LFF supertaurėje – Vilniaus „Žalgirio“ triumfas © lff.lt nuotr.

2023 metų Lietuvos vyrų futbolo sezono uždanga šiandien pakelta Vilniaus „Sportima“ arenoje. „Žalgirių“ mūšyje po baudinių pergalę pelnė sostinės atstovai.

Varžybos prasidėjo tylos minute, skirtai pagerbti Ukrainoje vykstančio karo bei žemės drebėjimų Turkijoje ir Sirijoje aukas.

Sirgaliai aplodismentais sutiko ilgametį Lietuvos vyrų nacionalinės rinktinės vartininką Ernestą Šetkų, neseniai paskelbusį apie profesionalios karjeros pabaigą. LFF prezidentas Tomas Danilevičius įteikė atminimo marškinėlius ir simbolinį batelį.

Abi komandos pirmajame kėlinyje nesukūrė daug progų pasižymėti. Pavojingiausią progą pademonstravo vilniečiai, kuomet 41 minutę Mathiasas Oyewusi išbėgo į dvikovą su Deividu Mikelioniu, bet jam nepavyko įveikti vartininko.

Antroje rungtynių pusėje komandos surengė žymiai daugiau grėsmingų momentų. Aktyvumu pasižymėjo Mathiasas Oyewusi, kurio smūgį pirštų galais 47 min. atrėmė Deividas Mikelionis, o kiti puolėjo smūgiai skriejo arti tikslo. Kauniečių gretose geriausią progą 67 min. susikūrė Karolis Šilkaitis.

Įvarčiai krito pačioje susitikimo pabaigoje. 89 min. po keitimo pasirodęs Arnis Vilhjamssonas pelnė „Žalgirio“ įvartį. Per teisėjo pridėtą laiką Xabieras Auzmendi sulaukė perdavimo iš Rosario Latouchento ir nukreipė kamuolį į vilniečių vartus – 1:1.

Nervingoje baudinių serijoje rezultatu 3:2 taiklesni buvo Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai, 8 kartą klubo istorijoję laimėję supertaurės rungtynes.

Naudingiausiu rungtynių žaidėjo apdovanojimą atsiėmė Ovidijus Verbickas, atlikęs lemiamą smūgį baudinių serijoje.

Rungtynių įrašas

Rungtynių statistika: FK Žalgiris – FK Kauno Žalgiris 1:1 (0:0), po baudinių 3:2

„Sportima“ arena, teisėjas – Mindaugas Jackus

Įvarčiai: 89 min. Arni Vilhjamsson („Žalgiris“); 90+2 min. Xabier Auzmendi („Kauno Žalgiris“)

Įspėtas: 85 min. Seth Sincere („Kauno Žalgiris“)

Vilniaus „Žalgirio“ startinė sudėtis: Tomislav Duka, Mario Pavelič, Kipras Kažukolovas, Joel Bopesu, Yukiyoshi Karashima, Paulius Golubickas (56 min. Nicolas Gorobsov), Ovidijus Verbickas, Romualdas Jansonas (56 min. Nauris Petkevičius), Nassim Hnid, Billal Sebaihi (69 min. Gustas Jarusevičius), Mathias Oyewusi (83 min. Arni Vilhjamsson).

Atsargoje: Edvinas Gertmonas, Donatas Kazlauskas, Leonardo Vaca, Petar Mamič, Saulius Mikoliūnas, Matas Vareika, Stipe Vučur.

„Kauno Žalgirio“ startinė sudėtis: Deividas Mikelionis (90+3 min. Arijus Bražinskas), Martynas Dapkus, Artūr Dolžnikov, Brahim Konate (46 min. Yuma Suwa, 90 min. Edvinas Kloniūnas), Gratas Sirgėdas, Xabier Auzmendi, Karolis Šilkaitis, Seth Sincere, Florian David (76 min. Rosario Latouchent), Edvinas Girdvainis, Maxime Spano (76 min. Jason Noslin).

Atsargoje: Ignas Plūkas, Shermar Martina, Nerijus Valskis, Denis Ževžikovas, Abdulgafar Opeyemi, Anton Fase.