"Liverpool" sudavė smūgį "Chelsea" viltims © Eurofootball.lt
Anglijos "Premier" lygoje šeštadienį vyko aštuoneri 24-ojo turo susitikimai, iš kurių įdomiausiame lyderio persekiotojų dvikovoje "Liverpool" užtikrintai įveikė "Chelsea" ir sudavė smūgį varžovų viltims kovoti dėl čempionų titulo. "Blackburn" ir "Charlton" netikėtai nugalėjo išvykose, "Aston Villa" palaužė autsaiderį "Watford", naujokų mačą laimėjo "Reading", "Middlesbrough" netikėtai sutriuškino "Bolton", o atkaklios "Fulham" ir "Tottenham" bei "Newcastle" ir "West Ham" rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Centrinės 24-ojo turo rungtynės vyko Liverpulyje, kur „Liverpool“ ekipa priėmė svečius iš Londono – čempionų titulą ginančius „Chelsea“ futbolininkus. Kaip ir visada, šių grandų dvikova buvo neeilinė – tiek kova aikštėje, tiek ir užkulisiuose.

Susitikimą daug aktyviau pradėjo šeimininkai ir jau 4-ąją minutę išsiveržė į priekį – Peteris Crouchas galva numetė kamuolį Dirkui Kyutui, o šis, suklaidinęs Paulo Ferreira, be didesnių sunkumų nuginklavo „Chelsea“ vartų sargą Petrą Čechą. Beje, pastarajam tai buvo pirmosios rungtynės po sunkios kaukolės traumos, patirtos dar spalio 14-os dienos mače su „Reading“ ekipa.

Tačiau praleistas įvartis nepažadino čempionų iš sąstingio – ir toliau iniciatyva priklausė „Liverpool“ vienuolikei, kuri aktyviai draskė „Chelsea“ gynybą – jau po trijų minučių tik P.Čecho gabumų dėka svečiams pavyko išvengti įvarčio po stipraus Johno Arne Riise smūgio. Visgi šeimininkų pastangos neliko bevaisės – 19-ą minutę gražiu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų P.Čechą nuginklavo Jermaine‘as Pennantas.

Antru praleistu įvarčiu čempionų problemos nesibaigė – 20-ąją minutę aikštę dėl traumos teko palikti „Chelsea“ puolėjui Arjenui Robbenui, kurį pakeitė Shaunas Wrightas-Phillipsas. Tačiau svečiams šiaip ne taip pavyko pristabdyti „Liverpool“ puolimo mašiną ir žaidimas išsilygino. Tiesa, pavojingiau visgi atakuodavo šeimininkai.

Vaizdas aikštėje nepasikeitė ir po pertraukos – Jose Mourinho auklėtiniams nepavyko perimti iniciatyvos į savo rankas, o ne kartą ir teko griebtis už galvos dėl grubių gynybos klaidų. „Chelsea“ laimei, nė vienos iš jų „Liverpool“ nepavertė įvarčiu.

Nepadėjo svečiams ir 73-iąją minutę aikštėje pasirodęs Andrejus Ševčenka - ukrainietis neišsiskyrė iš savo komandos draugų.

Nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui švieslentėje ir toliau degė šeimininkams palankūs skaičiai – 2:0. „Liverpool“ futbolininkai padovanojo užtikrintą pergalę savo treneriui Rafa Benitezui, kuriam tai buvo šimtosios rungtynės Anglijos čempionate.

Po šių rungtynių „Liverpool“ ekipa sumažino atsilikimą nuo 2-oje čempionato pozicijoježengiančių „Chelsea“ futbolininkų iki 5 taškų – komandos turi atitinkamai 46-is ir 51-ą taškus.

Visų šeštadienio 24 turo rungtynių statistika

"Liverpool" 2 - 0 "Chelsea"
4' [1 - 0] Dirk Kuyt
19' [2 - 0] Jermaine Pennant

"Aston Villa" 2 - 0 "Watford"
86' [1 - 0] Gavin Mahon (į savo vartus)
90' [2 - 0] Gabriel Agbonlahor

"Portsmouth" 0 - 1 "Charlton"
79' [0 - 1] Amdy Faye

"Reading" 3 - 1 "Sheff Utd"
44' [1 - 0] Shane Long
50' [2 - 0] Ulises De La Cruz
70' [3 - 0] Stephen Hunt
77' [3 - 1] Christian Nade

55' Keith Gillespie ("Sheffield Utd") pašalintas iš aikštės

"Newcastle" 2 - 2 "West Ham"
18' [0 - 1] Carlton Cole
22' [0 - 2] Marlon Harewood
45' [1 - 2] James Milner
53' [2 - 2] Nolberto Solano (11m.)

"Middlesbrough" 5 - 1 "Bolton"
6' [1 - 0] Gary Speed (į savo vartus)
10' [2 - 0] Abel Xavier
23' [3 - 0] Mark Viduka
25' [3 - 1] Kevin Nolan
43' [4 - 1] Stewart Downing
84' [5 - 1] Mark Viduka

66' El Hadji Diouf ("Bolton") pašalintas iš aikštės

"Fulham" 1 - 1 "Tottenham"
84' [1 - 0] Vincenzo Montella (11m.)
88' [1 - 1] Pascal Chimbonda

"Man City" 0 - 3 "Blackburn"
44' [0 - 1] Morten Gamst Pedersen
62' [0 - 2] Morten Gamst Pedersen
90' [0 - 3] Matt Derbyshire