LFF apmokės visų A lygos klubų COVID-19 testavimus © JumpStory nuotr.

Ketvirtadienio popietę Lietuvos futbolo federacija (LFF) rado labaratoriją, kuri sutiko atlikti visų A lygos klubų bei komandos atstovų PGR molekulinius testavimus prieš A lygos atnaujinimą.

LFF apmokės visus testavimo kaštus

„Lietuvos futbolo čempionatų atnaujinimas neleidžia mums kurti iliuzijų, kad virusas jau pilnai įveiktas. Anaiptol, šiuo metu turime būti maksimaliai budrūs ir atsakingi. Norime, kad Lietuvos futbolo bendruomenė galėtų mėgautis populiariausiu sportu pasaulyje nebijodama už savo ir savo artimųjų sveikatą.

Gaila, kad sveikatos apsaugos ministerija nematė būtinumo atlikti futbolininkų testavimus, tačiau tai nereiškia, kad nuleidome rankas. Aktyviai ieškojome sprendimo būdų ir džiaugiuosi, kad pagaliau jį radome. Visus A lygos klubų testavimus organizuos ir apmokės Lietuvos futbolo federacija, todėl žaidėjai galės žengti į aikštę būdami ramūs.

Testavimai prasidės penktadienį ir baigsis šeštadienį, todėl spėsime atlikti testus prieš pat čempionato atnaujinimą. Šie testavimai nėra priverstiniai, LFF suteikia galimybę komandoms užtikrinti savo atstovų sveikatą, tačiau lemiamą žodį vis tiek turės klubai. Jeigu klubas nenorės atlikti testavimų, federaciją jų neprivers.“, - teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Planuose – ir kiti Lietuvos futbolo čempionatų testavimai

LFF generalinis sekretorius pabrėžė, jog šiuo metu pagrindinis federacijos tikslas – apsaugoti futbolo bendruomenę. „Teikdami prašymą ministrui A. Verygai pažymėjome, jog testai bus skirti ne tik A lygai, tačiau ir Pirmai bei Antrai lygoms, taip pat ir moterų A lygos čempionatui. Dėl objektyvių priežasčių, aktualiausias buvo A lygos testavimo klausimas, nes sezono atnaujinimas buvo ankšiausias iš visų. Vis dėlto, norime užtikrinti tiek futbolininkų, tiek personalo sveikatą, todėl dėsime visas pastangas siekiant ištirti visų Lietuvos futbolo čempionatų futbolininkus bei personalo atstovus.“, - sakė E. Stankevičius.