Konfederacijų taurės pusfinalis: Portugalija - Čilė (apžvalga)

Šiandien 21 valandą Lietuvos laiku Kazanėje įvyks pirmasis 2017 metų FIFA Konfederacijų taurės pusfinalis. Dėl patekimo į turnyro finalą ginklus tarpusavyje surems Portugalijos ir Čilės rinktinės.

Portugalija - Čilė
Turnyras: Konfederacijų taurė (pusfinalis)
Stadionas: "Kazan Arena" (Kazanė)
Teisėjas: Alireza Faghani (Iranas)
Data ir laikas: 2017-06-28, 21 val.

Abi rinktinės prieš turnyro startą buvo laikomas pagrindinėmis favoritėmis iškovoti Konfederacijų taurės trofėjų, tačiau tik vieną iš jų turės progą dėl jo varžytis finale. Portugalijos rinktinė šiose rungtynėse bus nukraujavusia sudėtimi, tačiau jų šansai prasibrauti į finalą su Cristiano Ronaldo yra dideli.

Portugalai savo kelią A grupėje pradėjo nuo rungtynių su Meksika. Fernando Santoso treniruojami Senojo žemyno čempionai rezultatyvioje dvikovoje išleido pergalę iš savo rankų - Hectoras Moreno per pridėtą laiką pasiekė išlyginamąjį įvartį. Tačiau tai portugalų nesustabdė - likusios dvi grupių rungtynės baigėsi užtikrintomis pergalėmis.

Antroje grupių etapo dvikovoje Portugalijos futbolininkai po puikaus Cristiano Ronaldo smūgio galva pasiuntė į nokdauną rusus, o paskutinėse rungtynėse rezultatu 4-0 nepaliko jokių vilčių Naujosios Zelandijos rinktinei.

Savo ruožtu Čilės rinktinės turnyrą pradėjo pergalingai - rungtynių pabaigoje pelnė du įvarčius ir palaužė Kamerūną. Vėliau čiliečiams rungtyniauti sekėsi ne taip sėkmingai - lygiosios su Vokietijos ir Australijos rinktinėmis. Viena pergalė ir dvejos lygiosios Pietų Amerikos čempionams negarantavo pirmos pozicijos ir jie liko už vokiečių nugaros.

Portugalijos rinktinės prieš šias rungtynes turi skaudžių netekčių. Jau aišku, kad dėl diskvalifikacijos negalės rungtyniauti pagrindinis portugalų gynybos ramstis Pepe, o kitam gynėjui - Raphaeliui Guerreiro - turnyras dėl traumos jau yra baigtas. Taip pat neaišku, ar šiandien galės rungtyniauti čiurnos raiščius paskutinėse rungtynėse pasitempęs Bernardo Silva.

Čilės rinktinė savo sudėtyje tokių problemų neturi - su Australijos rinktine nerungtyniavęs gynėjas Gary Medelis pusfinalyje jau tikrai turėtų išbėgti į aikštę, todėl čiliečiai galės žaisti pačia pajėgiausia sudėtimi.

Prognozuojamos startinės sudėtys:

Portugalija: Rui Patricio; Cedric, Bruno Alves, Jose Fonte, Eliseu; Bernardo Silva, William Carvalho, Adrien Silva, Andre Gomes, Cristiano Ronaldo, Andre Silva.

Čilė: Claudio Bravo; Mauricio Isla, Gary Medel, Gonzalo Jara, Jean Beausejour; Pablo Hernandez, Marcelo Diaz, Charles Aranguiz, Arturo Vidal; Eduardo Vargas, Alexis Sanchez.

Rungtynių prognozė:

Aiškaus favorito šioje akistatoje nėra - abiejų komandų šansai 50 ant 50. Portugalijos rinktine žais be savo svarbiausio žaidėjo gynybos linijoje, o žinant ne itin užtikrintą Bruno Alveso ir Jose Fonte žaidimą, galima tikėtis išskirtinai pavojingo Alexio Sanchezo žaidimo prie Rui Patricio ginamų vartų.

Vis dėlto portugalai turi milžinišką potencialią puolime, kurio pagrindinis veidas yra Cristiano Ronaldo. Jeigu visgi galės rungtyniauti Bernardo Silva, portugalai šansai taps gerokai didesni - "Man City" naujokas yra šios ekipos variklis su kamuoliu. Abi komandos turi gana panašius šansus žengti tolyn, tačiau portugalai net ir nukraujavusia sudėtimi gali prasibrauti į finalą. Prognozė - Europos čempionų triumfas po pratęsimo.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė