LFF II lyga: trys lyderiai, debiutantai ir vis dar „sausi“ © JumpStory nuotr.

„Viltis“, „TransINVEST“ ir „Šilutė“ savaitgalį iškovojo antrąsias pergales bei Antros lygos čempionate užima pirmas tris pozicijas. „Vilčiai“ šįsyk pergalei pasiekti užteko vieno įvarčio (1:0), „Šilutei“ – trijų (3:1), o „TransINVEST“ pasidovanojo sau keturis įvarčius (4:0).

„Viltis“ – vis dar pirma

Įspūdingai čempionate aštuoniais įvarčiais startavę „Vilties“ futbolininkai šįsyk buvo ramesni ir pergalę prieš Klaipėdos FM įtvirtino vos vienu pelnytu įvarčiu. Tai jau antras kartas, kai vienas varžovų tikslus smūgis lėmė uostamiesčio komandos nesėkmę.

Verta pažymėti, kad tos abejos rungtynės turi nemažai panašumų. Esant rezultatui 0:0, FM atstovai turėjo vieną galimybę pasižymėti, tačiau jiems vis kažko pritrūkdavo. Galiausiai, Tomas Chomičius gavo progą realizuoti baudinį, tačiau klaipėdiečių vartininkas Saidas Abou Osmanas savo sugebėjimais to padaryti neleido.

Tas pats T.Chomičius po kelių minučių varžovų vartininką vis tik pergudravo. Jaunasis klaipėdiečių vartininkas paliko vartus, o „Vilties“ puolėjas perkėlė jį ir pasiuntė kamuolį į tinklą. Įskaitant praėjusio sezono pabaigą, T. Chomičius pasižymėjo ketvirtose Antros lygos rungtynėse iš eilės.

„TransINVEST“ – nuo saulės iki sniego

Iki praėjusio savaitgalio daugiausiai dėmesio skyrėme „TransINVEST“ ir „Saned“ komandoms, kurios savo sudėtimis lenkia daugelį šio sezono varžovų. Savaitgalį „Saned“ įsigudrino prarasti taškus (2:2) prieš Vilniaus „Žalgirį“ C, tad šįsyk ditirambai skirti tik Giedriaus Barevičiaus treniruojamai ekipai.

„Jonavos B“ komanda dvikovai prieš vienus čempionato favoritų išrikiavo visiškai pasikeitusią sudėtį, lyginant su pirmuoju turu. Liko tik du Oskarai – Chaneckas ir Migauskas. Likę devyni žaidėjai buvo pakeisti. Vilniečiai atliko dvi korekcijas – Andrių Kazakevičių ir Mindaugą Gelžinį pakeitė Arminas Čivilis ir Gajus Kulbis.

Pačios rungtynės išsiskyrė orų permainomis, kai vieną kėlinį švietė saulė, o kitą – snigo. Panašiai ir su žaidimu – iki pertraukos strigę sostinės futbolininkai, po pertraukos sumušė tris įvarčius bei be didesnio nervų tampymo užtikrintai į sąskaitą įsirašė tris taškus.

„Šilutės“ veteranai

Jei „Vilties“ ir „TransINVEST“ treneriai ir vadovai neslepia ambicijų patriukšmauti, tai „Šilutė“ apie rezultatus nekalba. Šilutiškiai ir toliau tvirtina, kad pagrindinis jų dėmesys infrastruktūrai, o rezultatai anksčiau ar vėliau ateis.

Pagal sezono pradžią atrodo, kad jie ateis anksčiau, mat antrojo turo rungtynėse vėl iškovota pakankamai užtikrinta pergalė (3:1) ir vėl įvarčius komandai mušė veteranai Donatas Surblys ir Gvidas Juška. Ar gali komanda ilgai laikytis ant senukų, ateitis parodys.

Kita vertus, ir šios rungtynės „Šilutei“ nebuvo pačios lengviausios. Akivaizdu, kad „Fortūna“ šiame sezone nervus pagadins ne vieniems.

Debiutantai

Dvi komandos – „Kauno Žalgiris“ B ir FSK „Radviliškis“ – savaitgalį sužaidė pirmąsias sezono rungtynes. Jei pirmieji iškovojo lengvą pergalę (5:1) prieš Tauragės „Taurą“, tai antrieji neatsilaikė prieš „Sūduvos“ B jaunimą.

Itin jauną sudėtį surikiavęs „Kauno Žalgirio“ B vyriausiasis treneris Dominykas Galkevičius nuo galėjo mėgautis savo auklėtinių žaidimu. Lygiai taip pat, kaip ir dieną prieš debiutinį susitikimą, kurio metu komanda „stiprino ryšius už aikštės ribų“.

Grįžtant prie rungtynių, tai pradžia neatrodė, kad bus tokia lengva. Sužaidus pusantro kėlinio, kauniečių persvara siekė tik 2:1, tačiau tada prasidėjo.... Marijus Mikuževičius, Olaouluwa Kayode ir Denisas Ževžikovas viską sudėliojo į savo vietas.

„Sūduvos“ B kelias į pergalę buvo visiškai kitoks. Nesužaidus nė dešimties minučių, Ernestui Burdzilauskui įvartį padovanojo itin nesėkmingai sužaidęs varžovų vartininkas, tuomet kontrataka, pabėgimas vienas prieš vieną ir Lino Zigerto teisingas sprendimas ir, galiausiai, fantastinis to paties L. Zigerto baudos smūgis. „Sūduva“ B antrą kartą šiame sezone muša tris įvarčius, tik kad gynyba šįsyk buvo žymiai geresnė.

Nulis praleistų

Per du turus komandos save taip apdovanojo įvarčiais, kad liko tik viena komanda, kuri dar nepraleido. Tai Kybartų „Sveikata“, kuri 3:0 nugalėjo antrą pralaimėjimą patyrusius „Ateities“ futbolininkus.

Prienuose vykusiose rungtynėse „Ateitis“ startavo aktyviau, bet kėlinio viduryje žaidimas išsilygino, prasidėjo vaikiškos klaidos ir „Sveikata“ tuo pasinaudojo. „Ateitis“ per dvejas rungtynes praleido vienuolika įvarčių. Akivaizdu, kad yra kur tobulėti.