Kraujo skonį pajutę "Prelegentai" reikalauja "Žalgirio"

"Prelegentai" nešventė pergalės prieš "Bangą", nes jau šįryt iškeliavo į Vokietiją, kur laukia ne tik mačas su "Bayern" fanais, bet ir alaus šventė.

Per antradienį ir trečiadienį sužaistos septynerios iš aštuonerių Lietuvos futbolo federacijos taurės turnyro aštuntfinalio rungtynės. Kaip ir per ankstesnį etapą, per aštuntfinalį taip pat pakako netikėtumų.

Didžiausias jų – III lygos (ketvirtosios pajėgumo pakopos) Vilniaus „Prelegentų“ komandos pergalė prieš A lygoje žaidžiančią Gargždų „Bangą“.

„Prelegentai“, kurių amžiaus vidurkis artėja pirie 40 metų, varžovus įveikė 1:0.

Tiesa, jau prieš rungtynes buvo nemažai kalbų, kad šiame susitikime vertėtų laukti netikėtumo. Gargždų klube vyksta tam tikras „pilietinis karas“ tarp jo akcininkų, sutartis su juo nutraukia vis daugiau žaidėjų, „Bangos“ žaidime nesimato noro laimėti nei A lygoje, nei antrame pagal svarbą turnyre.

Tačiau „Bangos“ situacija nemažina „Prelegentų“ pergalės reikšmės. Nuolat dalyvaujančiai LFF taurės turnyre klubui patekti į ketvirtfinalį yra istorinis pasiekimas.

„Tai, kad mes galime juos pagauti, matėsi ir pirmame kėlinyje. O įmušę įvartį be abejo patikėjome, kad šiandien galime laimėti.“, - kalbėjo šiose rungtynėse žaidęs buvęs krepšinio profesionalas, TV prodiuseris 45-erių metų Rolandas Skaisgirys.

Jis yra ir Lietuvos futbolo klubų asociacijos prezidentas, bei bendrovės „Pradas media“, nušviečiančios ir reklamuojančios A lygą, savininkas. Tad R. Skaisgiriui nebuvo lengva atsakyti į klausimą: ko tada verta A lyga, jeigu jos komandos pralaimi trečiosios lygos mėgėjų ekipoms?

„Sunku būtų komentuoti iš manos pusės, kadangi aš puoselėju tą lygą. Bet nemanau, kad atsitiko kažkas nuostabaus. Juk yra daug pavyzdžių iš visos Europos, kur trečiosios lygos komandos įveikia Vokietijos Bundeslygos ar Anglijos Premier lygos klubus. Taurės turnyras - tai ne čempionatas. Taurės rungtynėse būna visiškai kitas žaidimas. Pagrindinėse komandose taurių turnyrų mačus žaidžia kiti žaidėjai. Be to Lietuvoje komandinis sportas turi daug problemų. Ar tai būtų rankinis, tinklinis, krepšinis ar futbolas – labai daug klubų susiduria su finansų problemomis. Ir visi mes žinome, kad dabar nėra geriausi Gargždų „Bangos“ laikai. Nenuvertinant mūsų pastangų ir noro šitas rungtynes laimėti, reikia pasakyti, kad mes pataikėme su „Banga“ sužaisti tokiu momentu, kai ji toli gražu nebuvo stipriausia“, - kalbėjo „Prelegentų“ futbolininkas.

R.Skaisgirys tikino, kad po rungtynių „Prelegentai“ neskubėjo atšvęsti neeilinės pergalės.

„Ne, nešventėm ir nešvęsime, kadangi  jau ketvirtadienį iš ryto visa komanda išskrendam į Vokietiją ir penktadienį žaisime rungtynes. Nenoriu sumeluoti, bet man atrodo – su Miuncheno „Bayern“ fanais. Ir suprantama, apsilankysime alaus šventėje“, - sakė R.  Skaisgirys.

Ketvirtfinalyje „Prelegentai“ sau į porą geidžia arba silpniausio, arba stipriausio varžovo.

„Norėtume susitikti arba su Vilniaus „Žalgiriu“, arba su silpniausia iš likusių komandų. Kita vertus – mes visiškai ramiai planuojame būti finale, todėl su „Žalgiriu“ vis dėl to labiau norėtume susitikti jame“, - sakė LFF taurės turnyro aukštumų siekiantis buvęs krepšininkas.

Netoli sensacijos buvo dar viena III lygos komanda iš Vilniaus – „Taip“.

Jau rungtynių pradžioje įmušę pirmą įvartį į A lygos komandos Klaipėdos „Atlanto“ vartus, vilniečiai dar pirmą kėlinį praleido įšlyginamąjį. Bet ir po jo ilgą laiką kovojo su „Atlanto“ futbolininkais apylygiai. Tik antrojo kėlinio pabaigoje svečiai iš Klaipėdos sugebėjo pavargusius vilniečius užspausti jų aikštės pusėje. „Taip“ tą spaudimą atlaikė, bet per pratęsimą jų gynyba prakiuro ir pralaimėjo 1:3.

Iš taurės turnyro, nusileidusi žemesnio rango varžovei, pasitraukė ir dar viena A lygos ekipa – „Šiauliai“, Juos baudiniais 7:6 Kaune įveikė pirmojoje lygoje rungtyniaujantis „Spyris“. Pagrindinis ir papildomas šių komandų mūšio laikas baigėsi be įvarčių.