L.Messi: Argentinos rungtynių su Brazilija laukia visa Pietų Amerika

Prieš trečiadienį įvyksiančias Pasaulio čempionato pusfinalio rungtynes tarp Argentinos ir Nyderlandų rinktinių, keturis kartus geriausiu planetos futbolininku pripažintas Argentinos rinktines kapitonas Lionelis Messi išdėstė savo nuomonę apie šio čempionato staigmenas ir svajonę žaisti finale su Brazilija, rašo 15min.lt.


– Yra reali galimybė, kad planetos pirmenybių finale Argentina žais su Brazilija. Ar tai būtų toks finalas, kokio visi laukia?

– Žinoma, finalas, kuriame susitiktų dvi Pietų Amerikos žemyno komandos būtų kažkas ypatingo. Tiek Argentinos, tiek Brazilijos futbolo sirgaliai yra aistringi šios sporto šakos gerbėjai ir dalijasi šia aistra su savo komandomis. Žaisti Pasaulio futbolo čempionato finale „Maracana“ stadione – tai kiekvieno futbolininko svajonė. Tačiau rungtynėse su olandais turime žaisti kaip niekada gerai, kad galėtume užsitikrinti patekimą į finalą. Būtent apie tai mes dabar ir galvojame.

– Kaip vertinate skeptikus, kurie netikėjo, kad Argentinos komanda pasieks pusfinalį?

– Aš nekreipiu dėmesio į kitų žmonių nuomonę, visas mano dėmesys skirtas komandai ir savo žaidimui. Jeigu mes skirsime visą dėmesį tik savo žaidimo gerinimui ir laikysimės savo taktikos, tada patys rezultatai kalbės už mus.

– Ar esate patenkintas komandos pasirodymu čempionate?

– Komanda žaidžia gerai ir mes daug dirbame, kad žaidimas dar labiau gerėtų. Rungtynės su Šveicarija buvo didelis išbandymas, bet mes parodėme ką mokame geriausiai. Vėliau įveikėme Belgijos komandą, o jau rytoj kovosime dėl galimybės žaisti finale. Mes turime tvirtą gynybą, kuri suteikia mums daugiau laisvės kontroliuoti kamuolį. Ypač svarbi yra atmosfera persirengimo kambaryje ir mes jaučiamės kaip tikra komanda –  tai padeda mums siekti  pergalių.

– Ar yra čempionate žaidėjų, kurie jus nustebintų?

– Taip, kaip vieną iš tokių galėčiau išskirti Jamesą Rodriguezą – jis yra tikra Kolumbijos komandos sensacija. Jo smūgis į Urugvajaus vartus buvo tikras meno kūrinys. Visos Kolumbijos ekipos varžybos buvo neįtikėtinos. Kolumbiečiai įrodė, kad bet kuri komanda Pasaulio čempionate gali nustebinti.

– Ką manote apie buvusių pasaulio čempionų ispanų  ankstyvą išvykimą namo?

– Ispanijos komanda buvo labai sudėtingoje grupėje. Pasaulio futbolo čempionatas pilnas staigmenų, daugybė gerų komandų iškrito, užleisdamos vietą iki tol ne taip gerai vertintoms rinktinėms. Tačiau ispanai turi daug gerų žaidėjų, kurie tikrai sugrįš dar stipresni ir ryžtingesni jau į kitą čempionatą.

– Ką galite pasakyti apie savo pelnytų įvarčių skaičių šiame čempionate? Kaip sekasi žaisti su oficialiu šio čempionato kamuoliu – „brazuca“?

– Manau, tai kamuolys fenomenas! Žmonės apie šį pasaulio futbolo čempionatą kalbės dar ilgai, kiekvienos rungtynės suteikė sirgaliams nepamirštamų emocijų. Džiaugiuosi, kad galėjau prie to prisidėti ir savo įvarčiais. Jei kalbėsime apie „brazuca“ kamuolį, tai su juos žaisti išties yra puiku bet kokiomis sąlygomis. Kiekvienam čempionatui reikia ikonos, „brazuca“ kamuolys tokiu ir tapo.

– Rezultatyviausio žaidėjo prizas „Auksinis batelis“ ar Pasaulio čempionato taurė?

– Pasaulio čempionato taurė. Visada. Kai futbolininkas laimi pasaulio čempionatą, tai yra didžiausias jo pasiekimas karjeroje. Tai yra tai, apie ką tu svajoji būdamas vaikas, bet tos svajonės visada išlieka su tavimi. Aš klausiau savo komandos draugų iš „Barcelona“, ekipos – Xavi, Iniestos, Pique: koks yra jausmas laikyti trofėjų savo rankose? Bet nė vienas iš jų neturėjo žodžių tam apsakyti. Mes padarysime viską, kad svajonės taptų realybe.

– Ar yra papildomas spaudimas, kuris jus užgula kaip komandos kapitoną?

– Jaučiu sveiką spaudimą. Tai yra didelė garbė būti savo komandos kapitonu ir aš nukreipiu bet kokį papildomą spaudimą į savo pasirodymą aikštėje. Aš noriu grąžinti pasitikėjimą savo komanda ir įrodyti, kad mes galime laimėti.

15min.lt

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė