Karaliaus taurės finale susikaus "Barcelona" ir "Athletic Bilbao" © Eurofootball.lt
Trečiadienį Ispanijoje vyko šalies Karaliaus taurės (Copa Del Rey) turnyro pusfinalių atsakomieji mačai, po kurių paaiškėjo, jog finale kausis "Athletic Bilabo" ir "Barcelona" ekipos.

Pirmieji į finalą iškopė "Athletic Bilbao" ekipos futbolininkai, kurie namuose užtirintai 3-0 įveikė "Sevilla".

Šeimininkai į priekį įsiveržė jau mačo pradžioje, kai pasinaudojęs Fernando Llorente perdavimu, Javieras Martinezas nuginklavo Andresą Palopą, tiesa, jam tai pavyko padaryti tik pakartotiniu smūgiu.

"Sevilla" atsakė Romarico pavojingu išpuoliu, tačiau rezultato tai nepakeitė. Netrukus šeimininkai sugebėjo pasižymėti dar kartą, kai įvartį pelnė F.Llorente.

Po trijų minučių rezultatas tapo jau 3-0, kai pasinaudojęs vis to paties F.Llorente perdavimu, Gaizka Toquero pelnė įvartį. "Sevilla" bandė kurti atakas, tačiau tai jiem sekėsi ne itin gerai. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė "Athletic Bilbao" pergalę 3-0, kurios dėka komanda pateko į taurės finalą pirmą kartą nuo 1984 metų.

Kitame pusfinalyje pergalę šventė ir į finalą pateko šalies čempionato lyderė "Barcelona", kuri nors rungtynes prieš "Mallorca" ir baigė lygiosiomis, tačiau jiems pakako pirmame sustikime sukauptos persvaros.

Visgi mačas nebuvo itin lengvas svečiams, mat pirmojo kėlinio pabaigoje jie prasileido įvartį, kai puikiu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų pasižymėjo Gonzalo Castro.

Vos prasidėju antram kėliniui "Barcai" bėdos tik padidėjo - už pražangą baudos aikštelėje, katalonų gynėjas Caceres gavo raudoną kortelę bei 'uždirbo' savo komandai 11 metrų baudinį. Tačiau prie atžymo stojęs "Mallorca" saugas Marti neišnaudojo puikaus šanso pasižymėti.

Netrukus šeimininai neteko ir vieno žaidėjo persvaros, nes iš aikštės buvo išvytas "Mallorca' gynėjas Josemi. "Mallorca" reikėjo bent dar vieno įvarčio, kad dviejų mačų rezultatas taptų lygus, bet visas jų viltis nubraukė "Barcos" lyderis Lionelis Messi.

Pusfinalių rezultatai:

Athletic Bilbao" 3 - 0 "Sevilla"
(pirmasis mačas 1-2, bendras rezultatas 4-2)
4' [1 - 0] Javier Martinez
34' [2 - 0] Fernando Llorente
37' [3 - 0] Gaizka Toquero

"Mallorca" 1 - 1 "Barcelona"
(pirmas mačas 0-2, bendras rezultatas 1-3)
45' [1 - 0] Gonzalo Castro
81' [1 - 1] Lionel Messi

51' iš aikštės išvytas Caceres ("Barcelona")
52' Marti ("Mallorca") nerealizavo 11 metrų baudinio
65' iš aikštės išvytas Josemi ("Mallorca")