LFF II lygoje - Akmenės klubo pergalė

Balandžio 18-ąją startavo Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos futbolo pirmenybės. Jas Telšių dirbtinės dangos stadione pradėjo aikštės šeimininkai Telšių FC „Džiugas“ B ir Akmenės FK „Akmenės cementas“. Nors telšiškiai rungtynes pradėjo puikiu įvarčiu, pergale džiaugtis jiems neteko – ją iš aikštės šeimininkų išplėšė Akmenės ekipa. Rungtynių rezultatas – 1:2 svečių naudai.

Į Telšių dirbtinės dangos stadioną susirinkusius futbolo aistruolius pirmuoju įvarčiu nudžiugino vyriausiasis „Džiugo“ komandos žaidėjas saugas Marius Šluta. Kamuolį į „Akmenės cemento“ vartininko Luko Drasučio vartus jis paleido dešimtąją rungtynių minutę, tuo, žinoma, labai nudžiugindamas savo komandos gerbėjus.

Revanšinio įvarčio telšiškiai sulaukė to paties kėlinio metu – į Nedo Kulevičiaus saugomus „Džiugo“ vartus kamuolį sėkmingai paleido „Akmenės cemento“ saugas Justinas Kuizinas. Rezultatas išlygintas visai baigiantis pirmajam kėliniui – 44-ąją minutę. Tiesa, prieš tai pelnytos dvi geltonos kortelės. Jas užsidirbo jauniausias „Džiugo“ žaidėjas saugas Domantas Šluta (33 min.) ir Akmenės komandos gynėjas Aivaras Rakašius (43 min.).

Antrasis kėlinys pradėtas keitimais. 46-ąją minutę Telšių komandoje nuo atsarginių suolelio stojosi Vilius Butkus, kuris pakeitė Lauryną Vandzinską. Pokyčių įvyko ir tarp Akmenės žaidėjų – įvartį pelniusį J. Kuiziną pakeitė Vytautas Mituzas.

Trečiasis varžybų įvartis pelnytas 53-iąją varžybų minutę.  Aikštės šeimininkų ir jų sirgalių tikrai nenudžiugino vienuolikos metrų baudinys, kurį į „Džiugo“ vartus taikliai pasiuntė Akmenės cemento saugas Lukas Dukavičius, taip persverdamas rezultatą savo naudai ir nulemdamas pirmųjų šio sezono rungtynių baigtį.

Antrojo kėlinio metu dar sykį pelnyta ir geltona kortelė. Ji iškelta „Džiugo“ saugui Nojui Bendauskiui (61-ąją minutę).  Keletą kartų pajudintas ir atsarginių suolelis. Telšių komandoje Edas Beržanskis pakeitė Arną Kaveckį. Tuo tarpu Akmenės komandoje įvyko net keturi keitimai: treneris Evaldas Raziulis vietoj Mindaugo Lukoševičiaus į aikštę išleido Kęstutį Daškų, netrukus Marių Ligeiką pakeitė Robertas Rimutis, o baigiantis rungtynėms vietoj Mindaugo Sabo žaidė Ruslanas Pačkajevas, vietoj Mindaugo Toleikio – Dalius Kryžanauskas.

Beje, „Džiugo“ legionierius brazilas Leonardo Antonio šiose varžybose nepasižymėjo.

Po pirmųjų II lygos Vakarų zonos futbolo pirmenybių statistika tokia: du įvarčius uždirbęs „Akmenės cementas“ užima pirmąją vietą, „Džiugas“ – paskutinę dešimtąją. Praėjusiame sezone nei „Akmenės cementas“, nei „Džiugas“ nebuvo tarp lyderių. Akmenė pirmenybes baigė užimdama 9-ąją vietą (iš 12 komandų), Telšiai – 11-ąją. Pirmenybių čempione 2018 m. tapo Kretingos „Minija“, dabar žaidžianti LFF I lygos pirmenybėse.

Šiemet II lygos Vakarų zonos pirmenybėse varžosi 10 ekipų: Klaipėdos FK „Atlantas“ B,  Gargždų FK „Banga“ B, Telšių FC „Džiugas“ B, Akmenės FK „Akmenės cementas“, Plungės FK „Babrungas“, Kelmės FK „Kražantė“, Palangos FK „Palanga“ B, Joniškio FK „Saned“, Radviliškio FSK „Radviliškis“, Šilutės FK „Šilutė“.

Artimiausios varžybos – balandžio 20 d. 14 val. Plungėje – susitinka Plungės „Babrungas“ ir Kelmės „Kražantė“.