"Juventus" nokautavo "Milan" ir neleido atitrūkti lyderiui © Eurofootball.lt
Italijos "Serie A" pirmenybėse sužaistos septynerios XVI turo rungtynės.

Centrinėje turo dvikovoje Turino "Juventus" savo aikštėje 4-2 nugalėjo "Milan" ir įsitvirtino antroje turnyrinės lentelės vietoje.

Claudio Ranieri auklėtiniai pirmieji džiaugėsi įvarčiu po to, kai gynėjas Marekas Jankulovski baudos aikštelėje prasižengė prieš Alessandro Del Piero, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo pats daug šilto ir šalto matęs puolėjas - 1-0.

Tiesa, "Milan" ekipa, turėjusi verstis be traumuoto Kaka, sužaidus pusvalandį išlygino skirtumą, - po puikios Kakha Kaladzes ir Ronaldinho kombinacijos iš arti pasižymėjo Alexandre'as Pato.

Bet jau po kelių akimirkų "Juventus" vėl pirmavo, kai po Del Piero pakelto kampinio vartininkui Christianui Abbiati vilčių smūgiu galva nepaliko gynėjas Giorgio Chiellini.

Ir tai dar nebuvo viskas, ką žiūrovai išvydo pirmajame kėlinyje - 41 minutę griūdamas galva trečią Turino komandos įvartį pelnė puolėjas Amauri, išnaudojęs tikslų Paolo De Ceglie perdavimą.

"Milan" saugas Massimo Ambrossini tolimu smūgiu rikošeto dėka sugrąžino viltį svečiams, bet jų situacija gerokai komplikavosi 66 minutę, kai už antrą geltoną kortelę aikštę turėjo palikti gynėjas Gianluca Zambrotta.

Ir "Juventus" kiekybinį pranašumą išnaudojo - po mažiau nei dešimties minučių antrąjį savo įvartį kaire koja pelnė Amauri.

Per likusį laiką Del Piero dar spėjo sudrebinti vartų virpstą, o Milano ekipos neišgelbėjo nei desperatiškas Carlo Ancelotti sprendimas į aikštę išleisti dar du puolėjus Filippo Inzaghi bei Andrejų Ševčenką.

Ši pergalė leido "Juventus" iki šešių taškų sumažinti atsilikimą nuo lyderio Milano "Inter" klubo, kuris iškovojo septintąją pergalę iš eilės bei dvyliktąją sezone, po permainingos kovos 4-2 įveikęs paskutinėje vietoje žengiančią Veronos "Chievo".

Šeimininkai į priekį įsiveržė sužaidus vos kiek daugiau nei 2 minutes, kai po puikaus Dejano Stankovičiaus perdavimo nuošalės spąstų išvengęs Maxwellas iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį į tinklą.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje "Inter" padvigubino skirtumą kai iš arti pasižymėjo tas pats Stankovičius ir atrodė, kad Jose Mourinho auklėtiniams problemų nekils.

Bet "Chievo" nepasidavė ir jau 51 minutę sušvelnino skirtumą - smūgiu iš už baudos aikštelės ribų vartininką Julio Cezarą nuginklavo Sergio Pellissieris.

Veronos klubas tęsė atakas ir nors iš pradžių Pellissieris neišnaudojo puikios progos, 65 minutę po Andrea Mantovani iš krašto skersuoto kamuolio pusiausvyrą atstatė Simone Bentivoglio.

Suprasdami kiekvieno taško svarbą "Inter" futbolininkai po šio epizodo perėmė iniciatyvą ir ėmė spausti varžovus, o Italijos čempionus išgelbėjo švedas Zlatanas Ibrahimovičius.

Iš pradžių, 79 minutę, puolėjas įvartį pelnė smūgiu galva po Maicono perdavimo, o likus žaisti keletui akimirkų įtvirtino persvarą galingu smūgiu iš baudos aikštelės ribų.

