LFF taurė: "Žalgiris" šeimininkavo kurorte

&Sc aron;eštadienį LFF taurės aštuntfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai svečiuose susitiko su Pirmoje lygoje rungtyniaujančia FK „Palanga“, o po keturių įvarčių ir varžovų žaidėjo pašalinimo lengvai iškovojo pergalę ir kelialapį į kitą etapą. Žalgiriečiai varžovus nugalėjo rezultatu 4:0 (2:0).

Rungtynių pradžioje vilniečius nustebinti ir netikėtai užpulti pabandę palangiškiai ilgai šturmuoti Sauliaus Klevinsko ginamų vartų nepajėgė, o žalgiriečiai netruko perimti iniciatyvos. Jau 7-ąją minutę buvo atliktas pirmasis pavojingas smūgis, kurio autoriumi tapo į baudos aikštelę įsiveržęs Saulius Mikoliūnas. Tiesa, nuginkluoti vartininko Tado Norbuto jam nepavyko.

Kontratakomis daugiausiai žaidę „Palangos“ futbolininkai taip pat pabandė savo laimę keliais nepavykusiais smūgiais. 10-ąją minutę Gvido Juškos smūgis buvo blokuotas, o po trijų minučių tas pats G. Juška pataikė į vieną iš savo komandos draugų.

19-ąjąm minutę gynybą pramušti tolimu smūgiu pabandė Slavko Blagojevičius, dar po minutės kaip viesulas į baudos aikštelę įsiveržė, bet sėkmingai atlikti smūgio nesugebėjo Elivelto.

Galiausiai palangiškiai palūžo 28-ąją minutę. Greitos atakos metu pražangą visai šalia baudos aikštelės išprovokavo Elivelto, o tas pats saugas iš Brazilijos po tikslaus Manto Kuklio perdavimo galva pasiuntė kamuolį į vartus – 1:0.

30-ąją minutę varžovai turėjo bene realiausią progą išlyginti rezultatą, tačiau pavojingas Pavelo Kireenko smūgis galva skriejo tiesiai S. Klevinskui į rankas.

35-ąją minutę žalgiriečiai dar kartą nubaudė priešininkus. Po dar vienos Elivelto išprovokuotos pražangos M. Kuklys perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o kilusia sumaištimi pasinaudojo Linas Klimavičius, kuris pakreipė kamuolį į vartų tinklą ir padvigubino savo komandos persvarą – 2:0.

Antrajame kėlinyje varžovai savo situaciją dar labiau komplikavo, kuomet jau 47-ąją minutę Mindaugas Bagužis neleistinai stabdė žalgiriečių greitą kontrataką ir taip prieš save išvydo antrąją geltoną kortelę, tad palangiškiai liko mažumoje.

Šio veiksmo padarinius „Palanga“ pajuto jau 50-ąją minutę. Po kontakto su varžovu ant vejos paguldytas Marinas Matošas, tačiau teisėjas pražangos neskyrė. Iškart prie kamuolio prišokęs Elivelto lengvai pasiuntė kamuolį į vartus ir pelnė antrąjį savo ir trečiąjį komandos įvartį – 3:0

Žalgiriečiai savo varžovus sunerimti privertė ir 54-ąją minutę, kuomet po tikslaus perdavimo į baudos aikštelę Mantas Kuklys galingu smūgiu galva pataikė į skersinį ir sudrebino vartų konstrukciją, bet rezultato nepadidino. Dar po poros minučių pavojingai į vartus smūgiavo S. Mikoliūnas.

68-ąją minutę „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas nusprendė išbandyti kelis naujus veidus, o vartuose S. Klevinską pakeitė B komandos narys Karolis Čirba. Kėlinio pradžioje aikštėje taip pat pasirodė ir Dominykas Barauskas.

79-ąją minutę žalgiriečiai padėjo galutinį tašką šiose rungtynėse. Kampinio metu kamuolį galva smūgiavo L. Klimavičius, o jo šūvį pataisė bei paskutinįjį įvartį pelnė po keitimo pasirodęs Linas Pilibaitis – 4:0.

Iki rungtynių pabaigos rezultatas nepakito, nors į vartų virpstą pataikė Jorge‘as Chula, o Vytauto Lukšos avantiūriškas smūgis iš pusės aikštės atstumo taip pat vos nepasibaigė dar vienu įvarčiu. Žalgiriečiai ne tik šventė užtikrintą pergalę, bet ir iškovojo kelialapį į kitą LFF Taurės etapą.

FK „Palanga“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:4 (0:2)

LFF Taurė, aštuntfinalis, Palanga

28‘ [0:1] Elivelto
35‘ [0:2] Linas Klimavičius
50‘ [0:3] Elivelto
79‘ [0:4] Linas Pilibaitis

Įspėjimai: 34‘ Mindaugas Bagužis, 74‘ Mantas Perepliotovas, 86‘ Donatas Navikas („Palanga“).

Pašalintas: 47‘ Mindaugas Bagužis („Palanga“).

Vilniaus „Žalgiris“: Saulius Klevinskas (68‘ Karolis Čirba), Saulius Mikoliūnas, Marius Žaliūkas, Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas (68‘ Vytautas Lukša), Mantas Kuklys (59‘ Matija Ljujičius), Slavko Blagojevičius (68‘ Linas Pilibaitis), Marinas Matošas, Elivelto, Jorge‘as Chula, Simonas Stankevičius (46‘ Dominykas Barauskas).

fkzalgiris.lt

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos