LFF Pirmos lygos 6 turo apžvalga: spūstys turnyro lentelės viršuje © JumpStory nuotr.

Šeštas pirmenybių turas atnešė keletą netikėtų rezultatų, o turnyrinės lentelės viršus pradeda priminti dviratininkų lenktynių peletoną, kur po kiekvieno kalnelio ar posūkio priekyje atsiranda vis kitas lenktynininkas. Panaši situacija ir rezultatyviausiųjų rikiuotėje – jaunimas pradeda „spausti“ ir šiame fronte.

Penktadienis, 07.10, 18:00, Jonavos miesto stadionas, 275 žiūrovai.
„Jonava” – „Vilniaus Vytis” 0:0
Teisėjai: K. Bartuškevičius, V. Snarskis, A. Kartašovas

Šį kartą žiūrovai, susirinkę penktadienio vakarą Jonavos stadione, įvarčių neišvydo. Vienos iš pirmaujančių lygos ekipų nusprendė nebesivaikyti briedžio girioje, o pasitenkinti žvirbliu saujoje. Abi komandos žaidė atsargiai, pirmiausiai rūpinosi savų vartų saugumu. Aštresnius momentus galima buvo suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, tad nulinės lygiosios, ko gero, teisingiausia dvikovos baigtis. Beje, vieną kartą kamuolys pabuvojo šeimininkų vartuose, bet pakilus teisėjo asistento vėliavėlei įvartis nebuvo įskaitytas.

Du nuliai Jonavos stadiono švieslentėje reiškia, kad komandoms pavyko išsaugoti nulius ir lentelėje, pralaimėjimų skiltyje. Jonaviškiai kol kas lenkia vilniečius vienu tašku, tačiau lentelės viršuje – labai ankšta.

Penktadienis, 07.10, 18:00, Vilnius, LFF stadionas, 84 žiūrovai.
Vilniaus „Žalgiris” B – Mažeikių „Atmosfera” 3:0 (0:0)
Teisėjai: J. Valatka, D. Norkus, D. Švėgžda
Įvarčiai: M. Mikulėnas 61’ ir 86’, M. Jokubauskas 74’.

Jaunieji žalgiriečiai pradėjo labai sėkmingą savaitgalį klubo komandoms, užtikrintai įveikę netoliese lentelėje buvusius Mažeikių „Atmosferos” futbolininkus. Savo persvarą įvarčiais šeimininkai pavertė antroje rungtynių dalyje, o tam nemažai pasitarnavo ir svečių patirti nuostoliai. 31-ą minutę antrą geltoną kortelę, virtusią raudona, prieš save išvydo Karolis Inta, o po kelių minučių „Atmosferai” prireikė keisti ir vartininką, – Liutauras Juška negalėjo tęsti rungtynių dėl patirtos traumos.

Svečiai priešinosi, kol pakako jėgų, bet po pirmo vilniečių įvarčio rungtynių baigtį jau buvo galima numanyti. Susitikimo pabaigoje rezultatas šoktelėjo iki stambaus, įvarčių galėjo būti ir dar daugiau. Meinardo Mikulėno „dublis” tik patvirtino jo, kaip „Žalgiris” B komandos atakų lyderio statusą ir leido jaunuoliui pakilti rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše į pirmą vietą. Savotiškas iššūkis pripažintiems Pirmos lygos „goleadorams”.

Penktadienis, 07.10, 19:00, Šiaulių miesto stadionas, 500 žiūrovų.
FA „Šiauliai” –  „Panevėžys” B 4:0 (2:0).
Teisėjai: R. Imanalijeva, M. Mirauskas, A. Stepanovas.
Įvarčiai: R. Gedminas 17’, 42’, 50’ ir 75’.

Antradienį vykusiose LFF taurės rungtynėse su Vilniaus „Žalgiriu“ šiauliečių treneris kelis pagrindinius atakos grandies žaidėjus kiek patausojo, leidęs žaisti po kėlinį. Ką gi, rezultatas rodo, kad toks sprendimas turėjo prasmę.  Šiauliečiai, kaip jau tampa įprasta, aktyviai pradėjo rungtynes, o tikru svečių budeliu tapo Rokas Gedminas, metodiškai tiksliai siųsdamas kamuolį po kamuolio į „Panevėžys“ B vartus.

Rungtynių baigtis nekėlė abejonių jau antro kėlinio pradžioje, tad gausiai susirinkę žiūrovai likusį laiką žaidimu galėjo mėgautis nekaustomi įtampos.

Šiauliečiai ir toliau atakavo pavojingai, įtampa prie svečių vartų kildavo iki pat rungtynių pabaigos. Kita vertus, kelios svečių atakos irgi buvo gražios ir pavojingos, tačiau šįsyk panevėžiečiams nepavyko įmušti net ir „garbės įvarčio“.

Šeštadienis, 07.11, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas, 180 žiūrovų
Kauno „Hegelmann Litauen” – Kėdainių „Nevėžis” 0:2 (0:1).
Teisėjai: V. Paulauskas, D. Sužiedėlis, I. Ramanauskienė.
Įvarčiai: A. Gėgžna 10’, M. Butkus 57’.

Rezultatą Kaune galima vadinti netikėtumu, bet ne sensacija. Vis tik „Nevėžis“ savo gretose turi ne vieną lygos kovų užgrūdintą karį, o ir pastarojo meto rezultatai rodė, kad kėdainiečių žaidimo kreivė kyla aukštyn. O pačias rungtynes galima būtų pavadinti paradoksaliomis. Kauniečiai jose galėjo pasižymėti ne kartą, tačiau sukurtų progų realizacijos kol kas negalėtume įvardinti stipriąja Artūro Ramoškos vadovaujamos komandos puse.

