"Kaunas" ir "Vilnius" pasidalino po tašką © Eurofootball.lt
Nugalėtojų titulą ginantis FBK "Kaunas" sekmadienį keliavo į sostinę ir "A lygos" trečiojo turo mače susitiko su "Vilniumi". Permainingos rungtynės su vietos komanda, kaip ir praėjusių metų 11-ojo turo tarpusavio dvikova, baigėsi lygiosiomis 2-2.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00140" 2 - 2 "%c00030"
28' [1 - 0] Kleyr Vieira dos Santos
62' [1 - 1] Ričardas Beniušis
66' [1 - 2] Ričardas Beniušis
83' [2 - 2] Kleyr Vieira dos Santos

"Vilnius": Valius; Radavičius, Artiomovas, Rodnei, Freidgeimas; Paulinho, Andreson, Binho, Lukša (75' Rodolfo); Muller, Kleyr (88' Wasiu)

"Kaunas": Malinauskas; Kunevičius, Radžius, Bagužis, Mrowiec (86' Kšanavičius); Kvaratskhelia, Strakhanovic, Bartkus, Pehlič (68' Mendy); Ledesma (90' Činikas), Beniušis

Rungtynių pradžioje dominavo kauniečiai - jie turėjo teritorinę persvarą ir bandė regzti atakas prie varžovų vartų, tačiau didesnio pavojaus sukurti nepavyko. Pirmąją progą išvesti savo komandą į priekį 13-ąją minutę turėjo Ričardas Beniušis – po Rafaelio Ledesma perdavimo iš kairiojo krašto aukštaūgis puolėjas galva smūgiavo šiek tiek virš vartų skersinio. Dar po kelių akimirkų kamuolys po sumaišties baudos aikštelėje ir rikošeto praskriejo šalia sostinės ekipos vartų.

Aktyviai žaidęs R.Beniušis 22-ąją minutę dar kartą patikrino Liudviko Valiaus budrumą smūgiu iš 12 metrų, bet, nepaisant viso to, po 6 minučių kamuolį iš savo vartų tinklo traukė svečių vartininkas Mindaugas Malinauskas – Mulleris prasiveržė kairiuoju kraštu ir perdavė kamuolį Kleyrui, kuriam teliko iš kelių metrų galva pasiųsti jį į vartus.

Lietuvos čempionai puolė lyginti rezultato, bet netrukus jų vėl vos nenubaudė „Vilniaus“ puolimo duetas. Šį sykį kone identiškoje situacijoje Kleyras skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur jo prie tolimojo virpsto jau laukė Mulleris. Tačiau brazilui pritrūko tikslumo – smūgis buvo labai netikslus.

39-ąją minutę prie „Kauno“ vartų kilo dar vienas gaisras – po Mullerio pakelto kampinio kamuolys praskriejo pro visą baudos aikštelę lygiagrečiai vartų linijos, tačiau nei vienam vilniečiui nepavyko kyštelti kojos ir pasiųsti jo į tinklą. Per likusį laiką kietai žaidę futbolininkai keliskart apsistumdė, o ilsėtis išėjo šeimininkams pirmaujant minimaliu rezultatu 1-0.

Antrojo kėlinio pradžioje „Vilnius“ keliskart pamėgino laimę tolimais smūgiais, bet netrukus per keletą minučių praleido du įvarčius. 62-ąją minutę nuolatos Vilniaus klubo gynybą draskęs R.Beniušis pirmasis suskubo prie kamuolio, atšokusio po komandos draugo smūgio galva, ir įveikęs gynėją pasiuntė jį į tuščius vartus bei atstatė pusiausvyrą.

Dar po 4 minučių tas pats puolėjas atrodytų eiliniame epizode perėmė kamuolį iš baudos aikštelėje jį kontroliavusio gynėjo Rodnei ir stipriu smūgiu iš 10 metrų nepaliko jokių vilčių L.Valiui. Negana to, netrukus persvarą dar labiau padidinti galėjo Rafaelis Ledesma, tačiau jo efektingas smūgis per save buvo kiek netikslus.

