"Ligue 1" svečiuose laimėjo tik "Toulouse" © Eurofootball.lt
Vakar aukščiausiame Prancūzijos „Ligue 1“ pirmenybėse buvo sužaistos aštuonerios 10-ojo turo varžybos. „Lille“ klubas minimaliu rezultatu palaužė naujoką „Lorient“, „Monaco“ namuose nusileido „Toulouse“ ekipai, „Sochaux“ atkaklioje kovoje nugalėjo „Bordeaux“, „St Etienne“ įveikė „Le Mans“, „Vallenciennes“ sutriuškino „Troyes“, „Nancy“ ir „Rennes“ vos įveikė atitinkamai „Nantes“ ir „Nice“, o „Sedan“ ir „Lens“ varžybos baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2-2.

Vienas įdomiausių mačų įvyko Monako „Stade Louis II“ arenoje, kur vietos „Monaco“ susitiko su praėjusių metų vienu autsaideriu „Toulouse“ klubu. Savo mylimos ekipos pergalės laukę žiūrovai buvo nuraminti jau 11-ąją mačo minutę, kai įvartį pelnė „Toulouse“ puolėjas Bryanas Bergougnouxas. Pasiduoti nelinkę šeimininkai jau po dviejų minučių rezultatą išlygino. Pasižymėjo italas Marco Di Vaio.

Antrame kėlinyje atrodė, kad abiem ekipoms teks tenkintis vienu tašku, bet visą rungtynių eigą pakeitė 85-ąją tikslus Švedijos rinktinės ir „Toulouse“ ekipos žaidėjo Johano Elmanderio smūgis. Neišlaikę aikštės šeimininkų nervai privertė juos mačą baigti 10-yje, nes iš aikštės už antrąją geltoną kortelę buvo išvarytas gynėjas Leandro Cufre. Pasinaudoję kiekybės persvarą tuojau po minutės „violetiniai“ padėjo tašką šiose varžybose, kai „Monaco“ vartų sargą Flavio Roma nuginklavo Achille Emana.

Šis eilinis „Monaco“ pralaimėjimas ekipą nustūmė į 17-ąją poziciją, tuo tarpu čempionato atradimas „Toulouse“ išlieka stipriausiųjų ketvertuke.

Kitame mače „Nancy“ klubas ginklus surėmė su autsaideriu „Nantes“. Ten buvo įmuštas vienintelis rungtynių įvartis, kurį pelnė aikštės šeimininkai. Nugalėtojų gretose 53-iąją minutę pasižymėjo Mickaelis Chretienas. Bet maža to, likus žaisti 15 minučių, iš aikštės buvo išvarytas „Nancy“ gynėjas Pape Diakhate. Vis dėlto svečiai nesugebėjo įmušti įvarčio ir mačas baigėsi minimalia „Nancy“ pergale.

„Nancy“ iškovojęs dar tris taškus įsitvirtino 3-ioje turnyrinės lentelės vietoje, o „Nantes“ ir toliau lieka prie bedugnės.

Atkakliausia kova įvyko Sedane, kur „Sedan“ futbolininkai sužaidė su „Lens“. Pirmasis įvartis kito jau 5-ąją varžybų minutę, kai pasižymėjo Dramblio Kaulo Kranto ir „Lens“ puolėjas Aruna Dindane`as. Sužaidus apie pusvalandį rezultatą padvigubino Seydou Keita.

Antrame kėlinyje šeimininkai susiėmė ir 65-ąją minutę rezultatą sušvelnino, kai į „Lens“ vartininko Charleso Itandje vartų tinklą kamuolį pasiuntė Jerome`as Lemoigne`as. Atrodė, kad „Lens“ švęs penktąją savo pergalę, bet tik per teisėjo pridėtą laiką „Sedan“ ekipai pavyko atstatyti persvarą. 90-ąją minutę įvartį pelnė Marcusas Mokake.

Dar vienose rungtynėse susitiko vienas kito verti varžovai: „Sochaux“ ir „Bordeaux“. Įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Jau 4-ąją minutę „Sochaux“ ekipą į priekį išvedė puolėjas Alvaro Dos Santosas. Įpusėjus antrajam kėlinukui rezultatą padvigubino Valteris Birsa. Paskutiniąją mačo minutę buvo paskirtas 11 metrų baudinys į šeimininkų vartus, kurį be problemų realizavo Pierre`as Ducasse`as.

Po šio pralaimėjimo „Bordeaux“ nepavyko prisiartinti prie pirmaujančių ekipų, o „Sochaux“ pakilo į dešimtąją poziciją.

Kitame mače susitiko du lygos autsaideriai „Rennes“ ir „Nice“. Ekipos troško išsikapanoti iš turnyrinės lentelės liūno. Bet „Nice“ ekipai viską sumaišė 7-ąją minutę gynėjo Cedrico Varraulto išvarymas iš aikštės. Tokia proga šeimininkai pasinaudojo tik antrojo kėlinio pradžioje, kai į „Nice“ vartus arbitras paskyrė 11 metrų baudinį. Jo stojęs mušti Olivieras Monterrubio nesuklydo ir padovanojo savo ekipai labai svarbius tris taškus.

Ši pergalė „Rennes“ pakėlė į turnyrinės lentelės vidurį, o „Nice“ ir toliau lieka paskutinis.

Dar venose rungtynėse susitiko viena čempionato lyderių „St Etienne“ ekipų su pajėgiu vidutinioku „Le Mans“ klubu. Įvartis buvo įmuštas 3-iąją minutę, kai „Le Mans“ gynėjas Gregory Cerdanas pasiuntė kamuolį savų vartų tinklą. 68-ąją minutę pergalę „žaliesiems“ įtvirtino Fredericas Piquionne. Likus žaisti tris minutes iki rungtynių pabaigos antrojo įvarčio autorius buvo išvarytas iš aikštės.

Tačiau tai nesutrukdė „St Etienne“ ekipai pasiimti trijų taškų ir dabar savo sąskaitoje jų turi 17 ir lieka ketvirtas, o „Le Mans“ žengia septintoje vietoje.

Kitame mače akis į akį susidūrė lygos naujokas „Valenciennes“ ir „Troyes“ futbolininkai. Sužaidus 32 minutes į priekį įsiveržė aikštės šeimininkai. Pasižymėjo Sebastienas Roudet. Bet po aštuonių minučių „Troyes“ gynėjas Gaelis Sanzas rezultatą išlygino.

Antrame kėlinyje pasipylė raudonos kortelės bei įvarčiai. 46-ąją minutę teisėjas iš karto parodė raudoną kortelę šeimininkų saugui Jose Saezui. Bet ir mažumoje žaidęs „Valenciennes“ 53-iąją minutę sugebėjo išsiveržti į priekį, kai antrą kartą šiame mače „Troyes“ vartininką Ronaną Le Cromą nuginklavo tas pats S.Roudet.

Nervų neišlaikė ir svečių žaidėjas Eloge Enza Yamissi, kuris už antrąją geltoną kortelę privalėjo palikti savo komandos draugus likimo valiai. 78-ąją minutę visą intrigą panaikino dar vienas „Valenciennes“ ekipos žaidėjo Thomaso Dossevi įvartis.

Po šios dramatiškos pergalės „Valenciennes“ priartėja prie gana toli pabėgusių lyderių, o „Troyes“ ir toliau užima 17-ąją poziciją.

Paskutinėse šios dienos rungtynėse susitiko UEFA Čempionų Lygoje dalyvaujantis „Lille“ ir naujokas „Lorient“. Čia buvo įmuštas vienintelis įvartis, kurį pelnė aikštės šeimininkai. Jį 35-ąją minutę įmušdamas 11 metrų baudinį pelnė Mathieu Bodmeras. Po šio laimėjimo „Lille“ ekipa ir toliau lieka penkta, o „Lorient“ klubas neužleidžia dvyliktos pozicijos.