Lietuvos rinktinė sutriuškino Maltą © Eurofootball.lt
Lietuvos rinktinė sėkmingai įveikė išbandymą Maltoje, kur trečiadienio popietę žaidė draugiškas rungtynes prieš vietos nacionalinę ekipą. Blankiai pradėję rungtynes Algimanto Liubinsko auklėtiniai po truputį įsibėgėjo ir sutriuškinę varžovus iškovojo ketvirtą pergalę šiemet.

Malta 1 – 4 Lietuva
37‘ [0 – 1] Tomas Danilevičius
58‘ [0 – 2] Tomas Radzinevičius
67‘ [0 – 3] Tomas Danilevičius
86‘ [1 – 3] Gilbert Agius
90‘ [1 – 4] Vitalijus Kavaliauskas

Lietuva: Grybauskas; Paulauskas (72‘ D.Žutautas), Džiaukštas, Skerla, Stankevičius; Morinas (76‘ Pilibaitis), Barasa (59‘ Beniušis), Miceika (66‘ Preikšaitis), Kalonas (72‘ Gedgaudas), Radzinevičius, Danilevičius (82‘ Kavaliauskas)

Lietuvos rinktinėje į aikštę nuo rungtynių pradžios išbėgo vienas debiutantas - juo netikėtai tapo Panevėžio "Ekrano" vartininkas Paulius Grybauskas, kuriam vietą užleido po traumos neatsigavęs Mindaugas Malinauskas. Po ilgos pertraukos į rinktinę grįžo ir Nerijus Barasa, o galimybes pasireikšti startinėje sudėtyje gavo pastaruoju metu į komandą nepatekdavę Igoris Morinas ir Tomas Radzinevičius.

Nuo susitikimo pradžios Lietuvos futbolininkai perėmė iniciatyvą, tačiau žaidimo sparta nebuvo didelė. Vis tik pirmą rimtą progą sukūrė šeimininkai, kai 13 min. po Peterio Pullicinio tolimo smūgio kamuolys sudrebino Pauliaus Grybausko ginamų vartų skersinį. Nepaisant to, lietuviai ir toliau kontroliavo padėtį aikštėje, bet sukurti kažką pavojingo trukdė netikslūs perdavimai

Pirmasis įvartis pagaliau krito 37 minutę, kai po Igorio Morino perdavimo iš kairiojo krašto Tomas Danilevičius atmetė kamuolį N.Barasai, šis kiek luktelėjęs grąžino jį komandos draugui, kuris turėjo laiko prisitakyti ir "sušaudęs" varžovų vartininką iš kelių metrų pelnė pirmą įvartį - 0-1.

Po kelių minučių jau Terence‘as Scerri sugebėjo atsiverti kamuolį nuo Rolando Džiaukšto, tačiau dėkingoje situacijoje vienas prieš vieną nesugebėjo įveikti ryžtingai sužaidusio vartininko P.Grybausko.

Antrojo kėlinio pradžioje Maltos futbolininkai surengė kelis pavojingus išpuolius, bet 58 minutę vėl praleido įvartį. Po N.Barasos perdavimo Maltos vartininkas Mario Muscatas atrėmė ir T.Danilevičiaus ir Tomo Radzinevičiaus smūgius, tačiau prieš dar vieną T.Radzinevičiaus smūgį galva buvo bejėgis – 0-2.

Tai buvo pirmasis buvusio "Sūduvos" puolėjo įvartis vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius, o po poros minučių tik ką po keitimo aikštėje pasirodęs Ričardas Beniušis vos nepelnė savo antrojo - jis krašte prasiveržė link vartų ir nesutikęs jokio pasipriešinimo smūgiavo, bet kamuolys atsimušė į virpstą.

Sutrikusius varžovus pribaigė antrasis T.Danilevičiaus įmuštas įvartis – "Livorno" puolėjas gavo T.Radzinevičiaus perduotą kamuolį ir susistabdęs jį viena koja kita tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą padarė rezultatą triuškinamu - 0-3.

Netrukus mūsiškiai galėjo dar kartą pasižymėti, o vėliau nurimo ir kiek sumažino žaidimo tempą. Šeimininkai pabandė pasiekti bent garbės įvartį ir tas jiems pavyko. Iš pradžių pavojingai baudos smūgį atliko Jamie Pace‘as, o 86 minutę galva po perdavimo iš dešinio krašto įmušė gynėjų be priežiūros paliktas Gilbertas Agiusas.

Sėkmės įkvėpti Maltos futbolininkai vėl puolė į ataką ir už tai buvo nubausti – 90 min. greitos kontratakos metu šeimininkams tikintis nuošalės užfiksavimo dešiniu kraštu prasiveržęs laisvas Vitalijus Kavaliauskas įmušė ketvirtąjį komandos ir pirmąjį savo įvartį nacionalinėje komandoje. Lietuvos rinktinė užtikrintai nugalėjo rezultatu 4-1 ir metus baigė pergalingai.