Tiesa, po šio epizodo šeimininkai po truputį perėmė iniciatyvą ir pradėjo dominuoti aikštėje, siekdami išlyginti rezultatą. 76-ąją minutę į baudos aikštelę įsiveržė Andresonas ir, nors jo smūgį gynėjams pavyko blokuoti, kamuolį atkovojo ir po kontakto su varžovu griuvo Mulleris.

Vis tik teisėjas ginčytinoje situacijoje 11 metrų baudinio skirti nesiryžo. Dar po kelių akimirkų tam pačiam „Vilniaus“ klubo puolėjui pritrūko vos kelių centimetrų, kad būdamas šalia vartų jis pasiektų pavojingą komandos draugo perdavimą.

Galiausiai šeimininkų pastangas vainikavo sėkmė – 83-ąją minutę puikiai rungtyniavęs Mulleris individualiu reidu suklaidino kelis varžovus ir įveikęs „Kauno“ gynybą įsiveržė į baudos aikštelės prieigas. Tuomet brazilas nepagailėjo perdavimo įkertančiam tėvynainiui Kleyrui, kuris atsidūręs vienas prieš M.Malinauską be didesnio vargo pelnė antrąjį įvartį šiame mače.

Entuziazmo pagauti vilniečiai nenusiramino ir siekė iškovoti pergalę. Realiausią galimybę tą padaryti jau per teisėjo pridėtą laiką turėjo Andresonas, tačiau tolimą jo baudos smūgį atrėmė vartininkas.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje abiejų komandų strategai pripažino, kad pasiektas rezultatas yra dėsningas.

„Sunkiai pradėjome rungtynes, bet antroje kėlinio pusėje žaidėme visai neblogai, sukūrėme keletą progų ir pelnėme įvartį,- apibūdino „Vilniaus“ vyriausiasis treneris Antanas Vingilys. - „Gaila, bet po pertraukos patekome į duobę ir pasitvirtino nerašyta futbolo taisyklė neįmuši tu, įmuša tau - netrukus praleidome du greitus įvarčius. Vis tik džiaugiuosi, kad atsilikinėdami vyrai nepasidavė. Manau, kad rezultatas atspindi tai, kas vyko aikštėje, ir yra teisingas“.

Paprašytas apibūdinti puolėjo Mullerio, iki šiol pasižymėjusio savanaudišku žaidimu, pasirodymą, treneris sakė: „Daug kartų akis į akį kalbėjome su brazilu, siekdami išspręsti šią problemą. Sakėme, kad jeigu jis nežais komandai, bus priverstas sėdėti ant atsarginių žaidėjų suolelio, kaip jau buvo ankstesniame ture. Šiandien Mulleris pademonstravo tokį žaidimą, kokį mes ir norėjome matyti“.

A.Vingilys taip pat pridūrė, jog vilniečiams trūko stadione nebuvusių aktyviausių aistruolių: „Be abejo, sirgalių trūko, tačiau kodėl jų nebuvo – nežinau“.

Tuo tarpu „Kauno“ treneris Vladimiras Kurnevas teigė: „Rungtynės buvo kovingos, o rezultatas – dėsningas. Aišku, apmaudu, kad pavyko iškovoti tik lygiąsias, tačiau nepamirškime, jog po pirmojo kėlinio pirmavo varžovai“.

Baltarusis taip pat pažymėjo, kad čempionams trūko sėkmingesnio Rafaelio Ledesmos ir Edino Pehličiaus žaidimo: „Norėtųsi geresnio jų žaidimo, bet yra kaip yra. Štai E.Pehličius iš savo rinktinės stovyklų grįžo traumuotas, todėl mes nieko pakeisti negalime“.