Lietuvės beviltiškai pralaimėjo rumunėms © lff.lt nuotr.

Po užsitęsusios pertraukos atsinaujino atrankos į Europos moterų futbolo čempionatą turnyras. Lietuvos rinktinė Marijampolėje rungėsi prieš H grupės varžoves iš Rumunijos, kurioms 4 įvarčius pavyko pelnyti antrajame kėlinyje.

Lietuvės dvikovą pradėjo pakiliai – jau 3 minutę varžovių gynėjoms teko atremti Rimantės Jonušaitės smūgį, po kurio sekė Dovilės Gailevičiūtės mėginimas. Devintąją minutę lietuvių ataką smūgiu link vartų baigė Kamilė Vaičiulaitytė.

Atlaikiusios lietuvių atakos bangą, rumunės suaktyvėjo ir surengė porą grėsmingų atakų. Vartininkė Meda Šeškutė efektingai atrėmė du smūgius, kuriuos atliko 11 min. Laura Rus ir 35 min. Mara Bătea. Rumunės ėmė taikyti aukštų skersų perdavimų taktiką, o lietuvės pagirtinai gynėsi ir mėgino kontratakuoti. Po pirmojo kėlinio švieslentėje žibėjo rezultatas 0:0.

Rumunės žaidybinę iniciatyvą demonstravo viso antro kėlinio metu ir beveik neleido lietuvėms kurti pavojingų progų. Perspektyvią ataką pavyko surengti 55 min., kuomet po puikaus Lauros Ruzgutės perdavimo K. Vaičiulaitytei, pastarajai nepasisekė atlikti smūgio į vartus.

Viešnioms pavyko pasižymėti išnaudojus standartines padėtis. Ştefania Vătafu 63 min. taikliai atliko baudos smūgį, o 77 min. po kampinio Laura Rus įmušė galva. Po Vestinos Neverdauskaitės pražangos teisėja skyrė baudinį į M. Šeškutės vartus, kurį 81 min. realizavo Ş. Vătafu.

Pačioje kėlinio pabaigoje Paulina Sarkanaitė mėgino tolimu smūgiu pelnyti lietuvių garbės įvartį. Rumunės atsakė pavyzdine kontrataka, kurią vainikavo Anos Marijos Vlădulescu taiklus smūgis.

Kitas rungtynes Marijampolėje Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė žais spalio 27-ąją prieš vienas iš H grupės lyderių – Belgijos komandą. Rungtynes nuo 19:00 valandos tiesiogiai transliuos Lietuvos futbolas „Youtube“ paskyra.

Lietuva – Rumunija 0:4 (0:0)

Marijampolės arena, teisėja – Lorraine Watson (Škotija)

Įvarčiai: 63, 81 (iš 11 m baudinio) min. Ştefania Vătafu, 77 min. Laura Rus, 90 min. Ana Maria Vlădulescu (Rumunija)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Meda Šeškutė, Loreta Rogačiova (46 min. Algimantė Mikutaitė), Milda Liužinaitė, Gabija Gedgaudaitė, Vestina Neverdauskaitė (87 min. Greta Guižauskaitė), Dovilė Gailevičiūtė, Liucija Vaitukaitytė, Kamilė Vaičiulaitytė (64 min. Paulina Sarkanaitė), Ugnė Lazdauskaitė (46 min. Anika Kyžaitė), Laura Ruzgutė, Rimantė Jonušaitė (77 min. Monika Grikšaitė). Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Aušra Klevečkaitė, Gabija Toropovaitė, Monika Piesliakaitė, Tereza Romanovskaja, Dovilė Dockaitė, Viktorija Čiapaitė.