Lietuvos rinktinė nugalėjo Gruziją © Eurofootball.lt
Lietuvos rinktinė atrankos į 2008 metų Europos čempionatą B grupės varžybose Kaune po atkaklios kovos minimalia persvara įveikė Gruziją ir iškovojusi antrą pergalę pakilo į penktą vietą. Vienintelį mačo įvartį likus dvylikai minučių pelnė Saulius Mikoliūnas.

Kaunas, S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 6500 žiūrovų
Teisėjas – Claudio Circhetta (Šveicarija)
Lietuva 1 – 0 Gruzija
78‘ [1 – 0] Saulius Mikoliūnas

Lietuva: Žydrūnas Karčemarskas, Tomas Žvirgždauskas, Andrius Skerla, Gediminas Paulauskas, Arūnas Klimavičius, Marius Stankevičius, Deividas Šemberas, Mantas Savėnas (55‘ Mindaugas Kalonas), Igoris Morinas (62‘ Saulius Mikoliūnas), Tomas Danilevičius, Ričardas Beniušis (73‘ Tadas Labukas).

Gruzija: Georgi Lomaia, Otar Chizaneišvili, Kacha Kaladze, Zaali Eliava, Levan Kobiašvili, Zurab Chizanišvili, Levan Ckitišvili (80‘ David Mujiri), Zurab Mentešašvili (64‘ Otar Marcvaladze), David Kvirkvelija, Aleksandr Jašvili, Georgij Demetradze.

Susitikimą kur kas aktyviau pradėjo Gruzijos futbolininkai. Iš pradžių kiek nepatikimai rungtyniavo mūsiškių vartininkas Žydrūnas Karčemarskas, keliuose epizoduose neužtikrintai gaudęs kamuolį. Vis tik 9 minutę jam pavyko neutralizuoti Davidos Kvikvelia bandymą iš toli.

Apsigynę nuo varžovų antpuolio, atakuoti ėmė ir lietuviai. Po Tomo Danilevičiaus perdavimo pavojingoje situacijoje kamuolio nepasiekė Ričardas Beniušis, šalia vartų mušė Mantas Savėnas.

29 min. po Georgi Demetradze smūgio nuščiuvo visas stadionas - gruzinas prasiveržė pro Andrių Skerlą ir spyrė iš toli - Ž.Karčemarskas nesėkmingai atmušė kamuolį ir šis atšokęs atsimušė į virpstą. Antro bandymo varžovams gynėjai nebesuteikė.

Netrukus T.Danilevičiaus ir M.Stankevičiaus smūgius atrėmė gruzinų vartininkas Georgi Lomaia.

Baigiantis kėliniui iš toli labai netiksliai smūgiavo Levanas Kobiašvilis.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai surengė kelis pavojingus išpuolius, tačiau svečiai netrukus išlygino žaidimą, bei patys ėmė pavojingai grasinti šeimininkų vartams.

62 min. treneris Algimantas Liubinskas kairiajame krašte atliko, kaip vėliau paaiškėjo, lemtingą keitimą, ir vietoje Igorio Morino į aikštę įleido Saulių Mikoliūną.

Šis Edinburgo "Hearts" saugas 78 min. gavo tikslų Mindaugo Kalono perdavimą, kairiajame baudos aikštelės krašte suklaidino Čempionų lygos laimėtoją, "Milan" gynėją Kakhą Kaladze ir puikiu smūgiu į tolimąjį viršutinį vartų kampą nuginklavo Georgijų Lomaia bei sukelė stadione tikrą euforijos pliūpsnį.

Po įvarčio Gruzijos futbolininkai kurį laiką buvo sutrikę. Varžovai bandė padrikai atakuoti, o vienos mūsiškių kontratakos metu pavojingą M.Kalono smūgį į kampinį nukreipė svečių vartininkas.

Teisėjas pridėjo net penkias papildomo laiko minutes ir svečiai dar turėjo gerą galimybę išlyginti rezultatą, tačiau baudos aikštelėje nepataikė į vartus, ir lietuviai išlaikė pergalingą rezultatą.

Tiesa, rungtynių pabaigą kiek apkartino Ž.Karčemarsko geltona kortelė už laiko vilkinimą – pagrindinis rinktinės vartų sargas privalės praleisti susitikimą trečiadienį su Italija.

Po pergalės Lietuvos futbolininkai po 6 rungtynių turi 7 taškus ir pakilo į 5-ąją B grupės turnyrinės lentelės vietą, aplenkdami gruzinus.

Lietuviai, kurie prieš Gruziją yra laimėję vos 2 kartą per 7 tarpusavio rungtynes, ir pirmą oficialiose varžybose, iškovojo pergalę namuose tik po beveik 2 metų pertraukos – paskutinį kartą nugalėta buvo 2005-ųjų rugpjūtį, kai Vilniuje draugiškose rungtynėse 1-0 buvo įveikta Baltarusija.