Lietuvos paplūdimio rinktinė užėmė septintą vietą © lff.lt nuotr.

Portugalijoje pasibaigusiame Europos čempionato B diviziono superfinalo etape Lietuvos rinktinė užėmė septintąją vietą. Paskutinėje dvikovoje lietuviai 4:3 nugalėjo Švedijos ekipą bei tokiu būdu sumažino kartėlį, kuris buvo atsiradęs po nelemtos nesėkmės 4:5 prieš Graikiją.

Paskutinėje dvikovoje dusyk pasižymėjo Elvinas Navickas, po kartą – Audrius Plytnikas ir Modestas Petrauskas.

„Nors tos paskutinės rungtynės nieko nelėmė, tačiau mums reikėjo jas laimėti, kad įrodytumėm sau, jog galime būti stiprūs. Po pralaimėjimo Graikijai mačiau žaidėjų akyse nusivylimą, todėl didžiuojuosi jais, kad per parą, jie sugebėjo atsistatyti“, - sakė į Lietuvą jau sugrįžęs rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas.

Priminsime, kad lemiamose rungtynėse prieš Graikiją po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 4:1, tačiau per trečiojo kėlinio dvylika minučių praleido keturis įvarčius, kurie lėmė nesėkmę. Pergalė mūsiškiams būtų garantavusi vietą B diviziono superfinalo finale, pralaimėjimas pasiuntė į kovą dėl septintos pozicijos.

„Rungtynėse su graikais mes į trečiąjį kėlinį privalėjome išeiti taip, lyg rezultatas būtų 0:0. To neįvyko ir negaliu pasakyti kodėl. Mes praleidome du apmaudžius įvarčius, kurie mūsų pasitikinčią komandą pavertė išsigandusiais berniukais. Tuo graikai pasinaudojo ir jų vartininkas mus dviem įvarčiais pasiuntė į nokautą. Per mano karjerą iki šiol man taip nėra buvę, todėl buvo labai skaudu.

Atsiribojant nuo emocijų, reikia pripažinti, kad šie metai mums nebuvo blogi. Sakykite, ar kas būtų atsisakęs vietos superfinale ir jame iškovoti dvi pergales? Tai yra geras rezultatas. Tiesiog širdis jaučia, kad jis galėjo būti dar geresnis“, – kalbėjo S. Mammadovas.

Lietuvos rinktinė patirtį kitą mėnesį kaups Bahamose. Ten bus sužaistos dvejos kontrolinės rungtynės, kurios bus įvadas į 2022 metų sezoną.