Lietuvos jaunimas Danijai priešinosi iki mačo pabaigos © Eurofootball.lt
Penktadienį Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė žaidė 2009 metų Europos čempionato atrankos rungtynes su Danijos bendraamžiais. Pergalę rezultatu 3-0 iškovojo Danijos futbolininkai.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 150 žiūrovų
Teisėjas - Dragomir Stankovič (Serbija)
U-21 Lietuva 0 - 3 Danija U-21
9' [0 - 1] Lasse Schone
84' [0 - 2] Nicklas Pedersen
90' [0 - 3] Martin Christensen

Lietuva: G.Arlauskis; Činikas, D.Arlauskis, L.Klimavičius, Freidgeimas; Urbšys, Veikutis (76' Banys), Galkevičius, Gnedojus, Leliūga; Grigaitis (46' Surblys)

(Atsarginiai: Kauneckas, Andriuškevičius, Eliošius, Banys, Remėza, Novikovas, Surblys)

Danija: Schmeichel; Krabbe, Gjesing, Troest, Johansen; Damborg, Mikkelsen (70' Christensen), Storm, Schone; Enevoldsen (90' Lange), Pedersen

(Atsarginiai: Heinze, Drachmann, Christensen, Nielsen, Lange, Christensen, Jessen)

Rungtynių eiga
(iš apačios į viršų)

Dėkojame, kad stebėjote šias rungtynes su mumis. Rytoj 20 val. kviečiame į Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną stebėti Lietuvos nacionalinės rungtynių su Ukraina. Tiems, kas negalės stebėti mačo stadione ar per televiziją, EuroFootball.lt pateiks tiesioginius mačo komentarus. Iki kito susitikimo.

Rungtynės baigiasi Danijos pergale rezultatu 3-0. Svečiai atrodė geriau už šeimininkus antrajame kėlinyje ir įrodė savo meistriškumą išnaudodami dalį susikurtų progų. Lietuvos jaunimo rinktinei tenka dar kartą palikti aikštę nuleidus galvas.

90' Danai atlieka antrą keitimą. T.Enevoldseną keičia Jesperas Lange.

Iki mačo pabaigos pridėtos trys minutės.

90' M.Christensenas iš dešiniojo krašto prasiveržia į vidurį, ir gražiu smūgiu iš 15 metrų nuginkluoja G.Arlauskį. 0-3.

90' Danai greitoje atakoje atsiduria tris prieš tris, bet po Thomaso Enevoldseno perdavimo B.Stormas užlaiko kamuolį ir jo smūgį atremia G.Arlauskis.

89' B.Stormas suklaidina pora varžovų, bet smūgiuoja virš vartų.

Šeimininkų žaidimas po praleisto antro įvarčio sutriko. Danai toliau dažnai rengia atakas.

84' Danai muša antrą įvartį. Lietuviai suklysta aikštės viduryje, danai greitai perduoda kamuolį į priekį B.Stormui, šis atsiduria visiškai laisvas kairiajame krašte ir G.Arlauskiui išbėgus iš vartų perduoda kamuolį N.Pedersenui, kuris šį kartą mušdamas į tuščius vartus neklysta - 0-2.

81' Jonas Damborgas gauna geltoną kortelę už grubią pražangą aikštės viduryje.

80' Baudos smūgis link danų vartų. D.Galkevičius pakelia kamuolį ir nuo savo žaidėjo smūgio galva Danijos rinktinės vartus gelbsti K.Schmeichelis.

79' Tolimas perdavimas iš dešiniojo atakos krašto į svečių baudos aikštelę, bet K.Schmeichelis iškrapšto kamuolį nuo galvos D.Surbliui.

76' Keitimas Lietuvos komandoje. Arvydą Veikutį keičia Žilvinas Banys.

75' Užsitęsusi danų ataka, ir po L.Schone smūgio iš 13 metrų savo komandą gelbsti kamuolį atrėmęs G.Arlauskis. Kamuolys atitenka danams, ir po perdavimo iš krašto N.Pedersenas nepataiko į tuščius vartus.

