Lietuvos rinktinė turėjo pripažinti Slovakijos futbolininkų pranašumą (FOTO)

21 valandą 45 minutės Lietuvos laiku Slovakijoje įvyko ketvirtosios 2018 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynės.

Edgaro Jankausko treniruojama Lietuvos rinktinė susigrūmė su grėsminga Slovakijos komanda. Blankiai rungtyniavę lietuviai patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiame atrankos cikle.

Pirmoji rimta proga buvo sukurta 5-ąją minutę. Ernesto Šetkaus budrumą iš aštraus kampo patikrino Robertas Makas, tačiau puikiai rungtyniaujantis Lietuvos rinktinės vartininkas užtikrintai atrėmė abu slovako smūgius.

Slovakai ir toliau aktyviai žaidė prie lietuvių vartų. Edgaro Jankausko auklėtiniams liko atkakliai gintis ir bandyti suregzti savo atakas iš gynybos į puolimą.

Deja, bet 11-ąją minutę į lietuvių vartus krito pirmasis įvartis. Po puikaus Peterio Pekariko pakelto kamuolio galva kamuolį į vartų tinklą pasiuntė slovakų puolėjas Adamas Nemecas. Pastarąjį baudos aikštelėje visiškai laisvą paliko Georgas Freidgeimas.

14-ąją minutę į Lietuvos rinktinės vartus krito antrasis ir įspūdingas įvartis. Sienele su komandos draugu sužaidęs Jurajus Kucka nuostabiu šūviu padidino pranašumą, o Lietuvos futbolininkai buvo pasiųsti į nokdauną.

Po nesėkmingos rungtynių pradžios lietuviai baltos vėliavos nekėlė ir vėliau pabandė sukurti keletą pavojingų progų prie varžovų vartų.

33-ąją minutę varžovų vartininko budrumą iš labai toli pabandė Lietuvos rinktinės krašto saugas Arvydas Novikovas. Vis dėlto lietuvio smūgis tikslo nepasiekė – kamuolys praskriejo šalia skersinio.

Vis dėlto vos po kelių minučių lietuviai buvo vėl nubausti. Po standartinės situacijos vienas prieš vartininką atsidūręs Martinas Škrtelis nuginklavo E. Šetkų ir rezultatas tapo triuškinantis – 3:0.

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo itin pavojingu Slovakijos futbolininkų žaidimu. Lietuviai buvo užspausti prie savo vartų ir galėjo tik atsimušinėti.

Praėjus kiek daugiau nei 10 antrojo kėlinio minučių lietuviai pavojingų progų taip ir nesukūrė, o slovakai ir toliau visiškai laisvi atliko itin pavojingus smūgius E. Šetkaus ginamų vartų link.

Kiek vėliau lietuviai pradėjo rodyti drąsesnį žaidimą ir ilgiau laiko kontroliavo kamuolį, tačiau užbaigti bent vieną ataką pavojingu smūgiu Edgaro Jankausko auklėtiniams nepavyko.

81-ąją minutę lietuviai buvo arti paguodos įvarčio, kai po puikaus Vykinto Slivkos perdavimo Fedoras Černychas atliko smūgį varžovų vartų link, tačiau gynėjas „sugėrė“ Lietuvos rinktinės kapitono smūgį.

Nors ir lietuviai beveik visą antrąjį kėlinį dominavo su kamuoliu, tačiau 87-ąją minutę buvo nubausti ketvirtuoju įvarčiu. Po puikaus komandos draugo visiškai laisvas į vartininko aikštelę įbėgęs Marekas Hamšikas padėjo galutinį tašką šioje dvikovoje.

Pirmąjį pralaimėjimą patyrę lietuviai F grupėje nukrito į ketvirtąją poziciją. Šalies rinktinė dabar lenkia Škotiją ir Maltą.

Slovakija 4 – 0 Lietuva
12‘ [1 – 0] A. Nemec
15‘ [2 – 0] J. Kucka
36‘ [3 – 0] M. Škrtel
87‘ [4 – 0] M. Hamšik

Startinės sudėtys:

Lietuva: Šetkus, Andriuškevičius, Girdvainis, Freidgeimas, Vaitkūnas; Žulpa, Slivka, Kuklys; Novikovas, Černych; Valskis.

Atsarginiai: Zubas, Gertmonas, L. Klimavičius, A. Klimavičius, D. Česnauskis, Grigaravičius, Chvedukas, Paulius, Lukša, Ruzgis.

Slovakija: Kozacik, Hubocan, Durica, Skrtel, Pekarik, Mak, Hamsik, Skriniar, Kucka, Weiss, Nemec.