"Lokomotiv" ir CSKA suklupimai Rusijos čempionate © Eurofootball.lt
Sekmadienį Rusijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos ketverios 14-ojo turo varžybos, kurios pasižymėjo įvarčių gausa. Trečiąjį iš eilės pralaimėjimą patyrė Maskvos „Lokomotiv“, Samaros „Krylja Sovetov“ minimaliu rezultatu įveikė Maskvos CSKA, Permės „Amkar“ išplėšė lygiąsias mače su „Moskva“, o Sankt-Peterbugo „Zenit“ septynių įvarčių trileryje įveikė „Spartak Nalchik“.

Tomske vietos „Tom“ susitiko su sostinės „Lokomotiv“ ekipa. Jau 2-ąją minutę iškilo pavojus prie svečių vartų, kai po Aleksandro Širko smūgio kamuolys sudrebino vartų skersinį. Vis dėlto šeimininkai pasiekė savo 25-ąją minutę, kai po grubios „Lokomotiv“ brazilo Rudolfo klaidos pasinaudojo A.Širko, ir atidavęs perdavimą Dmitrijui Tarasovui šis tiksliai pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Po praleisto įvarčio sostinės klubas atsigavo, bet Dmitrijaus Loskovo smūgiuotą kamuolį sugavo „Tom“ vartų sargas Vasilijus Chomutovskis. 35-ąją minutę krito išlyginamasis įvartis, kai po Dinjaro Bilialetdinovo perdavimo įvartį pelnė Dmitrijus Syčiovas. Daugiau nieko įsimintino neįvyko ir abidvi ekipos išėjo ilsėtis rezultatui esant 1-1.

Antrasis kėlinys pasižymėjo įvarčių gausa. Sužaidus vos dvi minutes į priekį vėl išsiveržė aikštės šeimininkai, kai apibėgęs varžovą kamuolį į tinklą pasiuntė A.Širko. Užtat Tomsko sirgaliai ilgai džiūgauti negalėjo, nes po keturių minučių po Dramano Traore taiklaus smūgio rezultatas tapo lygus 2-2.

Įpusėjus rungtynėms aikštėje daugėjo aršios kovos, bet 60-ąją minutę po perdavimo į „Lokomotiv“ baudos aikštelę visų aukščiausiai iššoko A.Širko, kuris vėl išvedė savo komandą į priekį. Likus žaisti dešimt minučių svečių vartininkas Eldinas Jakupovičius savo baudos aikštelėje pargriovė D.Tarasovą, ir arbitras paskyrė 11 metrų baudinį. Jo stojo mušti Dmitrijus Mičkovas, kuris nesuklydo ir įtvirtino „Tom“ klubo pergalę.

Po šios pergalės „Tom“ ekipa šoktelėjo į 8-ąją vietą, tuo tarpu „Lokomotiv“ ir toliau smarkiai buksuoja ir krenta į sau nepažįstamą, 11-ąją poziciją.

Centrinėse turo varžybose ginklus surėmė Samaros „Krylja Sovetov“ ir Maskvos CSKA. Rungtynės prasidėjo labai aktyviai, atakavo tiek viena, tiek kita komanda. Jau 4-ąją minutę „armiečių“ saugas Jevgenijus Aldoninas griuvo baudos aikštelėje prašydamas 11 metrų baudinio, bet teisėjo švilpukas tylėjo.

Po trijų minučių CSKA vartams grasino „Krylja Sovetov“ kapitonas Davidas Mudžiri, tačiau jo tolimą smūgį lengvai sugavo Venjaminas Mandrykinas. Komandos pradėjo žaisti atsargų žaidimą, nenorėjo pulti spausti varžovų, bei gaudė priešininkus ant kontratakų. Viena iš tokių atakų baigėsi įvarčiu, kai šeimininkų saugas Aleksejus Skveriukas prasitempė kamuolį iki baudos aikštelės, atidavė jį D.Mudžiri, šis suklaidino CSKA gynėją ir nestipriu smūgiu nuginklavo V.Mandrykiną.

Antrojo kėlinio pradžioje po keitimo svečių komandoje pasirodęs saugas Rolanas Gusevas iš dešinio krašto perdavė kamuolį Nikitai Burmistrovui, bet jo smūgis galva į tolimąjį vartų kampą skriejo pro šalį. 52-ąją minutę sekė gurdus Jurijaus Žyrkovo perdavimas į baudos aikštelę, tačiau kamuolys užsisuko į vartus, bet „Krylja Sovetov“ vartininkas Aleksandras Makarovas sugebėjo į tai sureaguoti.

Po penkių minučių šeimininkai galėjo padvigubinti rezultatą, kai po D.Mudžiri atlikto baudos smūgio pavojingai galva smūgiavo gynėjas Kšyštofas Lagievka, bet CSKA vartų sargas V.Mandrykinas kumščiais atmušė šią ataką. Mačo pabaigoje išlyginti rezultatą galėjo „armiečių“ kapitonas Sergejus Ignaševičius, bet po pakelto kampinio galva smūgiuotą kamuolį atmušė A.Makarovas.

Po šio pralaimėjimo Valerijaus Gazajevo auklėtiniai dalinasi 4-6 vietas, tuo tarpu „Krylja Sovetov“ šoktelėjo į 3-iąją poziciją.

Permėje vykusiose rungtynėse vietos „Amkar“ susikovė su „Moskva“ klubu. Pirmieji mače į priekį išsiveržė sostinės klubas, kai 47-ąją minutę įvartį pelnė Pavelas Goliševas. Tačiau pačio susitikimo pabaigoje „Moskva“ išleido pergalę iš rankų, kai „Amkar“ sugebėjo išlyginti rezultatą, o tai padarė puolėjas iš Bulgarijos Martinas Kuševas.

Sankt-Peterburgo „Zenit“ sužaidė su „Spartak Nalchik“. Šiose rungtynėse buvo pelnyta net 7 įvarčiai. Pirmieji į priekį 11-ąją mačo minutę išsiveržė svečiai iš Nalčiko, kai pasižymėjo Aleksandras Amisulašvili. Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos į svečių vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo Pavelas Pogrebniakas. Prieš pat pertrauką vis dėlto aikštės šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai po tikslaus Andrejaus Aršavino smūgio.

Antrajame kėlinyje, o ypač jo pabaigoje prasidėjo įvarčių fiesta. Likus žaisti devynias minutes „Zenit“ vartininką Večeslavą Molofejevą nuginklavo „Spartak Nalchik“ žaidėjas Sergejus Pylypčiukas. 87-ąją minutę šeimininkus į priekį išvedė Vladislavas Radimovas, o per teisėjo pridėtą pirmąją minutę rezultatas po Aleksandro Aniukovo smūgio tapo 4-2. Tačiau svečiai nebuvo linkę nusileisti ir kovojo iki galo, ir 92-ąją minutę rezultatą sušvelnino Romanas Uzdenovas. Deja, tai buvo viskas, ką sugebėjo nuveikti Nalčiko žaidėjai. Galutinis rezultatas: 4-3 „Zenit“ naudai.