71' Kampinis prie G.Arlauskio vartų, Frederikas Krabbe galva smūgiuoja netaikliai.

70' Keitimas Danijos rinktinėje. T.MIkkelseną keičia Martinas Christensenas.

Žaidimas šiek tiek nurimo. Po dar vieno susidūrimo ant vejos atsiduria įvarčio autorius L.Schone. Danai stengiasi pasinaudoti tokiomis galimybėmis - laikas dabar jų sąjungininkas.

63' "Ping-pongas" aikštės viduryje, lietuviai pagaliau suvaldo kamuolį, bet nieko pavojingesnio sukurti nesugeba.

61' Lietuvos rinktinės baudos smūgis, M.Činikas pakelia kamuolį, bet danai apsigina išmušdami kamuolį į kampinį. Po jo seka dar du kampiniai, bet pirmajame aukštaūgiai svečių gynėjai šansų šeimininkams nesuteikia, o antrajame lietuviams nepavyksta tiksliau pakelti kamuolio.

60' Greita lietuvių kontrataka, R.Leliūga perduoda kamuolį į priekį A.Urbšiui, šis krašte suklaidina varžovą ir įsiveržia į baudos aikštelę, bet iš nepatogaus kampo į tolimąjį vartų kampą smūgiuoja netiksliai. Bene geriausia šeimininkų ataka po pertraukos.

58' Danų spaudimą šiek tiek pristabdo B.Stormo patirtas susižeidimas. Vienas svečių lyderių susižeidė nerimtai ir taip pat beveik iškart grįžta į aikštę.

57' T.Johanseno perdavimas iš kairiojo atakos krašto netikslus, bet kamuolys skrieja vartų link ir G.Arlauskiui tenka pačiam atsitrenkiant į virpstą nukreipti kamuolį virš vartų.

56' Dar viena svečių ataka, T.Mikkelsenas pažeme muša pro šalį.

55' Danų išpuolis, aštrus T.Mikkelseno perdavimas komandos draugų neranda, o atakai tęsiantis po sumaišties baudos aikštelėje G.Arlauskis šiaip ne taip sugauna kamuolį.

54' L.Schone įspėjamas už pražangą aikštės krašte.

53' T.Mikkelsenas patiria traumą. Šiek tiek pagulėjęs iššlubuoja iš aikštės ir netrukus grįžta.

51' A.Veikučio bandymas iš labai netoli netaiklus - kamuolys praskrieja virš skersinio.

50' B.Stormo reidas kraštu, perdavimas šiek tiek atgal, ir baudos aikštelėje laisvas į vartus smūgiuoja T.Johansenas. Kamuolys skrieja pro šalį.

49' N.Pederseno nestiprų smūgį iš 20 metrų atremia G.Arlauskis.

Lietuvos rinktinė po pertraukos atliko vieną keitimą. Evaldą Grigaitį keičia Donatas Surblys, kuris užima į puolimą pastumto A.Urbšio vietą kairiajame krašte.

Pirmasis kėlinys baigėsi. Lietuviai žaidė toli gražu ne prasčiau už varžovus ir net turėjo geresnių progų, bet iš savo turėtų galimybių danai vieną išnaudojo - rezultatas 0-1 svečių naudai.

Iki kėlinio pabaigos pridėtos trys minutės.

45' A.Urbšio smūgis iš baudos aikštelės prieigų pažeme netikslus.

43' Po danų aštraus perdavimo G.Arlauskis gaudo kamuolį.

40' Žaidimas nuo vienų prie kitų vartų. Andrius Urbšys po reido kairėje nesugeba rasti laisvų komandos draugų, ir danai pereina į puolimą. Nicklas Pedersenas suklaidina varžovą baudos aikštelės krašte ir smūgiuoja į vartus. Kamuolys nuo Davido Arlauskio atšoka rikošetu ir G.Arlauskis šiaip ne taip sugeba nukreipti kamuolį į virpstą.

38' Lietuvos rinktinė pakilime. Viename epizode šeimininkai apeliuoja dėl svečių žaidimo ranka baudos aikštelėje, bet teisėjo švilpukas tyli. Po dar vieno baudos smūgio danai apsigina.

