J.Mamajevas: "Gydytojai sako, kad liko 4 mėnesiai, bet jaučiu, kad tai įvyks greičiau"

Prieš pusantro mėnesio kryžminių raiščių traumą patyręs „Trakų“ perdavimų generolas Jurijus Mamajevas jau kurį laiką nepraleidžia „Trakų“ treniruočių, kuriose daugiausiai laiko skiria bėgimui, o kartais ir kamuolio paspardymui bei pažongliravimui.

„Viskas gerai. Gydytojai sako, kad atsistatinėju greičiau nei daugelis žmonių. Kita vertus, kaip sportininkui mano gyjimas yra normalus“, – gera nuotaika pokalbį pradėjo praėjusį sezoną Europos rekordininku pagal rezultatyvius perdavimus tapęs J.Mamajevas.

Dešimt dienų po operacijos lovoje gulėjęs, o vienuoliktą ant kojų atsistojęs futbolininkas po kelių dienų pradėjo stiprinti raumenis, o netrukus – minti dviratį.

„Aš sakau, kad reabilitaciją pradėjau penktą dieną po operacijos. Kojos raumuo buvo sumenkęs, tad natūralu, jog reikėjo darbo, kad jį atstatyčiau. Prieš savaitę pradėjau bėgioti, taip pat jau nebijau perduoti kamuolį komandos draugui ar pramušti jį į vartus“, – dėstė saugas.

„Tiesa, spardau sveika koja. Kita – bijau. Išsinagrinėjau, kad mano raiščiai krūviui jau dabar yra pasiruošę maždaug 95 procentais. Liko „sutvarkyti galvą“. Po tokių traumų psichologinis atsistatymas futbolininkams yra žymiai sunkesnis nei fizinis.

Gydytojai sako, kad iki visiško atsistatymo liko keturi mėnesiai, bet aš jaučiu, kad tai įvyks greičiau. Žiūrėsime, kaip jausiuos po poros mėnesių. Svarbu, kad nejausčiau baimės. Jei sugebėsiu save perlaužti, grįšiu komandai padėti pakankamai greitai.

Labai noriu šiemet sužaisti nors kelerias rungtynes, kad ir pats jausčiausi psichologiškai stiprus, kad padėčiau komandai ir, aišku, kad atlikčiau nors vieną rezultatyvų perdavimą. Kažkaip su nuliu nesinori baigti sezono“, – šypsojosi J.Mamajevas.

J.Mamajevas šį ketvirtadienį bus stadione, kur stebės čempionato rungtynes tarp „Trakų“ ir Kauno „Stumbro“. Šios rungtynės vienai dienai nukeltos dėl Vilniaus „Žalgirio“ dalyvavimo UEFA Čempionų lygos atrankoje.

fkt.lt

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė