Kovoje dėl UEFA Europos lygos taurės - Madrido "Atletico" futbolininkų triumfas (VIDEO) © Eurofootball.lt
Trečiadienį Hamburge vykusiame UEFA Europos lygos turnyro finale Madrido "Atletico" futbolininkai po pratęsimo rezultatu 2-1 įveikė Londono "Fulham" vienuolikę bei iškovojo antrą pagal prestižą Senojo žemyno klubinio futbolo trofėjų.

Pirmajame kėlinyje iniciatyvą turėjusi Ispanijos ekipa galėjo įsiveržti į priekį jau 12 susitikimo minutę, kuomet aikštės viduryje nedovanotinai suklydo Danny Murphy ir vienas prieš vartininką iššoko Diego Forlanas, tačiau puolėjo šūvis pataikė į virpstą.

Dar po kelių akimirkų krašto saugo Jose Antonio Reyeso baudos smūgį atrėmė visas rungtynes patikimai žaidęs vartų sargas Markas Schwarzeris.

Vis dėlto "matracų" atakos davė vaisių - 32 minutę po nepavykusio Sergio Aguero bandymo smūgiuoti pirmas prie kamuolio atsidūręs Forlanas vienu lietimu nuginklavo vartininką iš Australijos.

Verta pažymėti, kad urugvajietis buvo nežymioje nuošalėje, kurios neužfiksavo arbitras.

"Fulham" komanda nebuvo linkusi pasiduoti ir netrukus išlygino rezultatą, kai po chaotiškos atakos galingu smūgiu iš arti Davidui De Geai vilčių nepaliko Simonas Daviesas.

Antrąją mačo dalį aktyviau pradėjo anglai, tačiau progomis pasižymėti nepasinaudojo tiek Zoltanas Gera, tiek tas pats Daviesas.

Greitu tempu vykusiose rungtynėse per pagrindinį laiką nugalėtojo išsiaiškinti nepavyko, tad ekipoms teko žaisti pratęsimą.

115 minutę šansą tapti mačo didvyriu praleido Aguero - argentinietis vos iš poros metrų nesugebėjo nukreipti kamuolį tiksliai į vartų tinklą.

"Atletico" fanai džiūgauti pradėjo likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos, kai po Aguero perdavimo technišku smūgiu pergalingą įvartį pelnė Forlanas.

Per likusį laiką nusivylę Londono miesto futbolininkai nesugebėjo surengti rimtesnių išpuolių.

Madrido "%c00017" 2 - 1 Londono "%c00044" (po pratęsimo)
32' [1 - 0] Diego Forlan
37' [1 - 1] Simon Davies
116' [2 - 1] Diego Forlan

Madrido "Atletico" (4-4-2): David De Gea; Tomaš Ujfaluši, Luis Perea, Alvaro Domínguez, Antonio Lopez; Jose Antonio Reyes (Eduardo Salvio 78'), Paulo Assuncao, Raul Garcia, Simao (Jose Manuel Jurado 68'); Diego Forlan, Sergio Aguero (Juan Valera 119');

Londono "Fulham" (4-5-1): Mark Schwarzer; Paul Konchesky, Brede Hangeland, Aaron Hughes, Chris Baird; Simon Davies, Danny Murphy (Jonathan Greening 118'), Dickson Etuhu, Damien Duff (Erik Nevland 84'), Zoltan Gera; Bobby Zamora (Clint Dempsey 55');