37' Puiki lietuvių ataka ir šimtaprocentinis šansas išlyginti skirtumą. R.Leliūga prasiveržia aikštės viduriu, dvikovoje slysdamas išsaugo kamuolį, sužaidžia sienelę su D.Galkevičiumi, atlieka tikslų perdavimą į baudos aikštelę įbėgusiam K.Gnedojui. Tačiau pastarajam pritrūksta puolėjo sugebėjimų ir pirmąjį smūgį vartininkas atremia, o po pakartotinio bandymo kamuolys skrieja virš vartų.

36' Baudos smūgis link danų vartų, bet po kovos baudos aikštelėje lietuviai sužaidžia ranka.

35' Danijos rinktinė prispaudė lietuvius jų aikštės pusėje, bet šeimininkai sėkmingai ginasi ir galų gale B.Stormas atsiduria nuošalėje.

31' D.Galkevičius pabandė laimę toli smūgiu iš beveik 30 metrų. Galingas smūgis, bet kamuolys skrieja pro šalį.

30' Kampinis prie G.Arlauskio ginamų vartų, ir vartininkas užtikrintai iškumščiuoja kamuolį.

Didžioji dalis svečių atakų vyksta pro kairijį jų atakos kraštą, kur dažnai su kamuoliu būna Bo Stormas.

28' Pavojingas danų perdavimas į baudos aikštelę, bet laimei niekas kamuolio nepriema.

27' Trumpa pertraukėlė, kol Danijos rinktinės vartininkas, legendinio Peterio Schmeichelio sūnus Kasperas susitvarko avalynę. Šansas lietuviams aptarti savo žaidimą ir suderinti veiksmus.

Šaltas oras verčia komandas daugiau bėgioti ir žaisti greitesnį futbolą. Abiem ekipoms tą sekasi daryti apylygiai, bet rezultatas šeimininkams nepalankus.

20' Kampinis prie svečių vartų, keli žaidėjai nepataiko į kamuolį, ir galų gale Kazimieras Gnedojus nestipriai smūgiuoja pro šalį.

18' Lietuva uždirba baudos smūgį dešiniame krašte, bet D.Galkevičiaus perdavimas per silpnas ir netikslus.

15' Dešiniajame atakos krašte aktyvus R.Leliūga, tačiau lietuviams nesiseka priartėti arčiau varžovų vartų. Danai dažniau kontroliuoja kamuolį, bet žaidimas gana padrikas.

10' Tobias Mikkelseno perdavimas iš baudos aikštelės krašto ir šeimininkų vartininkas Giedrius Arlauskis išmušdamas kamuolį susiduria su svečių žaidėju Wicklasu Pedersenu. Lietuvių vartininkas minutėlę guli ant vejos, tačiau stojasi ir žaidimas tęsiamas.

9' Deja, pirma klaida gynyboje lietuviams kainuoja įvartį. Lasse Schone prasiveržia dešiniuoju baudos aikštelės kraštu ir tiksliai smūgiuoja į vartus. Arvydo Veikučio desperatiškas bandymas išmušti kamuolį iš tuščių vartų nesėkmingas ir svečiai išsiveržia į priekį.

2' Pirma pavojingesnė rungtynių ataka, ir Lietuva vos neišsiveržia į priekį. Po Ryčio Leliūgos perdavimo Dominykas Galkevičius atsiduria vienas prieš vartininką, tačiau jo nuginkluoti baudos aikštelės viduryje nesugeba.

Nuo "Vėtros" stadiono aikštės nukastas beveik visas sniegas, o aikštės kokybė kaip tokiu metų laiku palyginus nebloga, tik įšalusi ir slidoka.

Sveiki atvykę į "Vėtros" stadioną. Sugrojus valstybiniams šalių himnams apytuščiame ir apsnigtame stadione prasidėjo rungtynės. Nepaisant to, kad įėjimas nemokamas, į mačą atvyko vos apie šimtas žiūrovų.