijos, kurie septintąją minutę neišnaudojo geros progos, kai po perdavimo iš dešiniojo krašto į vartų plotą iš arti nepataikė A.Korzunas. Vis tik kuo labiau bėgo laikas, tuo geriau žaidime jautėsi jaunieji lietuviai, kurie toli gražu ne vien gynėsi, bet ir surengė ne vieną pavojingą ataką.

Ypatingai aktyviai funkcionavo dešinysis kraštas, kur iniciatyvos dažnai imdavosi greitasis Domantas Vitkus. Priekyje varžovų gynėjams poilsiauti neleido puolėjas Džiugas Sūnelaitis. Nors keletą lietuvių smūgių varžovai blokavo, kelis kartus Baltarusiją gelbėjo ir vartininkas, neblogas smūgis iš toli šeimininkams pavyko kėlinio pabaigoje.

Po pertraukos žaidimas pasikeitė. Kaip ir buvo galima tikėtis, vyresni varžovai perėmė iniciatyvą ir žaidė pirmuoju numeriu. Nors gynėjai atidavė visas jėgas ir laikėsi žaidybinio plano, o komandą ne kartą išgelbėjo vartininkas, vis tik 73-ąją minutę kamuolys atsidūrė vartų tinkle, kai po kapinio galva tiksliai smūgiavo vidurio gynėjas, kapitonas M.Švetsovas (0:1).

Pergalės nepakako

Tuo tarpu A grupėje Lietuvos U-17 rinktinė buvo pajėgesnė kovoje su Vokietijos Šlėzvigo-Holšteino komanda, tačiau lietuvaičiams pergalės rezultatu 2:1 nepakako prasibrauti į turnyro finalą.

Deivio Kančelskio treniruojama rinktinė galingai pradėjo rungtynes ir jau 4-ą minutę po saugo Edvino Kloniūno įvarčio buvo priekyje. Po pelnyto įvarčio lietuviai net neketino mažinti apsukų ir nuolat grasino vokiečių komandos vartams, deja niekaip nepavykdavo realizuoti susikurtų progų.

Baigiantis pirmajam kėliniui mūsiškiams galų gale pavyko nuginkluoti varžovų vartininką ir padidinti persvarą. Lietuvos U-17 rinktinės futbolininkai poilsio prieš antrąjį kėlinį įšėjo pakiliomis ir optimistinėmis nuotaikomis.

Visgi po pertraukos lietuvių atakos pradėjo strigti, o šiek tiek apnuoginta gynyba karts nuo karto leisdavo Šlėzvigo-Holšteino rinktinei pamėginti sušvelninti rezultatą. Lietuviai ir toliau nesėkmingai rungtyniavo puolant varžovų vartus, o tuom netrūko pasinaudoti Vokietijos atstovai. 61 min. Jark Decker sušvelnino rezultatą.

Lietuviai žinojo, jog toks rezultatas jų netenkina ir likusį rungtynių laiką stengėsi padidinti savo pranašumą. Visgi tirpstantis laikas vertė mūsiškių komandą skubėti ir daryti apmaudžias klaidas. Teisėjo finalinis švilpukas paskelbė D.Kančelskio auklėtinių pergalę, tačiau to jos nepakako patekti į turnyro finalą. Lietuviai kaip ir pirmi likę rusai surinko po 4 taškus, tačiau pastariesiems kelialapį padovanojo pergalė prieš vokiečius rezultatu 5:0.

Sekmadienį "Amber Cup" turnyro finale 18 val. susitiks Rusijos ir Baltarusijos rinktinės, o dėl 3 vietos 14 val. kovos abejos Lietuvos rinktinės, kai tuo tarpu penktos vietos likimas 10 val. paaiškės Šlėzvigo-Holšteino ir Ukrainos rinktinių susitikime.

Rungtynių statistika

Baltarusija - Lietuva-2 1:0 (0:0)
Teisėjas - Robertas Šmitas (Klaipėda)
Įvartis: 74 min. Maksim Shvetsou (Baltarusija)
Įspėti: 43 min. Yaraslav Makushynski, 61 min. Siarhei Dzichankou (Baltarusija); 64 min. Džiugas Sūnelaitis (Lietuva-2)

Lietuva-2: Titas Krapikas, Simonas Raila, Deividas Mikalauskas, Germanas Daškevičius (70 min. Artur Seražidenov), Matas Radžiukynas, Džiugas Sūnelaitis, Domantas Vitkus, Tadas Paulikas, Deividas Skaržauskas, Titas Aukštuolis, Paulius Golubickas (41 min. Mantas Rusys).

Atsarginiai: Ovidijus Šiaulys, Neilas Urba, Domantas Putrius, M.Rusys, Lukas Sapiežinskas, Matas Voronko.

Baltarusija: Pavel Pauliuchenka, Viacheslav Kryvulets (55 min. Yuri Kraiko), Maksim Shvetsou, Peter Kazancev (41 min. Artur Saramakha), Yaraslau Makushynski, Valery Sianko (32 min. Ivan Bahar), Artsiom Korzun, Siarhei Dzichankou (63 min. Vladzislav Kabachevski), Pavel Sadouski (80+2 min. Dmitriy Gahariya), Mikita Burak (41 min. Kanstantsin Kuchynski), Pavel Kuptsou.

Šlėzvigas-Holšteinas - Lietuva 1:2 (0:2)
Teisėjas - Giedrius Kuzavas (Plungė)
Įvarčiai: 4 min. Edvinas Kloniūnas, 36 min. Simonas Jurgilas (Lietuva); 61 min. Michael Wulf (Šlėzvigas-Holšteinas)
Įspėti: 22 min. Emre Akbulut, 53 min. Jark Decker (Šlėzvigas-Holšteinas)
Pašalintas: 78 min. Vincent Born (Šlėzvigas-Holšteinas)

Lietuva: Milvydas Tupikas, Simonas Jurgilas, Eligijus Jankauskas (65 min. Vilius Giedraitis), Deividas Šešplaukis (64 min. Artiom Gončarenko), Aidas Gurskis, Lukas Vaičiūnas, Donatas Konikas, Edvinas Kloniūnas (47 min. Linas Mėgelaitis), Domas Levišauskas (65 min. Oskaras Lukošiūnas), Titas Jocius (40 min. Nikita Peretiatko), Ernestas Stočkūnas (40 min. Julius Momkus). Atsargoje: Ovidijus Šiaulys.

Šlėzvigas-Holšteinas: Jonas Neumeister, Emre Akbulut, Jark Decker, Jan-Mattes Szalies, Kevin Bodendorf, Vincent Born, Felix Niebergall, Berat Ayyildit, Rasmus Tobinski, Mats Kosuck, Niklas Kanter.