Maža to, praleidę skaudų varžovų dūrį rungtynių debiute, antro kėlinio pradžioje kauniečiai atsidūrė kritinėje situacijoje – pašalintas žaidėjas, praleistas antras įvartis. „Hegelmann Litauen“ rankų nenuleido iki rungtynių pabaigos, bet žaidėjų jėgos- ne beribės, o paskutinėmis susitikimo akimirkomis svečiai galėjo įmušti ir trečią įvartį.

„Nevėžis“ pasiekė reikšmingą pergalę, kuri turėtų suteikti komandai papildomo pasitikėjimo ir motyvacijos būsimiems susitikimams.

Šeštadienis, 07.11, 13:00, Vilnius, LFF stadionas, 150 žiūrovų
Vilniaus BFA – Telšių „Džiugas” 1:2 (0:2).
Teisėjai: R. Valikonis, K. Guobys, J. Guobys.
Įvarčiai: L. Valvonis 82’ – Y. Koike 34’, R. Sakurai 44’.

„Džiugas“ parsivežė tris taškus iš sostinės ir grįžo į pirmą turnyrinės lentelės vietą. Bet tų taškų „medžioklė“ buvo nelengva ir kainavo telšiškiams ne tiek jau mažai. Du įvarčiai, pasiekti pirmoje rungtynių pusėje toli gražu negarantavo svečiams ramaus gyvenimo, o kovingai žaidęs BFA jaunimas neišnaudojo kelių neblogų galimybių. Beje, abu svečių įvarčiai  – legionierių iš Japonijos sąskaitoje, abu pasiekti po rikošetų. Dėl antrojo kilo nemažai aistrų tiek aikštėje, tiek šalia jos – epizodo metu vilniečių baudos aikštelėje gulėjo traumą patyręs „Džiugo“ futbolininkas, tačiau žaidimas sustabdytas nebuvo.

Epizodas įdomus ir, ko gero yra ir bus vertinamas nevienareikšmiškai, tačiau įvartis buvo įskaitytas.

BFA taip ir liko kol kas be taškų, bet jei vilniečiai demonstruos panašų žaidimą, kaip šeštadienį, neužilgo taškų kraitė turėtų pradėti pildytis.

Šeštadienis, 07.11, 17:00, Kretingos miesto stadionas, 400 žiūrovų
Kretingos „Minija” – Alytaus „Dainava” 1:3 (1:0).
Teisėjai: R. Šmitas, V. Petkus, E. Kemėža
Įvarčiai: G. Juška 14’ (11 m) – T. Vitukynas 58’ ir 78’, R. Kisil 90+2’

Gausiai Kretingos stadione susirinkę vietiniai žiūrovai pamatė 4 įmuštus įvarčius, kelis neišnaudotus „mirtinus“ momentus, bet skirstėsi ne pačios geriausios nuotaikos – „Minija“ vėl pralaimėjo.

Pirmas kėlinys šeimininkams nieko blogo nežadėjo – Gvidas Juška susitikimo pradžioje nuo 11 m žymos išvedė savo komandą į priekį. Jis galėjo įmušti dar kartą, bet apsigynė alytiškių vartininkas. Tačiau po pertraukos kretingiškių reikalai pradėjo sparčiai blogėti. Svečiai pasižymėjo tris kratus („dublis“ – Tito Vitukyno sąskaitoje), o aikštės šeimininkai savas progas paleido vėjais. „Dzūkų tankai“ dar kartą turėjo progos pasidžiaugti iškovota sunkia bei kovinga pergale, o „Minija“ tebėra su kukliu taškų bagažu. Kaip ir praeito sezono pradžioje kretingiškių „Achilo kulnu“ yra gynyba, komanda per 6 rungtynes praleidusi 16 įvarčių – gerokai per daug, galvojant apie aukštesnius turnyrinius tikslus. Su panašiomis problemomis kretingiškiai susidūrė ir praeitais metais , bet sugebėjo pakeisti situaciją. Šiemet tam laiko gali ir pritrūkti.

Alytiškių nuotaikos turėtų būti neblogos, o į komandą po stažuotės „Sūduvoje“ sugrįžę R.Banevičius ir V.Kalėda turėtų ją dar labiau sustiprinti.

Sekmadienis, 07.12, 17:30, Trakų miesto stadionas, 140 žiūrovų
Vilniaus „Riteriai” B – „Kauno Žalgiris” B 4:1 (2:0).
Teisėjai: R. Adžgauskas, P. Lazdauskas, A.Krivickij
Įvarčiai: D. Virkšas 4’, D. Malžinskas 13’, E. Stočkūnas 73’ ir 86’ – M. Popiera 62’.

Turas baigėsi rezultatyviomis rungtynėmis sekmadienį Trakuose. Šeimininkų gretose aikštėje pasirodė nemažai ir naujų veidų, tačiau pergalę „riteriams“ šį kartą nukalė vyresnieji. Du greiti įvarčiai leido vilniečiams kontroliuoti rungtynes, po pertraukos svečiai pabandė gražinti rungtynėms intrigą, bet viską užbaigė du tikslūs Ernesto Stočkūno smūgiai. Pačiam Ernestui jie leido stoti į rezultatyviausių lygos žaidėjų gretas, o komandai užtikrino tris taškus ir vietą lentelės viduryje.

„Kauno Žalgiris“ B toliau grūdinasi lygos kovose, bet tas procesas nelengvas, o kartais – ir skausmingas.

Ką gi, tokia dažna jaunos debiutantų ekipos dalia.