LFF taurė: "Žalgiris" šeimininkavo kurorte

Šeštadienį LFF taurės aštuntfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai svečiuose susitiko su Pirmoje lygoje rungtyniaujančia FK „Palanga“, o po keturių įvarčių ir varžovų žaidėjo pašalinimo lengvai iškovojo pergalę ir kelialapį į kitą etapą. Žalgiriečiai varžovus nugalėjo rezultatu 4:0 (2:0).

Rungtynių pradžioje vilniečius nustebinti ir netikėtai užpulti pabandę palangiškiai ilgai šturmuoti Sauliaus Klevinsko ginamų vartų nepajėgė, o žalgiriečiai netruko perimti iniciatyvos. Jau 7-ąją minutę buvo atliktas pirmasis pavojingas smūgis, kurio autoriumi tapo į baudos aikštelę įsiveržęs Saulius Mikoliūnas. Tiesa, nuginkluoti vartininko Tado Norbuto jam nepavyko.

Kontratakomis daugiausiai žaidę „Palangos“ futbolininkai taip pat pabandė savo laimę keliais nepavykusiais smūgiais. 10-ąją minutę Gvido Juškos smūgis buvo blokuotas, o po trijų minučių tas pats G. Juška pataikė į vieną iš savo komandos draugų.

19-ąjąm minutę gynybą pramušti tolimu smūgiu pabandė Slavko Blagojevičius, dar po minutės kaip viesulas į baudos aikštelę įsiveržė, bet sėkmingai atlikti smūgio nesugebėjo Elivelto.

Galiausiai palangiškiai palūžo 28-ąją minutę. Greitos atakos metu pražangą visai šalia baudos aikštelės išprovokavo Elivelto, o tas pats saugas iš Brazilijos po tikslaus Manto Kuklio perdavimo galva pasiuntė kamuolį į vartus – 1:0.

30-ąją minutę varžovai turėjo bene realiausią progą išlyginti rezultatą, tačiau pavojingas Pavelo Kireenko smūgis galva skriejo tiesiai S. Klevinskui į rankas.

35-ąją minutę žalgiriečiai dar kartą nubaudė priešininkus. Po dar vienos Elivelto išprovokuotos pražangos M. Kuklys perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o kilusia sumaištimi pasinaudojo Linas Klimavičius, kuris pakreipė kamuolį į vartų tinklą ir padvigubino savo komandos persvarą – 2:0.

Antrajame kėlinyje varžovai savo situaciją dar labiau komplikavo, kuomet jau 47-ąją minutę Mindaugas Bagužis neleistinai stabdė žalgiriečių greitą kontrataką ir taip prieš save išvydo antrąją geltoną kortelę, tad palangiškiai liko mažumoje.

Šio veiksmo padarinius „Palanga“ pajuto jau 50-ąją minutę. Po kontakto su varžovu ant vejos paguldytas Marinas Matošas, tačiau teisėjas pražangos neskyrė. Iškart prie kamuolio prišokęs Elivelto lengvai pasiuntė kamuolį į vartus ir pelnė antrąjį savo ir trečiąjį komandos įvartį – 3:0

Žalgiriečiai savo varžovus sunerimti privertė ir 54-ąją minutę, kuomet po tikslaus perdavimo į baudos aikštelę Mantas Kuklys galingu smūgiu galva pataikė į skersinį ir sudrebino vartų konstrukciją, bet rezultato nepadidino. Dar po poros minučių pavojingai į vartus smūgiavo S. Mikoliūnas.

68-ąją minutę „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas nusprendė išbandyti kelis naujus veidus, o vartuose S. Klevinską pakeitė B komandos narys Karolis Čirba. Kėlinio pradžioje aikštėje taip pat pasirodė ir Dominykas Barauskas.

79-ąją minutę žalgiriečiai padėjo galutinį tašką šiose rungtynėse. Kampinio metu kamuolį galva smūgiavo L. Klimavičius, o jo šūvį pataisė bei paskutinįjį įvartį pelnė po keitimo pasirodęs Linas Pilibaitis – 4:0.

Iki rungtynių pabaigos rezultatas nepakito, nors į vartų virpstą pataikė Jorge‘as Chula, o Vytauto Lukšos avantiūriškas smūgis iš pusės aikštės atstumo taip pat vos nepasibaigė dar vienu įvarčiu. Žalgiriečiai ne tik šventė užtikrintą pergalę, bet ir iškovojo kelialapį į kitą LFF Taurės etapą.

FK „Palanga“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:4 (0:2)