"Lietuviškų" klubų nesėkmės Italijos taurės aštuntfinalyje © Eurofootball.lt
Šešerios iš aštuonių Italijos taurės aštuntfinalio pirmųjų rungtynių įvyko trečiadienį. Iš aukčiausios lygos klubų dvikovose prieš "Serie B" komandas nesėkmę patyrė tik Tomo Danilevičiaus "Livorno", kuris svečiuose pralaimėjo prieš "Arezzo", o "Milan" atsitiesė po praleistų įvarčių ir nugalėjo "Brescia" su Mariumi Stankevičiumi.

Krizėje atsidūrusio "Milan" treneris Carlo Ancelotti į aikštę taurės varžyboms išleido ne stipriausią sudėtį ir po pirmo kėlinio mače prieš "Brescia" namuose turėjo dviejų įvarčių deficitą - 34 minutę po M.Stankevičiaus baudos smūgio pasižymėjo Matteo Serafini, o dar po trijų minučių pasinaudojęs vartininko Zeljko Kalačo klaida įmušė Luisas Alfageme.

Vis dėlto "Milan" nepasidavė ir sugebėjo per paskutinį pusvalandį apversti rungtynes aukštyn kojomis. Sužaidus valandą pirmą šeimininkų įvartį po Cafu perdavimo galva įmušė Dario Šimičius, 67 minutę rezultatą tolimu smūgiu išlygino Cristianas Brocchi, o 78-ąją po kampinio Milano ekipą į priekį išvedė aikštėje po keitimo pasirodęs puolėjas Fillipo Inzaghi. Rungtynių pabaigoje "Milan" pergalę tiksliu smūgiu įtvirtino Marco Borriello, tačiau "Brescia" įgijo dviejų įvarčių išvykoje persvarą ir galės siekti revanšo namuose.

Viename įdomiausių aštuntfinalio susitikimų Tuskanijos derbyje susikovė "Arezzo" ir "Livorno" klubai. 32 minutę "Serie B" autsaiderius į priekį smūgiu galva išvedė Daniele Martinetti, o "Livorno" atsakomajame išpuolyje T.Danilevičiaus smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas.

Antrojo kėlinio viduryje "Arezzo" jau pirmavo 2-0, nes 11 metrų baudinį realizavo ir antrąjį savo bei komandos įvartį pelnė Daniele Martinetti, bet 66 minutę aktyviai žaidusio T.Danilevičiaus smūgį atmušus vartininkui svečių atsilikimą sušvelnino ir viltį prieš atsakomąsias rungtynes "Livorno" ekipai suteikė pasižymėjęs Andrea Giallombardo.

Kitose rungtynėse žemesnės lygos ekipoms sekėsi prasčiau, nes "Triestina" namuose po dviejų Vincenzo Montella įvarčių turėjo pripažinti "Roma" pranašumą, o "Empoli" namuose minimalia persvara laimėjo prieš "Genoa". Įdomiau klostėsi "Serie A" klubų dvikovos - permainingas mačas tarp "Reggina" ir "Chievo" baigėsi lygiosiomis 2-2, o "Sampdoria" vienintelio Emiliano Bonazzoli įvarčio dėka įveikė vieną šalies čempionato lyderių "Palermo".

Pirmųjų Italijos taurės aštuntfinalio rungtynių rezultatai

"Reggina" 2 - 2 "Chievo"
26' [1 - 0] Nicki Billie Nielsen
37' [2 - 0] Palmiro Di Dio
75' [2 - 1] Victor Obinna (11m.)
85' [2 - 2] Paolo Sammarco

"Sampdoria" 1 - 0 "Palermo"
79' [1 - 0] Emiliano Bonazzoli

"Milan" 4 - 2 "Brescia"
34' [0 - 1] Matteo Serafini
37' [0 - 2] Luis Maria Alfageme
60' [1 - 2] Dario Simic
67' [2 - 2] Cristian Brocchi
78' [3 - 2] Filippo Inzaghi
86' [4 - 2] Marco Borriello

"Arezzo" 2 - 1 "Livorno"
32' [1 - 0] Daniele Martinetti
61' [2 - 0] Daniele Martinetti (11m.)
66' [2 - 1] Andrea Giallombardo

"Triestina" 1 - 2 "Roma"
44' [0 - 1] Vincenzo Montella
49' [0 - 2] Vincenzo Montella
77' [1 - 2] Lorenzo Rossetti

"Empoli" 1 - 0 "Genoa"
45' [1 - 0] Simone Iacopini