Lietuvos U-19 rinktinė laimėjo atrankos turnyrą © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį Kaune ir Marijampolėje sužaistos paskutinės Lietuvoje vykusio UEFA Europos jaunimo (U-19) čempionato pirmojo atrankos etapo rungtynės. Lietuvos U-19 rinktinė sutriuškino bendraamžius iš San Marino rezultatu 4-0 ir savo grupėje užėmusi pirmąją vietą pateko į antrąjį čempionato atrankos etapą.

U-19 Lietuva 4 - 0 San Marinas U-19
26' [1 - 0] Tadas Eliošius
60' [2 - 0] Gediminas Skrockas
61' [3 - 0] Tadas Eliošius
78' [1 - 0] Arvydas Novikovas (11m.)

Lietuvos U-19 rinktinė: Černiauskas; Statkevičius, L.Klimavičius, Savickas, Andriuškevičius; Krasnovskis, Eliošius, Zagurskas, Pašin; Matulevičius (46' Skrockas), Novikovas (84' Papšys)

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno staidone jau nuo pirmųjų rungtynių minučių Lietuvos rinktinės žaidėjai rodė savo pranašumą prieš bendraamžius iš San Marino.

9 ir 10 minutėmis dvi geras progas turėjo Deivydas Matulevičius, tačiau San Marino rinktinės vartininkas išgelbėjo savo rinktinę.

Vėliau po perdavimo iš kairiojo krašto netiksliai galva į varžovų vartus smūgiavo Povilas Krasnovskis, San Marinas taip pat atsakė pavojingu kampiniu.

Kėlinio viduryje lietuviai pelnė pirmąjį įvartį - po greitos lietuvių atakos kairiuoju kraštu Tadas Eliošius sukalidino San Marino gynėją ir iš 16 metrų sėkmingai smūgiavo į varžovų vartus.

Pirmajame kėlinyje du kartus šalia vartų taip pat dar smūgiavo Eivinas Zagurskas, o pavojingą San Marino ekipos ataką nutraukė vartininkas Vytautas Černiauskas.

Antrajame kėlinyje Lietuvos U-19 rinktinė trimis įvarčiais per 18 minučių užsitikrino pergalę.

60 minutę Gediminas Skrockas išėjo vienas prieš vieną ir techniškai permetė kamuolį per varžovų vartininką, o praėjus dar minutei perdavimo iš dešiniojo krašto smūgiu galva įmušė T.Eliošius.

78 minutę už pražangą prieš Liną Klimavičių skirtą 11 metrų baudinį realizavo Arvydas Novikovas, kuris pelnė paskutinį, ketvirtąjį, savo komandos įvartį.

Lietuvos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę grupėje ir po palankaus rezultato kitose rungtynėse Marijampolėje, kur Lenkija ir Armėnija sužaidė be įvarčių, užėmė pirmąją vietą.

Trims komandoms surinkus po 5 taškus vietas nugalėtojus lėmė pelnytų įvarčių skaičius tarpusavio rungtynėse. Daugiausiai jų įmušė lietuviai, o antroje pozicijoje liko armėnai, trečioje - lenkai, kurie dar turi galimybių žengti toliau kaip viena iš dviejų geriausių trečią poziciją grupėje užėmusių atrankos varžybų komandų.

Įveikusi atrankos varžybas Lietuvos U-19 rinktinė pateko į antrąjį, vadinamąjį "elito" etapą, kurio burtai bus traukiami lapkritį UEFA jaunimo konferencijoje Kanuose.

Kitų metų pavasarį vyksiančiame "elito" etape komandos bus suskirstytos į septynias grupes po keturis. Šių grupių nugalėtojai iškovos kelialapį į 2009 metų liepą Čekijoje vyksiantį finalinį Europos U-19 čempionato turnyrą.