Penktą kartą iš eilės "Serie A" pirmenybėse laimėjo ir šalies vicečempionė "Roma", 3-2 palaužusi "Cagliari" ir pakilusi jau į 10 vietą čempionate.

Amžinojo miesto komanda pirmąjį įvartį pasiekė 39 minutę, kai po Mirko Vučiničiaus perdavimo pasižymėjo klubo legenda Francesco Totti.

Nepaisant to, antrajame kėlinyje "Cagliari" ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė santykį savo naudai - 59 minutę baudos smūgiu pasižymėjo Daniele Conti, o dar po 10 minučių Andrea Cossu perduotą kamuolį į tinklą nukreipė Jeda.

Bet "Roma" nepasidavė ir 77 minutę švieslentėje sužibo rezultatas 2-2, kai įspūdingu smūgiu per save varžovų vartininką nuginklavo Simone Perrotta, o jau per teisėjo pridėtą laiką pergalingą įvartį pelnė puolėjas Vučiničius.

Genujos "Sampdoria", kuriai atstovauja Marius Stankevičius, išvykoje 2-0 įveikė "Reggina".

Lietuvos rinktinės saugas aikštėje pasirodė 41 minutę ir antrajame kėlinyje pavojingai smūgiavo galva. Be to, mūsų tautietis svariai prisidėjo prie antrojo komandos įvarčio - būtent po jo tolimo perdavimo techniškai kamuolį krūtine susistabdęs Antonio Cassano atmetė jį Marco Padalino, o šis nuginklavo varžovų vartininką.

Turino "Juventus" 4 - 2 "Milan"
16' [1 - 0] Alessandro Del Piero (iš 11 metrų baudinio)
31' [1 - 1] Alexandre Pato
34' [2 - 1] Giorgio Chiellini
41' [3 - 1] Amauri
52' [3 - 2] Massimo Ambrosini
69' [4 - 2] Amauri

66' iš aikštės pašalintas Gianluca Zambrotta ("Milan")

"Fiorentina" 2 - 0 "Catania"
56' [1 - 0] Adrian Mutu
83' [2 - 0] Alberto Gilardino

"Genoa" 1 - 1 Bergamo "Atalanta"
17' [0 - 1] Sergio Floccari
86' [1 - 1] Giuseppe Sculli

57' iš aikštės pašalintas Gianpaolo Bellini ("Atalanta")
63' iš aikštės pašalintas Omar Milanetto ("Genoa")
70' iš aikštės pašalintas Claudio Rivalta ("Genoa")

Milano "Inter" 4 - 2 Veronos "Chievo"
3' [1 - 0] Andrade Maxwell
47' [2 - 0] Dejan Stankovic
51' [2 - 1] Sergio Pellisier
65' [2 - 2] Simone Bentivoglio
79' [3 - 2] Zlatan Ibrahimovic
88' [4 - 2] Zlatan Ibrahimovic

83' iš aikštės pašalintas Santiago Morero ("Chievo")

"Palermo" 2 - 0 "Siena"
30' [1 - 0] Mattia Cassani
54' [2 - 0] Fabio Henrique Simplicio

"Reggina" 0 - 2 Genujos "Sampdoria"
75' [0 - 1] Claudio Bellucci (iš 11 metrų baudinio)
81' [0 - 2] Marco Padalino

Marius Stankevičius ("Sampdoria") žaidė nuo 41 minutės

"Roma" 3 - 2 "Cagliari"
39' [1 - 0] Francesco Totti
58' [1 - 1] Daniele Conti
69' [1 - 2] Jedaias Capucho Neves Jeda
77' [2 - 2] Simone Perrotta
90' [3 - 2] Mirko Vucinic

"Udinese" 3 - 3 Romos "Lazio"
9' [1 - 0] Antonio Di Natale
15' [2 - 0] Fabio Quagliarella
55' [3 - 0] Antonio Di Natale
60' [3 - 1] Mauro Zarate
73' [3 - 2] Modibo Diakhite
85' [3 - 3] Christian Daniel Ledesma