"Liverpool" klubas savo aikštėje pažemino "Aston Villa" © Eurofootball.lt
Anglijos "Premier" lygoje sekmadienį sužaistos trejos XXX turo rungtynės.

Trečią įspūdingą pergalę iš eilės iškovojo "Liverpool" vienuolikė - Rafaelio Benitezo auklėtiniai, praėjusią savaitę sutriuškinę Madrido "Real" bei "Man Utd", šį vakarą savo aikštėje net 5-0 pažemino dėl vietos Čempionų lygos turnyre kovojančią Birmingemo "Aston Villa" ekipą.

Dvikovą 'raudonieji' pradėjo labai sėkmingai - sužaidus vos 8 minutes po Steveno Gerrardo perdavimo Xabi Alonso smūgiu galva sudrebino skersinį, o pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubęs Dirkas Kuytas nesuklydo - 1-0.

"Aston Villa" nesutriko ir turėjo progų santykiui išlyginti, tačiau puolėjui Johnui Carew nepavyko nuginkluoti vartininko Pepe Reinos - iš pradžių ispanas atrėmė norvego smūgį iš kelių metrų, o dar po kelių akimirkų - itin pavojingą bandymą galva.

Ir "Liverpool" tuo pasinaudojo, kai 33 minutę įspūdingą įvartį pelnė aktyviai žaidęs krašto saugas Alberto Riera. Vartininkas Reina tolimu perdavimu išvedė ispaną į patogią poziciją, o šis nestabdydamas kamuolio iš daugiau nei 10 metrų nukreipė jį į tinklą nuo skersinio.

Tai dar nebuvo pabaiga - 38 minutę "Aston Villa" gynėjas Nigelis Reo-Cokeris baudos aikštelėje pargriovė tą patį Rierą, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį be vargo realizavo Gerrardas - 3-0.

Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė - jau 50 minutę "Liverpool" puolimo mašina pasiekė ketvirtą įvartį, kai precižiškai tiksliu baudos smūgiu į apatinį vartų kampą iš 17 metrų dar kartą pasižymėjo Gerrardas.

Paskutinę vinį į Birmingemo ekipos karstą 65 minutę įkalė vėl tas pats Gerrardas - anglas realizavo antrą 11 metrų baudinį, kurį uždirbo Fernando Torresas, įsiveržęs į baudos aikštelę bei prasimetęs kamuolį pro kelias akimirkas palikti vartus pavėlavusį vartininką Bradą Friedelį.

Amerikietis, be to, dar buvo pašalintas iš aikštės, o Gerrardui tai buvo pirmasis 'hattrick'as' karjeroje "Premier" lygoje.

Kitame mače sunkią pergalę iškovojo "Man City" komanda, namie 1-0 įveikusi "Sunderland".

Svečių situacija nepavydėtina tapo sužaidus vos 14 minučių, kai už pražangą prieš Shauną Wrightą Phillipsą baudos aikštelės prieigose iš aikštės buvo pašalintas George'as McCartney.

"Man City" turėjo idealią galimybę išsiveržti į priekį jau po kelių minučių, bet Micaho Richardso uždirbto 11 metrų baudinio nesugebėjo realizuoti brangiausias visų laikų "Premier" lygos futbolininkas Robinho.

Brazilas apskritai švaistė progą po progos bei atrodė lyg ne savame kailyje, tačiau Mančesterio ekipa vis tik iškovojo pergalę dėka antro kėlinio pradžioje Richardso pelnyto įvarčio galva.

"Liverpool" 5 - 0 Birmingemo "Aston Villa"
8' [1 - 0] Dirk Kuyt
33' [2 - 0] Albert Riera
39' [3 - 0] Steven Gerrard (iš 11 metrų baudinio)
50' [4 - 0] Steven Gerrard
65' [5 - 0] Steven Gerrard (iš 11 metrų baudinio)

64' iš aikštės pašalintas Brad Friedel ("Aston Villa")

"Wigan" 1 - 0 "Hull"
84' [1 - 0] Ben Watson

"Man City" 1 - 0 "Sunderland"
56' [1 - 0] Micah Richards

14' iš aikštės pašalintas George McCartney ("Sunderland")
18' Robinho ("Man City") nerealizavo 11 metrų baudinio